Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Mit gondoltok arról,...

Férfiak! Mit gondoltok arról, hogy a születendő gyermek, az anyuka nevét viselje?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 19:59
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
74%

Most kérdeztem meg a vőlegényemet (29 éves), azt mondta, neki teljesen mindegy lenne.

Mondjuk mivel én felveszem az ő vezetéknevét, és az enyémet elhagyom, nálunk ez nem kérdés, de ha másként döntenék, meg tudnánk beszélni (bár én mindenképp a férjem vezetéknevét szeretném adni a gyerekeknek).

2012. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
50%
Én meglepödnék ha ezt akarná az anyuka és nem is bólintanék rá. Egy esetet tudok elkézpelni, ha az én családomban olyan mérges a viszony hogy még azt sem szeretném ha ilyen szinten legyen közük hozzá.
2012. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
43%

Nőként ez nekem eszembe sem jutna. A gyereknek apja is van, nem csak anyja!

Legfeljebb akkor, ha az apa neve nagyon csúnya, pl. Bugyi vagy hasonló.

Ma a nők közül sokan úgy viselkednek, mintha a gyerek csak az övéké lenn, és az apának semmi köze nem lenne hozzá.

Túlzásba viszik az emancipációt.

2012. dec. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
37%

Nekem természetes lenne, hogy az apja nevét viseli. Engem hülyének nézne a férjem, ha ilyennek rukkolnék elő...

Lassan már a férfi hordja ki a gyereket is vagy mi?

2012. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
94%
A fiam az én vezetélnevemet viseli. Ha bárki kérdezi az okát elmondom: nagyon ritka családnevem van, és sem apámnak sem nekem nincs fiú testvérem így kihalt volna ezen az ágon ez a név. Ez már a második házassága nekem és a férjemnek is. A férjemnek van az első házasságából egy fia aki kompletten tovább viszi a nevét. Ráadásul a férjem vezetékneve sem egy egyszerű név, emiatt a dupla vezetéknév szóba sem jöhetett. Valóban nem szokványos ez még ma sem, és bőven élnek az emberekben a dologgal kapcsolatos előítéletek. Helyzettől, hangulatomtól függ, hogy valakinek vázolom-e tényleges családi viszonyokat vagy ráhagyom az emberekre, hogy gondoljanak amit akarnak. A helyzetet "súlyosbítja", hogy az én férjes nevem a saját lánykori nevem, illetve van egy lányom az első házasságomból, aki a volt férjem vezetéknevét viseli. Így olyan helyezetekben amikor csak az én és a gyerekeim neve kerül szóba, akkor kapásból két gyerekes lányanyának néznek aki ráadásul az egyik gyerekéről még az sem tudja ki az apja.
2012. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
54%

Ha szép vezetéknevem lenne akkor maradnék a - jeles megoldás mellett, de mivel nem szeretem a vezetéknevemet, az apjáé meg nem rossz, ezért marad a régi megszokott dolog.


szerencsére nem régen élünk már, ahol elnyomták a nőket ezért szerintem a nőnek is pont annyi joga van ahhoz,hogy a gyereke a nevét viselje,mint a férfinek(ha már a nő szül és szenved többet a gyerekkel..)


ha egy férfi nem bírja elviselni, akkor pukkadjon meg.. úgyis a nőt kérdezik meg szülés után a gyerek nevével kapcsolatban. :)

2012. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
45%
Férfiként nagyon rosszul esne. Főleg az előző válaszoló hozzáállásával...
2012. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
20.48as vagyok, bocs, a 20.43ra gondoltam.
2012. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

Már-már azt hittem, én vagyok túl régimódi és a világgal nem bírom tartani a lépést. Én sem értek egyet azzal, hogy az anya nevét kapja a baba. Persze, vannak kivételek, amiket aláírok bizonyos helyzetekben.

De némelyik nő olyan vehemenciával esik neki ennek a dolognak is és úgy egyébként a férfiaknak is, az egyenjogúságra hivatkozva, hogy csak pislogok óriásiakat, nő létemre.

Pedig nem vagyok egy férfinak/férjemnek alárendelt nő, sőt... na de ez sok.

2012. dec. 2. 21:04
 20/60 anonim ***** válasza:
48%

neked miért feminista ha a gyerek a nő nevét is megkapja? talán féltékeny vagy vagy nem bírod elviselni,hogy nem te parancsolsz?:) inkább ezt nevezném hímsovinisztának.


egyébként férfiaknak szólt a kérdés, igaz, de akkor a nyavalygós uralkodni akaró kisfiúk se szóljanak hozzá, mint te vagy.

2012. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!