Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora baj, ha valaki...

Miért akkora baj, ha valaki megüt egy nőt?

Figyelt kérdés

Még az elején tisztázzuk, hogy én is nő vagyok.


Több olyan kérdést olvasok itt is, hogy valakit megütött a párja (teszem hozzá, néha teljesen jogosan!), azért senki sem tűr a végtelenségig, én sem tenném. Főleg akit pillanatok alatt fel lehet idegesíteni. Egy pofonból olyan dolgot csinálnak, mintha gyilkosság történt volna. Én úgy vagyok vele, hogy ha megérdemli, akkor megérdemli. IGEN, VAN AMIKOR MINDEN OK NÉLKÜL ÜT MEG, AZ NEM HELYES, de sokszor a nő a hibás. Engem még nem ütött meg férfi, még apám sem de ha tudom, hogy én idegesítettem vagy valami, akkor nem csinálnék belőle ügyet, mert tudom, hogy az én hibám is. Mindenki elítéli a férfit, de hogyha a nő üt meg egy férfit akkor az akárhonnan nézzük megérdemli. De miért? Egyáltalán miért kell egy pofonból akkora nagy ügyet csinálni? Még egyszer mondom, nem minden esetben helyes.


Ui: Ha egymást akarjátok meggyőzni vagy veszekedni szeretnétek, kérlek privátban tegyétek! Köszönöm!


2013. febr. 5. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
94%
Nem nem megbocsájtható és olyan nincs hogy csak egy pofon, mert ahol egy van ott hamarosan jön a következő. Hiszen ha egyszer megtette és nem történt semmi akkor miért ne tenné meg máskor is?
2013. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
48%

Engem megütött a volt élettársam. Az ok igen "nyomós": az ő helyén ültem.

Én sosem emeltem rá kezet, holott számtalanszor provokált.

Az ütés helye még aznap belilult, és még két hét múlva is látszott.


24N

2013. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
100%

Nah kérdező.. nálam ezzel a kérdéseddel és a kommentjeiddel túlfeszítetted a húrt, úgyhogy akkor a te logikád szerint nyugodtan lekenhetek most egy maflást. Erre gondoltál..?

F/34

2013. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

30 éves vagyok, egyszer kaptam apámtól egy pofont. Nem tört el az állkapcsom, nem dagadtam be, nem volt akkora erejű.

Ott és akkor kamaszként valami nagyon ordenáré beszólást elengedtem és valamiért így reagált.

Se előtte, se utána nem fordult elő. Ettől nem tartom rossz vagy agresszív embernek.


Hogy meglepődtem-e? Nagyon is. Az külön nyomatékot adott a pofonnak, hogy soha nem bántott, még kiabálni se igen szokott.

2013. ápr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 Ez a nevem! ***** válasza:

Az én véleményem az,ha valaki megüti egy másik embertársát,az ész nélkül teszi!Mindegy hogy nő,vagy férfi!

Ahhoz nem kell ész,hogy valakit megüssünk,mert azt ész nélkül meg lehet tenni,hanem ahhoz kell észnek lenni hogy ne üssünk meg senkit!

Senkinek nincs(vagyis nem lenne!!) joga megütni egy másik embert.Mert ez csakis a cselekvő gyengesége egyedül!!!

Mindig arra kell törekedni hogy ne mi adjuk az első pofont,esetleg csak a másodikat!

Ha engem valaki megütne,akkor azt jogosan adnám vissza!!!

Amíg engem nem ütnek meg,addig én sem ütök meg senkit!

Ez nem megoldás egy probléma kezelésére!!!

2013. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:

Azért,mert verekedni,nemtől függetlenül primitív dolog. Emberek vagyunk,szerencsére szabadon választunk társat,párt,barátokat . Akivel megoldhatatlan konfliktud vagy feszültség van,azt ott kell hagyni,nem pofozkodni.


És az semmire nem mentség,hogy megérdemelte (mégegyszer mondom,teljesen mind1 férfi vagy nő az illető) ,renegeteg olyan emberrel találkozok MINDEN NAP ,akik nem 1 pofont,hanem egy jó nagy vascsővel agyonütésre érettek ,mégsem verem ki belőlük a szart. Se nem pofozkodom .

Persze ez is attól függ,ki mit hoz magával otthonról,ha valaki ezt látja évekig,hogy a szülők pofozkodnak,ordibálnak,balhéznak mint valami putris c..ányok ,akkor számára az lesz a normális és nem érti,miért baj verekedni . Vagy esetleg pont emiatt érti meg ,mennyire lealacsonyitja SAJÁT MAGÁT az ember ha megpofozza a feleségét/férjét/gyerekét stb. A verés a gyenge ember fegyvere,kilépni fél a kapcsolatból ,vagy nagyon kényelmes neki ,mert esetleg mosnak/főznek rá ,vagy bármi más okból,de pofozkodni azt tud .

Én ha megtisztelem a méásikat azzal,hogy soha semmilyen körülmények között nem vágom pofon,akkor is ha nagyon felidegesitett,vagy megcsalt,vagy eladta az autómat vagy akármi ,akkor ugyanezt el is várom.


Nem kell lesüllyedni erre a szintre. Arra meg,hogy miért érzékenyebb a társadalom a nő/gyerek verésére ,pofozására : baromi egyszerű,azért mert ott még az erőfölényét is kihasználja az illető. Vannak gyerekeim,sokszor nagyon ideges leszek,főleg ha magukat sodorják bajba ,ilyenkor nekem is el kell számolnom tizig,hogy ne csapjam meg őket. De ebből is látszik,hogy a tehetetlenség eszköze a pofon,nem az értelemé.

2013. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 Ez a nevem! ***** válasza:

66-os!

Teljes mértékben osztom a véleményét!

Minden,amit leírt,igaz és tanulságos lehet(ne) mások számára.

Soha nem vettem emberszámba azokat az embereket,akik ilyenekhez folyamodnak!

2013. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!