Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora baj, ha valaki...

Miért akkora baj, ha valaki megüt egy nőt?

Figyelt kérdés

Még az elején tisztázzuk, hogy én is nő vagyok.


Több olyan kérdést olvasok itt is, hogy valakit megütött a párja (teszem hozzá, néha teljesen jogosan!), azért senki sem tűr a végtelenségig, én sem tenném. Főleg akit pillanatok alatt fel lehet idegesíteni. Egy pofonból olyan dolgot csinálnak, mintha gyilkosság történt volna. Én úgy vagyok vele, hogy ha megérdemli, akkor megérdemli. IGEN, VAN AMIKOR MINDEN OK NÉLKÜL ÜT MEG, AZ NEM HELYES, de sokszor a nő a hibás. Engem még nem ütött meg férfi, még apám sem de ha tudom, hogy én idegesítettem vagy valami, akkor nem csinálnék belőle ügyet, mert tudom, hogy az én hibám is. Mindenki elítéli a férfit, de hogyha a nő üt meg egy férfit akkor az akárhonnan nézzük megérdemli. De miért? Egyáltalán miért kell egy pofonból akkora nagy ügyet csinálni? Még egyszer mondom, nem minden esetben helyes.


Ui: Ha egymást akarjátok meggyőzni vagy veszekedni szeretnétek, kérlek privátban tegyétek! Köszönöm!


2013. febr. 5. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
100%
És az milyen durva, hogy egy olyan embert aki leírja pontosan, hogy milyen nehéz egy ilyen embert kiismerni, de főleg megszabadulni tőle, hova pontozzák lefelé. Ez nagyon szomorú!
2013. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
98%

Szeretem az ilyen nőket, olyan érdekesek. Te nem olyan vagy, aki csak azért ad a pasiknak igazat, hogy jobban bírják, hogy hú, milyen fasza csajszi?


Egyébként nézz utána, mit jelent az empátia. És legyél nagyon boldog, hogy olyan erős jellem vagy, akit nem lehet elnyomni.

De amikor egy nő nem meri elhagyni a szemét pasiját, és őt hibáztatod, akkor látszik, hogy mennyire nyalod a pasik fenekét.


Tudod, mennyire tönkre kell tenni egy embert (nőt ÉS férfit), hogy ennyire megalázza magát? Egy egészséges lelkű, megfelelő önbizalommal rendelkező ember nem fogja hagyni, hogy megüssék, vagy hogy parancsolgassanak neki. Az ilyen emberek rombolását már gyerekkorban elkezdték. Lehet, hogy az anyukáját is verte valaki, és a hozzád hasonló jószívű emberek akkor is azt hangoztatták, hogy ez a nő hibája. És az az ember ma felnőtt, és benne van minden tanult minta, tehetetlenség, szorongás, kisebbrendűség, az élete amúgy is egy merő nyomor, és lehet, hogy soha életében nem lesz egy olyan napja, amikor úgy vesz levegőt, hogy azt gondolja, ezt megérdemli, és akkor jön a sok nlcafe-pszichológus, és mind jól megmondják, hogy hát kérem szépen, megérdemli.


Egyébként meg válassz, hogy ki üssön meg: egy átlagos testfelépítésű férfi, vagy egy átlagos testfelépítésű nő? Kívánom, hogy soha ne bántson téged senki, és ne tudd meg, mi a különbség a kettő közt.

2013. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
1%

Szerintem bizony megérdemli a pofonokat az a nő, aki ezek ellenére is együtt marad egy ilyen alakkal.

Sorban kapja a pofonokat az "élettől" és kísérletet sem tesz, hogy kitérjen előlük, hanem még sorban is áll.

2013. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
91%

A legkisebb kísérlettel máris sorba áll a következő pofonért.

Tipikusan fogalmam az nincs róla, de véleményem igen.

2013. febr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a pofonok elől kiállna, na akkor verik szilánkosra...és már nincs hová állnia. Már talán lelki ereje sincsen, belefáradt.. ha szerencsés jön valami segítéség és jó messze állítják a verő embert, de lehet, hogy meghal rákban. Mert ereje nincs...
2013. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
88%

B+ kérdező... Csak annyit mondok, hogy sport... Szerinted miért versenyeznek minden egyes sportágban KÜLÖN a nők és a férfiak? Na miért? Mert a férfiak fizikai ereje sokszorosa a nőkének. A nőknek nem lenne esélyük ellenük. Nyilván az sem szép dolog, ha a nő csap oda a férfinak, de a férfi ilyenkor simán le tudja fogni, vagy ott tudja hagyni, a lényeg, hogy le tudj állítani. És még sérülést sem szenved. De ha egy férfi úgy dönt, hogy ő most sz@rrá veri a nőt, akkor a nő nem tud mit tenni, mert ő a gyengébb.

Amúgy, hogy a logikáddal éljek, ha engem úgy felidegesít a pasim, hogy meg tudnám ütni (de ugye nem tudom mert ő az erősebb), és jól hasba szúrom egy konyhakéssel, akkor az is jogos? Elvégre ő idegesít fel...

2013. febr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
22%

Nő vagyok. Szerintem meg lehet bocsátani, ha egyszer megüt egy férfi. Már ütöttek meg, azt gondolom, hogy nem jogosan, nem igazságosan, úgyhogy az első alkalom után el is hagytam azt aki bántott, viszont volt már olyan helyzet az életben, ahol úgy viselkedtem, hogy később nem értettem, miért nem ütött meg a másik, megérdemeltem volna és megbocsátottam volna, ha Ő is megbocsát nekem, de ha nem, akkor is. Itt minden nő azt mondja, hogy nem lehet megbocsátani a férfinek, ha megüt és sokan még azt is mondják, hogy a megcsalást is könnyebb elfelejteni. Mégis volt itt egy kérdés, biztos több is volt, de csak egy konkrét jut eszembe, ahol több nő is agresszív viselkedést tanácsolt egy férfinek egy nővel szemben. Akkor, hogy is van az, hogy soha nem érdemeljük ki a pofont?



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__3..

2013. febr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
97%
mert erofolennyel valo visszaeles. te sem versz meg egy oregembert, csak azert mert neked van igazad, es mert te megteheted - ugyertem futja az erodbol o meg nem fog elrohanni olyan gyorsan...
2013. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
90%

Tudod én olyannak tartottam magam,akit soha nem fog megütni egy férfi,apám a példaképem,sportol,erős,magabiztos soha nem vert sem engem sem anyumat.

Fiúsnak neveltek,sportos ruhákban járkálok,küzdő sportolok,extrém sportok stb.

Egyszer egy színházi előadáson (amikor nagyon csinos voltam) megismerkedtem álmaim pasijával (külsőre),ugye az egekig magasztalta a szép ruhámat,elmondta milyen gyönyörű és nőies nő vagyok,színdarab után elmentünk vacsorázni nem messze a színháztól.

A lényeg annyi,hogy megértettem neki csajos csaj kell és épp le is szidta a küzdősportoló lányokat...hát gondoltam próba cseresznye,ám legyen így csajosabb leszek,mint valaha,végül is az csak ruha.

Fiatal voltam és naív,gondoltam könnyű változni,ment is egy darabig,amikor rájöttem,hogy agresszív (nem kellett sok idő talán 3-4 hónap) egy szép napon húztam kicsit az agyát és egyszerűen meglepődtem,hogy jesszus ez egy állat (Csak ordított és csapkodott) szakítani akartam vele,ezt el is mondtam szépen neki,erre a "reakció" egy ordas nagy öklös volt,ami következtében eltört az orrom,patakban folyt a vérem én meg alig bírtam magam összekaparni a földről ő csak azt hajtogatta,hogy már hozzá tartozom és nem szakíthatok,hát hova is mennék stb stb.

Kicsit benézte,mert miután felálltam és már nem láttam ketté a könnyező szemeimtől,szilánkosra zúztam az állkapcsát és bordarepedést is kapott emlékül.


Ebből 2 tanulság levonható:

1-Hiába gondoltam,hogy felismerem a nőverő pasikat,hiába volt előttem jó példa,hiába nőttem fel a legkisebb bántalmazás illetve elnyomás nyoma nélkül,mégis nagyon benéztem,tévedtem és meg is bántam.

2-És a fizikai erő nem minden esetben nemhez kötött,igaz hogy őt is csak a 12 éve heti többször gyakorolt kick-box nak köszönhetően vertem el,de sok csaj van még az edzőtermekben :)

2013. febr. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
42%
Nem mindegy, miért kapta a nő azt a pofont. Vannak nők, akik tényleg képesek annyira túlfeszíteni a húrt, hogy még szerintem is jogos ha felképelik őket (nő vagyok), de ez NEM egyenlő azzal, amikor a férfi azért üt mert megteheti, mert ő az erősebb, mert tudja hogy ezzel megalázza a másikat. Bátyámnak volt egy tipikus hisztérika barátnője, ordítozott, csapkodott, dobálózott, összetört dolgokat csak mert épp nem az történt amit ő akart, a bátyám ugyan sosem ütötte meg, pedig az a nő megérdemelte volna, hátha attól lenyugszik, mert az ő esetében a normális szép szónak nem volt semmi haszna. Nyilván nem összekeverendő ez azzal, amikor a férfi csak azért üt mert megteheti, mert ő az erősebb, mert "nevelni" akarja a nőt, ebben az esetben undorító és mélységesen elítélendő a dolog. Az általánosan felhozott indokok, pl. megcsalás, hazugság, stb. esetén nőt verni primitív, okádék dolog, mert ezeket mind meg lehet beszélni, de egy aljas, rosszindulatú, alattomos nőt, aki folyamatosan a neme mögé bújva akarja megúszni a módszeres szemétkedést, szerintem nem akkora bűn felképelni. Sőt.
2013. febr. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!