Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora baj, ha valaki...

Miért akkora baj, ha valaki megüt egy nőt?

Figyelt kérdés

Még az elején tisztázzuk, hogy én is nő vagyok.


Több olyan kérdést olvasok itt is, hogy valakit megütött a párja (teszem hozzá, néha teljesen jogosan!), azért senki sem tűr a végtelenségig, én sem tenném. Főleg akit pillanatok alatt fel lehet idegesíteni. Egy pofonból olyan dolgot csinálnak, mintha gyilkosság történt volna. Én úgy vagyok vele, hogy ha megérdemli, akkor megérdemli. IGEN, VAN AMIKOR MINDEN OK NÉLKÜL ÜT MEG, AZ NEM HELYES, de sokszor a nő a hibás. Engem még nem ütött meg férfi, még apám sem de ha tudom, hogy én idegesítettem vagy valami, akkor nem csinálnék belőle ügyet, mert tudom, hogy az én hibám is. Mindenki elítéli a férfit, de hogyha a nő üt meg egy férfit akkor az akárhonnan nézzük megérdemli. De miért? Egyáltalán miért kell egy pofonból akkora nagy ügyet csinálni? Még egyszer mondom, nem minden esetben helyes.


Ui: Ha egymást akarjátok meggyőzni vagy veszekedni szeretnétek, kérlek privátban tegyétek! Köszönöm!


2013. febr. 5. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
75%

Azért ez a kérdés nem olyan egyszerű. Az élet nem fekete-fehér, van még ezer szín ezen kívül. Olvastam itt feljebb, ha egyszer előfordul, önként elhagyni a másikat... nah...emberek...

32 éves voltam, mai napig szégyenlem, és megbántam, de megütöttem a férjem nő létemre 8 év után.... Soha,de soha nem gondoltam volna, hogy valaha is ilyet teszek... Szülés után voltam pár hónappal, és összevesztünk ha jól emlékszem a kocsi javíttatásán. Én sürgettem, ő tutyi mutyiskodott, és a vita hevében hozzám vágta azt a mondatot, ha beteg lesz a gyerek, majd eltolod egy talicskán a dokihoz... nekem filmszakadás, és nekimentem ütöttem ahol értem.... persze egy karcolás nem lett rajta, megfordult és otthagyott, abban a pillanatban megbántam, azonnal hívtam telefonon, bocsánatot kértem, jöjjön haza beszéljük meg stb....szégyenlem, hogy ez történt, de tomboltak a hormonjaim, és egy pici baba mellett csak azt éreztem nincs biztonság ha valahova rohanni kell vele(beteg volt)... Kérdem én ezért ott kellett volna hagynom 8 év után, kisbabával a karomba? Közös ház, közös élet után? Mit mondtam volna a gyereknek ha felnő? Elhagytam apádat mert megütöttem? ugyan már ez nem ennyire egyszerű. Viszont létezik a másik oldal. Mikor gyerek voltam apám minden este ütötte verte anyámat. Volt, hogy hazajött a kocsmából, és berontott a szobába. Ott ültünk 3-an az ágyon, húgommal, és anyukámmal néztük a tv-t. Bejött kikapcsolta,majd szó nélkül olyat csapott anyám arcába... még most is 33 évesen összerándul a gyomrom... na az ilyet kéne agyonütni... erre a kérdésre nem lehet igennel, vagy nemmel válaszolni!

2013. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon ritka eset van amikor jogos megütni akár nőt, akár férfit.

Egyáltalán nem veszekedés megoldására gondolok. Nekünk vöröskeresztes versenyre készüléskor mondtak ilyen esetet.

Amikor sokkon kap az ember, kivágja a hisztit, emiatt enm tudsz rajta, vagy a társain segíteni. Ha mással nem tudsz segíteni, akkor egy nem fájdalom okozás céljából lehet pofont adni, mert ez kizökkenti a hisztériából. Van olyan nő/ férfi, aki embertelen hisztit tud csapni, ha van lehetőség inkább a pohár víz az arcába megoldást választanám, de van amikor nincs erre lehetőség.

Tehát csak a higgadt átgondolt, nem dühből adott pofon lehet elnézhető. Amint mások az okok onnantól számomra elfogadhatatlan.

2013. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen emlékeim vannak a gyerekkoromból.

Szörnyű. Ezért nincs bocsánat az ilyen embertelen viselkedésre.

2013. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem azokat, akik a fizikai erőviszonyokra hivatkoznak. Nem arról van szó, hogy izomból, erőből, bemosunk egyet a másiknak. Tud ugyan akkora pofont adni férfi és nő.
2013. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
97%
Csak addig adsz igazat a férfinak amíg nem találkozol egy olyannal aki megver tönkre teszi az életedet. Először csak egy kisebb pofon egy apróság miatt majd sűrű bocsánat kérések, utána egyre nagyobb és fájdalmasabb verések. Egyik percben ölel simogat és azt mondja szeret aztán a másik percben azon kapod magad, hogy a szád duplájára van dagadva. Erre ő megígéri hogy soha többé és csak elvesztette a fejét, esküdözik égre földre hogy szeret. Te pedig hiszel neki, mert naív vagy és szerelmes. Aztán ez megismétlődik újra és újra, azt mondja a te hibát mert rossz vagy mert buta vagy mert nem tudsz semmit. S ezeket addig mondja amíg el nem hiszed, azt hogy minden egyes verést megérdemelsz, a családodhoz nem mehetsz mert szégyelled magad és nem akarsz még több bajt, az meg hogy rendőrhöz fordulj teljességgel kizárt, mert mi van ha tényleg neki van igaza ha csak egy buta liba vagy aki mindent megérdemel. Így élsz éveken keresztül, mire egy nap rájössz hogy ez így nem jó és lépned kell. Az éjszaka közepén a pizsomádra húzol valami ruhát és cipőt elindulsz valahová az első helyre ahol segíteni tudnak. Azt hiszed minden rendben lesz, de tévedsz. A volt pasid folyamatosan zaklat fenyeget, azt mondja megöl. Így vissza mész hozzá mert félsz és minden kezdődik előlről. Egészen addig amíg egy nap fel nem jelentett és el nem mész olyan messzire amilyen messzire csak bírsz. Az életed azonban sose lesz a régi, mindig félni fogsz és a bizalmad a férfiakban örökre elveszett. A bántalmazott nőknek nem olyan könnyű a helyzete mint azt sokan hiszik. A félelem és a megalázottság sokkal erősebb annál mintsem hogy lépni tudjanak. Ha a nő hisztis követelőző vagy bármilyen baj van vele akkor fogom magam és szakítok. Nem megverem vagy megpofozom. Ha rám támad mert elment az esze akkor lefogom és ott hagyom, nem ütöm meg. Azért mert egy igazi valamire való férfi nem üt meg egy nőt, akkor se ha az olyat tett amivel kiérdemelte. Fizikai fölénnyel vissza élni nem férfihoz méltó viselkedés, és nem civilizált emberhez. Ezen kár vitatkozni, olyan nincs hogy megérdemelte. Férfi nem üt meg nőt, és természetesen nő se férfit.
2013. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
100%

"Tud ugyan akkora pofont adni férfi és nő."


Tud, ez kétségtelen. Csak nem szokott.

Vagy a kapcsolat megkezdése előtt elmennek egy laborba, ahol lemérik, ki milyen erőset tud ütni, és az erősebbnek megmondják, hogy X-nél nagyobb Newton erővel ne tessék ütni?

2013. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
8%
Egyesek itt már módszeres, szándékos lelki terrorról és verésről beszélnek, mikor a kérdés igazából az volt, hogy meg lehet e bocsátani, ha egy férfi ad egy pofont egy nőnek.
2013. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
88%
Ha gondolod rádküldöm az exem. Mióta elhagytam, minden csajt, akivel összejön/összejött azóta, megvert. Először teszi a szépet neked, színészkedik, hogy komoly kapcsolatra vágyik, családot szeretne...Elszédít mindenkit az összeköltözéssel, bolondítja a nőket a jegygyűrű meg eljegyzés igéretével, majd mikor beveszed a hazugságait mit sem sejtve, és odaköltözöl hozzá, első éjszaka megver, felpofoz, és megfenyeget, ha bárkinek bármit mondasz, kinyír..... Kipróbálnád?
2013. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%
Az 55-el egyetértek, így van és még egy dolog, az aki üt ver, ,még azt is elhiteti, hogy ő ilyet sosem csinált, sosem tett...És elhiteti, hogy ezt a Te hozod ki belőle és elkezded magadat hibáztatni. Nagyon személyiségromboló egy ilyen helyzet, amíg az ember rá nem ébred, hogy nem ő beteg hanem aki ver. De addigra már ő is sérül és egyre nehezebb kiszállni...
2013. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
46%
Itt egyetlen pofonról volt szó.
2013. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!