Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy elvárás, hogy takarítsa...

Nagy elvárás, hogy takarítsa ki a szobámat?

Figyelt kérdés

A mai nap kivételével negyed 6-ra érek haza suliból és utána még takarítanom kell kb fél órát, hulla fáradtan. Sokszor a sírógörcs kerülget, annyira elegem van már.

Ráadásul a vérnyomásom 180/120 körül mozog a stressz miatt, erre hazaérek és még takarítsak ahelyett, hogy nyugodtan leülnék és tanulnék..

A takarítás után meg persze semmi kedvem takarítani.


A húgom szobáját bezzeg kitakarítja, de rám marad az előszoba, a fürdő, a saját szobám.. Ráadásul ki se szellőztet, hazaérek, szellőztetek és megfagyok. Ahelyett, hogy kiszellőztetne délelőtt...


2012. dec. 4. 16:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 A kérdező kommentje:

Hiába kértem meg szépen, még leüvöltött, hogy hogy képzelem, hogy más szobáját kitakarítja. Na és a húgomé????


És a legszebb, hogyha nem takarítok ki minden egyes nap, akkor veszekszik velem, hogy milyen rendetlen suttyó, stb vagyok...

2012. dec. 4. 16:25
 2/83 anonim ***** válasza:
31%
jujj de nagy probléma, inkább örülj hogy a te cuccaid között nem matatt
2012. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 A kérdező kommentje:
Igen, rohadt nagy probléma, hogy hazaérek, és nem ülhetek le pihenni, mert takarítani kell..
2012. dec. 4. 16:27
 4/83 tetris ***** válasza:
85%

Ezzel szemben anyu így látja:

Mindennap hulla fáradtan érek haza a munkából. Sokszor a sírógörcs kerülget, mert a főnök leugatja a fejem minden nap, az ügyfelek idegesítenek. A vérnyomásom az egekben van. És akkor még főznöm is kell, meg bevásárolnom, meg mosni-teregetni, a vasalásról már nem is beszélve. A kisebbik lányom szobáját is nekem kell takarítani. Erre most a nagyobbik lányom elkezd velem balhézni, hogy az ő szobáját is takarítsam ki. De nem vállalja el azt se, hogy feltörölje az előszobát és a fürdőt. Csak töröljön fel, ennyit kértem, nem többet.

Egész nap dolgozok, mint az állat, és még ennyit se várhatok el?

2012. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem mindennap kell takarítanod fél órát, ami amúgy se sok. Simán bevállalhatod, kikapcsolja az agyat. Ahelyett, hogy panaszkodsz csináld meg amire a szüleid kérnek. Nem óriási dolgot kérnek szerintem.
2012. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy nem dolgozik lassan 14 éve.
2012. dec. 4. 16:28
 7/83 anonim ***** válasza:
74%

Ki az a bizonyos rejtett alany, aki nem hajlandó takarítani HELYETTED? Egyáltalán kinek a dolga lenne kitakarítani legalább a saját szobádat, ha nem a tied?


Tudod, egyre idősebb vagy, és egyre több dologgal kell foglalkoznod. Ha majd gyerekeid is lesznek, és a munkádban és otthon is helyt kell állnod, akkor meglátod, mire volt az jó, hogy iskolás korodban takarítanod kellett.


Vedd úgy, hogy edzel a jövődre. Nem purcanhatsz ki ennyi munkától, mi lesz, ha magadat kell eltartanod? 10-12 órákat dolgozik egy ember manapság ahhoz, hogy tényleg meg tudjon élni, ehhez jön az, hogy sokszor még a hétvégén sem pihenhet.

2012. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
34%

te most viccelsz??? most mit hisztizel? én is voltam sulis, és 5-6 körül értem haza de közel sem fáradtam el annyira, mint most munka után

egész nap hajtás van és akkor ha hazaérek csináljak kaját a páromnak, tartsam rendben a lakást és foglalkozzak a háziállatainkkal is

anyukád, dolgozik, eltart téged, tényleg neki kéne takarítania nálad?? gondolkodjál már, aztán siránkozz itt

a másik, hogy ne mond már, hogy minden nap ki kell takarítani.

hány éves vagy, 10? ...

2012. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
94%
Felesleges minden nap takarítani. Szerintem inkább viseld el, ha lecsesz, de ne takaríts minden nap, ha nincs kedved. Ha őt annyira zavarni fogja, hogy te nem csinálod meg, majd megteszi ő helyetted.
2012. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 A kérdező kommentje:

14 éves húgom szobáját köteles kitakarítani? Csak az enyémet nem?

Ráadásul nála felporszívóz, nálam meg nem. Nekem fel kell cipelnem azt a rohadt nehéz porszívót az emeletre.

2012. dec. 4. 16:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!