Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megbüntethetem...

Szerintetek megbüntethetem ezzel a távoli családomat?

Figyelt kérdés

A család soproni,és úgy döntöttek, eljönnek a karneválra.Én készültem, főztem egy csomó kaját(húst),erre ma,a jövetelük napján lemondták az egész programot - minden különösebb indoklás nélkül(illetve mondvacsinált indokkal).


Szombathelyen lakom, itt ma kezdődik a Savaria Történelmi Karnevál, méregdrága(kb.2-3x-os,meg még drágább) minden kaja ilyenkor benn a városban...a kaják,amiket főztem, egy része fagyasztható,de a köretet dobhatom el, más rokont ugyanis nem várok...


Büntetésnek arra gondoltam, legközelebb, amikor jönnek, jóelőre elmondom nekik, hogy mit fogok főzni(ezt meg kell velük mindig előre beszélni,mert nem hajlandók nálam mást enni,csak húst,leginkább disznót vagy marhát, de az se mindegy nekik, hogyan van elkészítve...ezt hetekre előre megkövetelik mindig, hogy meg legyen velük beszélve),aztán az lesz a meglepetés, hogy nem főzök az égvilágon semmit... ha nagyon "kopog" a szemük, majd kapnak egy kis rántottát...



2012. aug. 24. 09:35
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
természetesen nem a kaják 2x-3x-osak,hanem az áruk...
2012. aug. 24. 09:38
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne dobd el azért a köretet (bár biztos nem akarod egyből a szemétbe dobni) hívd át a barátaidat hétvégére és akkor nem is kell nekik főzni :)
2012. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen hát gondolom rosszul esett és hát ebbe a fözésbe nem kis pénz volt!De én nem tudnám megtenni,de jó ötlet ha te képes vagy rántottával várni öket!Végülis megérdemliok
2012. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Az oké, lesz,aki elfogyasztja(csak az a baj, hogy az illető rengeteget iszik, és még az se zavarja, hogy utána autóba ül - de ennek következményei nem az én dolgom), na de akarok az érintett rokonaimnak is büntetést adni, hogy nehogy azt higgyék, hogy ezt velem akármikor meg lehet csinálni... + már az is bántja a csőröm, hogy megkövetelik a húst, meg a kaja, menü megbeszélését...


Amikor mi megyünk hozzájuk(szintén bejelentve),akkor meg semmi... (mármint meg se beszélik, meg főznek egy krumplistésztát mondjuk)


Ja és nem szegények,családi házuk van Sopronban a Lővérekben...(Lőverekben?)

2012. aug. 24. 09:46
 5/25 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem kicsinyes bosszú, magadat égeted vele.

Ha így állsz hozzá, inkább ne hívj vendégeket. Elhiszem, hogy csalódott vagy, de elég primitív az ötlet.

Én 2 dolgot tennék:

a) ha lenne kocsim, összepakolnám a kaját hűtőtáskába és elvinném nekik - ha a hegy nem megy Mohamedhez, Monhamed megy a hegyhez

b) ha nem tudnám megoldani az a)-t, akkor összehívnám a barátokat (ha ilyen jellemmel még egyáltalán vannak barátaid...) estére, és megennénk a kaját


Tudod, a vendégségben nem a kaja a lényeg, hanem a találkozás. A normális az lenne, ha az elmaradt találkozó miatt sírnál, nem a kaja miatt. Gondoltál már arra, hogy ha nem lesznek, a "büntetésre" hogy fogsz visszagondolni?

2012. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5., minősítést nem kértem, természetesen van,akit meg tudok rá hívni, csak az ominózus illető akkor érzi jól magát, ha amellett, hogy felzabálja a kaja 80-90%-át, megiszik egy liter pálinkát + kb. 5 liter bort evés közben(mentségére legyen mondva :emellett még full civilizáltan tud viselkedni)... és hát őt - az illető rokonaimmal ellentétben- most nem akartam meghívni...
2012. aug. 24. 09:50
 7/25 A kérdező kommentje:

5.-nek:

Az a baj, hogy ezek a rokonok olyanok, hogy ha nem hallanák felőlük soha többet semmit, akkor se hiányoznának...

2012. aug. 24. 09:54
 8/25 anonim ***** válasza:

Ez a krumplistésztás megjegyzés nagyon ismerős: Te nem az a kérdező vagy, aki feltett pár hete egy kérdést hogy a fia és a menye miért krumplistésztát és főzeléket főzött neki mikor ők felutaztak a férjével valamilyen kezelésre?

Amúgy nem kötözködésképp, de hogy lehet öt liter bort meginni az ebédhez?

Szerintem nem kéne bosszút állnod, mond meg nekik telón, hogy rosszul esett és hogy máskor nem szeretnéd, ha előfordulna. Ennyi.

2012. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
nem, az nem én vagyok...
2012. aug. 24. 09:58
 10/25 A kérdező kommentje:
nekem nincs se fiam, se menyem...
2012. aug. 24. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!