Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Mit gondoltok arról,...

Férfiak! Mit gondoltok arról, hogy a születendő gyermek, az anyuka nevét viselje?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 19:59
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:

Szerintem túlzásokba esünk. Nem kell senkinek elnyomni a másikat. Az egyenrangúság, pontosan ettől egyenrangúság. Abban a percben , hogy mi akarunk dominálni, már nem az, hanem felülkerekedés.

Számomra nem azért jó, hogy az apa nevét kapja a gyerekem, mert az Ókorban élek vagy mert nem merek ellentmondani a férjemnek.

Máskor itt kérdésekben sírnak a nők, hogy apa nem vállalja a gyereket,nem veszi a nevére, kitagadja, a kicsit bünteti a rossz házasságuk miatt stb.

Az emberekben valóban az él, hogyha nem az apa nevét kapja a gyerek, elváltak, nincs jelen apa és egyéb kusza gondolatok.

Én nem tenném ki ennek a gyerekem.

És lehet erre mondani, hogy igen, az emberek hibája, de szerintem ez normális emberi reakció.

Nem arról van szó, hogy van-e jogunk? Persze, hogy van. De sok máshoz is van jogunk az életben, mégsem tesszük meg.

Mint írtam, vannak élethelyzetek, mikor is ez számomra is elfogadott, de nem értek vele egyet minden esetben.

És egyáltalán nem attól leszünk nagybetűs NŐK, ha a férjünket leordítjuk, átvesszük az irányítást, zsarnokoskodunk. Ez sokkal inkább visszataszító, mint vonzó.

Nem kell megjátszani magunkat, mindannyiunkban ott bújkál a szeretetéhes kislány, a kedveskedő feleség és anya. Miért akarnánk elnyomni? Ettől vagyunk bájosak, szerethetőek.

Nem kellene összekeverni a dolgokat, a férfinak jól áll, ha férfias. Egy nőnek nem! Szerencsére...

2012. dec. 3. 09:54
 42/60 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó válasz egész jó, bár egy ilyenért a nőket azonnal szétszednék, ha így jelentik ki:

"de hogy en vegyem fel az o nevet...nane,"

Amúgy én sem vettem fel a férjem nevét, a gyerkőc meg mindkettőnk nevét viseli kötőjellel. És apukát nem rekesztettem ki a gyereknevelésből, 6 hónap után ő maradt vele otthon, én meg dolgozok. Egyszerű ez, ha a házastársak valóban társak és partnerek :)

Nem lett attól férfiatlanabb a párom, mert képes nevelni a közös gyerekünket, és gondoskodni az otthoni dolgokról.

2012. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:

Igen, a válasza nekem is tetszett!

Még arra lennék kiváncsi, hogy azok közül a nők közül, akik szajkózzák a jogokat, hányan vagytok szerelmesek?

Szeretitek a férjeteket? Egyáltalán, férjnél vagytok?

2012. dec. 3. 10:02
 44/60 anonim ***** válasza:
72%
Ma 8:44-kor írtam. Nekem van férjem, ahogy írtam nálunk nem probléma az egyenlőség. Nincs mire fel különbséget tenni. És igen jól megvagyunk ;) Érdekesek egyébként az azóta érkezett kommentek is, nekem tetszik, ha egy nő kiáll magáért, és nem őt irányítják, hanem együtt irányítják a házassági közösségüket a párjukkal.
2012. dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

Csak azt, mitől nem.

te le tudnád írni, mitől nő a nő és mitől férfi a férfi, hogy én is beleköthessek és kiforgassam?

2012. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekes hogy azt írjátok, hogy úgyis az anyát kérdezik meg. Én 1 éve szültem, elkérték az apasági nyilatkozatot amin rajta volt feketén-fehéren, hogy mi lesz a gyerek vezetékneve. Úgy tudom, ez rajta van a házassági anyakönyvi kivonaton is. Hiába mond bármit az anyuka, arra a névre anyakönyvezik a gyereket ami a dokumentumban van. A keresztnév esetében tényleg az anyáé a végső döntés, de a vezetéknév (ha van házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági) el van döntve.
2012. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:

49.

Nekem szól a kérdés?

2012. dec. 3. 10:25
 48/60 anonim ***** válasza:
Nem. A 60%-os válaszadónak.
2012. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
38%
Ha lesz gyerekem az én vezetéknevemet (és,ha fiú akkor a keresztnevemet is) kapja, ebből nem engednék :D Ez a szokás. Ne divatoljunk itt az anyai névvel stb.
2012. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
60%

A nő nő marad, bármit csinál.

Nincs olyan dolog, hogy nőies viselkedés, meg férfias. Elég szomorú, ha valaki attól nőies, hogy elővesz egy kiskönyvet, és kipipál benne tulajdonságokat, hogy akkor ő nő.

2012. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!