Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha az édesanyám...

Mit tehetnék, ha az édesanyám alkoholista már évek óta? Már pszichológushoz is járok, mert már akkora a nyomás rajtam.

Figyelt kérdés
Ha valaki esetleg hasonló helyzetben van, mint én, örülnék, ha el tudna látni valami jó tanáccsal, előre is köszönöm!
2012. szept. 27. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Az én anyám is alkoholista. Ráadásul orvos által előírt nyugtatókat szed. (mert orvosi logika: ha valaki alkohol- és gyógyszerfüggő, akkor annak írjunk fel gyógyszert) Mivel nem tudja kontrollálni, össze-vissza szedi, én adagolom neki, kivéve, ha látom, hogy ivott, akkor nem, még ha belegebed is.

Engem is kikészít ez, sokszor nem bírom megállni, hogy ne üssem meg, mert kötekedik és aljas dolgokat mond. Meg akkora bennem a harag, hogy sokszor azt álmodom, hogy a földön fekszik és rúgom míg mozog.

Gondolkodtam már én is pszichológuson, de úgyis tudom, hogy az olyanoknak mindenre a dilibogyó a megoldás, én meg nem akarok rászokni, hogy olyan legyek, mint ez a féreg.

Már egyszer elköltöztem otthonról, de most úgy alakult, hogy a párommal itthon élünk. Amint lehet, elhúzunk innen ismét, mert látni sem bírom ezt a mocskos undorító zombit. Apám meg tehetetlenül tűr, nemhogy kidobná az utcára ezt a senkiházit. Pedig ő rendes ember, a belét kidolgozza, ez meg itthon van és unalmában vedel. 3 évig nyugtunk volt, mióta munkanélküli lett, azóta kezdte újra, addig beérte az orvos által felírt mennyiséggel. Előtte szintén évekig állt a bál...

23N

2012. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
fújd le gázzal .... sok mindent nem tudsz csinálni sajna... az alkohol nagy úr.. Kerüld el esetleg.. ..
2012. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a gimis éveimet tette tönkre, úgy indultam suliba, hogy azzal fenyegetett, hogy betelefonál és elmondja mekkora riba.c vagyok, ha hazaértem általában üvöltözött vagy dobálózott stb.Én összejöttem egy fiúval, akivel nem kellett volna, de hát normális pasival meg se mertem ismerkedni. Aztán meghalt , én otthagytam a pasimat, azóta van egy édes párom, gyerekem, normális életem. Hiányzik, de nem az, aki az alkoholtól volt, hanem, aki 14 évig normális volt. Haragszom rá, hogy nincs a gyerekemnek nagymamája.
2012. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Sajnalom alkoholizmus betegseg de hosszu terapiaval es sok segitseggel kezelheto.Nem gyulolni kell oket hanem szeretni es vigyazni rajuk megetetni oket foleg B vitamint kell magas dozisban adni nekik kulonben agyilag teljessen tonkremennek. Ilyen anyaval eltem de eszbe se jutott volna megalazni megutni vagy utalni utalta o magat elegge. Apoltunk kimostuk hanyasbol kakibol es szerettuk mert az anyank es beteg volt.Tobbszor segitseget kerestunk neki tobbszor volt elvonon volt sok jo eve de sokszor visszaesett aztan megint elvono terapia gyogyszerek stb Elhunyt fiatalon nem az alkohol vitte el hanem egy gyogyitlatatlan trombozis.Mit nem adnek erte ha a mai nap is apolhatnam es szerethetem edesanyamat.ezt csak akkor fogjatok megeerteni ha mar nem lesz veletek.

Nem hibaztatuk semmiert hiszen alkoholbeteg volt.

Keressetek segitseget a haziorvos segithet elso korben beutalni elvonora.

2012. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es! Hát az én anyám nem szégyelli magát, sőt! Ő egy ki ha nem én típus. Még másokat bírál, kritizál úgy, hogy ő meg ilyen egy lealjasodott ember. Más szemében megtalálja a szálkát, a magáéban a gerendát sem.

Lepontozhatsz meg utalgathatsz rám, a ti esetetek teljesen más. Anyukádnak gondolom volt betegségtudata és a lelke mélyén meg akart változni és fontosak voltatok neki. Ez az én anyámra nem igaz. Az az átkozott pia és gyógyszer fontosabb a saját gyerekeinél, számtalanszor bizonyította.

Én ezt a férget sosem fogom a hányásából, sz*rjából kimosni, tőlem benne is fulladhat. Mert józanul, normális állapotában is egy önző, utálatos ember. Szégyellnivaló némber.

Próbáltuk mi éveken át szép szóval segíteni, könyörögni neki, volt elvonón is, mindenki mellé állt, mégis az volt a vége, hogy átvert minket, lopott, hazudott és megalázta mások előtt a családunkat. Egyszer majdnem megmérgezte a húgomat, annyira nem volt magánál. Ja és befeküdt mellé részegen és lehányta. Milyen örömteli lehetett ez egy 7 éves kislánynak Szenteste! Szóval ilyen embert hadd ne támogassak, meg szeretgessek...

Boldog lennék, ha már megdöglene, de ilyen igazságtalan az élet, hogy az egészségesen élő, normális emberek halnak meg fiatalon, az ilyen meg él és virul, semmi komoly baja nincs, pedig egyik cigit szívja a másik után.

De ha ennyire ápolhatnékod van, felültetem az első buszra és mehet hozzád!

2012. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
amit leirtal edesanyadrol a betegseghez tartozik Az alkoholbetegek idegrendszere B vit hiany miatt felborul es az agyban olyan folyamatok jatszodnak le amitol az beteg karaktere megvaltozik.Hidd el minden alkoholista egyforma viselkedesben nagy suly ilyen emberrel elni szornyu dolog de meg kell tanulnod megbocsajtani neki hiszen beteg es ha a sajat gyereke is utalja mindketotoknek. faj Mas amit a sziv erez es mas amit a szaj mond.Sok erot kivanok neked es csaladodnak. En mi is serultunk en soha alkoholt nem iszom mert igy 38 evessen es felek orokoltem a gent es alkoholista leszek ha valaki akit szeretek iszik akar egy poharral is rosszul leszek es remeg a gyomrom felek felek a mult visszater Szerencsere a ferjem gyuloli az alkohol hasonlo okokbol igy o sem fogyasztja soha.
2012. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Isten segítsége nélkül nem tudod legyőzni a problémát...és azon belül is speciális ahogyan az alkoholistákét kell megoldani (van erről egy jó könyvem, oroszul...)

Ha pszichológushoz jársz, akkor többnyire emberi segítségre vársz, pedig ahogy többen is leírják a szörnyű tapasztalataikat itt, ilyen nincs. Ide a megbocsátás-szeretet kevés...mert az ilyen embert az sem változtatja meg.

2012. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6-os! Mint mondtam, ő az alkohol ellenére is rossz ember. Úgy 8-9 éve kezdte el legelőször az ivást. De nem ez változtatta meg. Mióta az eszemet tudom, ilyen. Ő alapból egy másokat lenéző, csak magával törődő, gyűlölködő "ember". Nem egy vitamin hiánya, vagy a pia hozta ki belőle, legfeljebb csak még jobban kihozta ezt nála.

Én is rettegek tőle, hogy kijöhetnek rajtam a génei, ezért is nem iszom soha, szerencsére alapból nem szeretem egyiknek sem a szagát. De még egy fájdalomcsillapítót sem szívesen veszek be, ha fáj valamim, mert nem akarok olyan lenni, mint ő, aki miatt soha nem volt itthon, mert beszedte.

2012. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Az alkoholisták a legundorítóbb férgek a világon. Egyetlen lehetőséged hogy lelépsz és saját életet kezdesz, vele meg megszakítasz minden kapcsolatot.
2012. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aki megosztotta itt a saját élményeit és tapasztalatait, én még csak 17 éves vagyok a kisöcsém 7 és körülbelül azóta iszik, amióta Alennal terhes volt, elég szomorú dolog ez, ő amikor részeg mindig agresszív és undorító dolgokat vág mindenki fejéhez, lekrvázástól kezdve minden... és engem mamám nevelt fel de sajnos ő sem tud mit csinálni mivel levágták az egyik lábát így neki is nehéz, a tesóm, Alen is teljesen tönkre van menve idegileg, a pszichológusom azt mondta, hogy elképesztő hogy mekkora lelki erőm van ehez az egészhez, minden nap veszekedés, kivéve akkor amikor 2 hétre normális időszakát éli utána megint ugyan ez és egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre, mi alapból nem vagyunk túl tehetős "család" de hogy még ő is elissza a pénzt az még rátesz egy lapáttal. Bennem már nem is az van, hogy gyűlölöm, hanem inkább sajnálom őt, megszánom azért hogy ő ilyen.kétségbe vagyok esve :S 17/L
2012. szept. 30. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!