Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagy elvárások?

Túl nagy elvárások?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.es, és a város legerősebb sulijába járok, de úgy érzem, nagyon rossz választás volt. Nagyon szeretnék iskolát is váltani, de ezt szóba se merem hozni, mert "nekem megvannak ehhez a képességeim".

Ráadásul anya elvárja, hogy minden tantárgyból 5ös legyek. Ez nekem szinte lehetetlen kísérlet. Ha véletlenül becsúszik egy hármas, akkor már leszid, ha 4-est kapok, akkor pedig miért nem 5ös. Nagyon rosszul esik, hogy még a 4esért is küzdök néha, és egy dicsérő szót se kapok. Megvan az angol nyelvvizsgám is, amiért tavaly heti 2x jártam másfél órás különórára. Mikor hazaértem, már erőm se volt semmihez, nem hogy megtanulni másnapra. Most olaszt szeretnék felvenni, de már megy a vita hogy azt délelőttre vagy délutánra. Délelőttre szeretném, mert akkor szabad lenne a délutánom, pihenhetek, tanulhatok, barátnőzhetek. De anya meg délutánra, mert "nem csinálok semmit". Az is szóba kerül, hogy nincs sok barátom, csak az előző sulimból 2. De hogy lenne időm a barátkozásra, ha estére az életerőm is elmegy?

Kitűnő bizonyítvány, 2 nyelvvizsga, társasági élet, otthoni házimunkák... megszakadok, és még így se vagyok jó. Sose leszek elég jó neki. Mit csináljak, hogy megértessem vele, hogy a 4es jó jegy, hiszen még a nevében is benne van?

16/L



2012. okt. 24. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Anyukáddal kell megbeszélned, hogy a tanulás miatt barátkozni sincs időd. Tuti csak jot akar neked.
2012. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Édesanyád a legjobbat akarja neked, gondolom tudod. Csak nem biztos, hogy amit ő jónak lát, az neked valóban megfelel. Látszik, hogy jók a képességeid (Szép, értelmes megfogalmazás, helyesírásilag is rendben, stb.) Gondolom ezért is jársz a város legerősebb iskolájába.

Csak azt tudom leírni, hogy én mit csináltam (hasonló volt a helyzetem ennyi idősen). Kiválasztottam azokat a tárgyakat, amelyek érdekeltek, amelyek fontosak voltak. Ezekből maximálisan teljesítettem, mindig jó voltam. A többire nem maradt elég időm, energiám, úgyhogy nem is kaptam olyan jó jegyeket. (Nem lehet - és most már látom, hogy nem is kell - mindig mindent tökéletesen megtanulni. 16 éves vagy, szerintem elég nagy hozzá, hogy magad döntsd el, mikor szeretnéd az olaszt tanulni. Mert igazad van: nem csak az iskolából áll az élet, nem maradnak barátaid, ha nem töltesz velük időt. Fiatal vagy, de látszik, hogy éretten, okosan gondolkozol, én biztos, hogy kicsit több szabadságot adnék neked. (Ezt pedagógusként és anyaként is mondom.)


Sok sikert! Remélem tudtam picit segíteni. :)

2012. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented, igazából ez mindig is így volt, általánosban is végig kitűnő voltam, szóval szerintem ez már számára elvárás. Felvettem az olaszt is tegnap, de lyukasórák közbe fogok járni. Még nem tudja, de úgyse fogja tudni megváltoztatni. Annyira sok vita volt már emiatt, hogy szerintem hiába próbálnék beszélni vele, másnapra elfelejti. Persze ha nem lenne ilyen, akkor is szeretnék jól teljesíteni, csak nem kéne stresszelni a 3-as miatt.
2012. okt. 27. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok,igen persze tipikus, hogy megvannak a képességeid használd is ki őket :D

De látod? Te is túl sokat vállalsz, ne csodálkozz, olasz?:D...

2012. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!