Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apa tudta, hogy nem...

Ha az apa tudta, hogy nem tőle fogant a gyermek, akit a nevére vett, később mégis állíthat mást?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy élettársi kapcsolatban, ahol van már két gyerek, a nő megcsalta a férfit, de nem akarta elhagyni őt, csak alkalmi viszonya volt. Viszont teherbe esett a szeretőjétől, és ez keresztülhúzta a számításait. Elmondta a férjnek hogy mástól vár gyereket, és azt is, hogy nem akar azzal a másik férfival lenni, csak alkalmi kapcsolat volt, a párját szereti, viszont elvetetni nem szeretné a babát. A férfi vívódva bár, de a saját gyerekeik érdekét is nézve, és mert ő is szereti még a nőt, valamint szintén nem abortuszpárti, úgy dönt, hogy együtt maradnak és a sajátjaként neveli föl a kakukkfiókát. A szeretőnek, akivel a nő meg is szakított minden kapcsolatot, el se mondták a gyermekáldást. Ő többé nem szereplője a történetnek. Visszaáll a rend, elfogadják a harmadik gyermeket, boldogok, és apasági nyilatkozatot is tesznek, hogy minden olyan legyen, mintha a férfi gyereke lenne. 6 évig valóban úgy szereti és gondozza, mint a többit. Aztán a nő beleszeret valakibe, és szétmennek. A férfi dühös. Hirtelen megváltoznak az érzései a harmadik gyerekkel szemben is. Bár már kialakult köztük a kapocs, mégsem tud a szakítás után úgy viszonyulni hozzá, mint a másik kettőhöz. Gyerektartást sem akar fizetni. Az anya lobogtatja az apaságit. A férfi fenyegetőzik, hogy a bíróságon majd azt állítja, nem tudott róla, hogy másé a gyerek, és az anya hazudik, ha mást állít, így apasági tesztet kér, ami alapján ugye kiderül, hogy valóban nem ő az apa, és simán levetetheti a nevéről a gyereket. Valóban így van?

Miben változtatna a történeten, ha házasokról lenne szó? Olyankor ugyanis nincs apasági nyilatkozat, hanem az apaság vélelme alapján automatikusan a férj nevére kerül a gyerek. Ha ebbe a férj annak tudatában ment bele, hogy másé a gyerek, később mégis letagadhatja, hogy ennek tudatában vállalta, és kérheti az apaság vélelmének megdöntését?


2013. jan. 17. 05:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
75%

Ha a nevelőapa lépett volna le, akkor fizette volna a két gyereke után a gyerektartást. Ha ő van olyan balek, hogy fizeti a nem sajátja után is, az ő dolga. De attól függetlenül, hogy lelép-e a "férj" vagy sem, bármikor megtagadhatja, hogy pénzeli a feleség gyerekét.


Ha pedig a fogantatástól számítjuk a sztorit, az lett volna a helyes, hogyha a nő nem akarja sem elvetetni, sem örökbeadni a gyerekét, hogy szétmennek a felek. Igaz, ennek szerencsétlen férfi úszta volna meg a levét, mert kéthetes apuka lett volna belőle. Ha továbbra is szerette volna nevelni a sajátjait, és meg tud bocsátani a nőnek, akkor együtt maradhattak volna, de úgy, hogy az idegen gyerek nevelése, anyagiakban, törődésben csak a nőre hárul, a férfi tudomást sem vesz róla.

2013. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
82%
Ja és a minimum lenne, hogy a másik kettőre is megcsináltatnám a DNS tesztet, mert aki egyszer megcsal az többször is.
2013. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
67%

"ha a férfi nem vállalta volna, hogy felneveli a gyereket, a nő bizonyára a vér szerinti apához fordult volna."


Nem. Ugyanis oka van annak ha egy nő eltűnik főleg egy olyan pasi elöl aki él hal a gyerekekért.Mondjuk pl. a nő nem akarta kitenni a gyereket, különböző a topikinditóhoz hasonló jellembajnok atrocitásának.

2013. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:

Kérdező (#47) kár itt elvi éllel elméleteket gyártani, mert ez tipikusan az a kérdés, ami adott két ember személyiségéről és kapcsolatáról szól, semmiféle általánosítható dolog nincs benne. Még azt is el tudom képzelni, hogy én férfiként (vagyok amilyen, komoly dolgokban eléggé "amit mondtam, azt megmondtam" típus), két különböző kapcsolatban, két különböző mentalitású nővel teljesen másként reagálnék, nincs semmifée általánosítható recept.

Mert ja, mondjuk van az általad vázolt alaphelyzet, nő elmondja férfinak, hogy mástól terhes, férfi elgondolkodik és vállalja. És akkor rögtön kettéágazik (legalább) az út, hony nő tényleg szereti a férfit, és minden másban is tisztességes, családot akar, vagy "csak a babóka" elven eltartóbalekot keresett, és szépen derül ki utólag, hogy még mindig tartja a kapcsolatot a gyerek biol. apjával, hogy őt is el kellene tartani mert nem jogosult GYED-re, hogy ... és hát az elsőre nyilván áll, hogy ha vállaltam, akkor vállaltam, a másodikra meg az, hogy megtévesztéssel csikarta ki a vállalást tehát az nem áll, és röpülne...

Na, ilyenek...

2013. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:

37


Ha emlékezetem nem csak a storyban a pasi tudott arról, hogy a nő terhes.

2013. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
36%

40


"Azt azért tegyük hozzá, hogy ide főként a megkeseredett még 35 felett is egyedülálló, vagy elvált nők járnak, akik a kutyának nem kellenek. "


Egy ilyen témában a gyerek anyját köpködő nők valóban ilyenek.

Gratulálok neked, kapsz egy pacsit:DD

2013. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
72%

48+49 köpködő orgazmushiányban szenvedő néninek javaslom


javaslom szíves figyelmébe, hogy a pasi tudta, hogy terhes a nő-igy vette el.c fejezet van, a nagy köpködés és nyálzás közepette:DD

2013. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
Talán nem ártana, ha elolvasnád, hogy mire írtam. Viszont mivel láthatóan neked már az írás is problémás, így nem várok semmi extrát tőled.
2013. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:

#57, ja csak tudod, ez is olyan, mint a régi - azóta betiltott - Microsoft-licenc, hogy a szoftver borítékjára rá volt írva, hogy a boríték felbontásával elfogadod a szerződés feltételeit, a szerződés meg benne volt a borítékban... szóval hogy a lényeg, hogy miről is szól ez voltaképp, hogy mik a nő szándékai valójában, az többnyire csak utólag válik nyilvánvalóvá. És hát a megítélés szerintem alapvetően ettől függ...

Lehet persze ez ellen tiltakozni, csak az törvényszerűen azzal fog járni, hogy egyre kevesebben fognak bevállalni ilyen "borítékot"...

2013. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:

58


Orgazmust kívánok neked ne csak pár évente egyet:DD

2013. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!