Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Mit gondoltok arról,...

Férfiak! Mit gondoltok arról, hogy a születendő gyermek, az anyuka nevét viselje?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 19:59
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
33%
...meg a pénztárcájukat!!!
2012. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
68%

a barátom reakciója: nem lenne vele semmi bajom. de igazából... nem tudom, nem tudom ezt elmondani.

ezen igazodjatok ki:)

nekem eszembe sem jutna. én tuti nem veszem fel az ő nevét, mert szeretem a sajátomat, de hát ez hagyomány is meg csak megnehezítenénk vele a gyerek életét. ráadásul szép, erdélyi vezetékneve van a leendő gyerekeim apukájának, miért fosszam meg őket ettől? :)

2012. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
53%

Na ebben sokan tévednek és keverik a feministákat valami egész mással. Én például nem tudok hova lenni kínomban, mikor valaki rózsaszirmokkal ágyaz meg és dalt énekel udvarlási célzattal. Tudom,hogy ezért furának tartanak, de nem túlzottan érdekel, nem bírom a romantikát, az udvarlást, ahogy ti itt leírtátok, hogy minden nő ezt várja. Kapásból egynek én nem. Ha van párom, elvagyok vele, de nem kell ez a körítés. Ezek csak illúziók, aztán meg a szürke hétköznapokban kiderül, hogy a herceg nem is akkora herceg, a hercegnő, nem is akkora hercegnő. Éppen ezért nem vezetek félre senkit, ha találok így társat, akkor az is jó, de ha nem, akkor sem rogyok meg, hogy te jó ég, nincs mellettem férfi. És ha lenne sem érezném, hogy most (pláne azért mert úgy szokás, vagy mert úgy illik) fel kell adnom magamat, nevemet eldobva örüljek, hogy lehetek az Ő felesége, és szülhetek NEKI gyereket.

Sok pasi amúgy is annyit törődik a gyerekkel, hogy elvárja, hogy a nevére kerüljön, aztán anyuka gondozza, neveli, mellette nem árt, ha dolgozni is hamar visszamegy, mert pénzt is keveset tudnak keresni (ez persze egyáltalán nem róható fel a férfiaknak), de meló, gyereknevelés mellett maradjanak jó nők és azért a háztartásban is legyenek tipp-topp asszonykák.

Nah szerintem ebből nem kérnek a feministák, és ha ennek alapján közéjük tartozok, akkor azt vállalom. Kicsit uncsi már, hogy tanácsban is lépten-nyomon a nőket biztatják arra, hogy engedjenek és kössenek kompromisszumot. Mintha csak nekünk lenne fontos a család. Akkor a férfiak miért vállalják a lánykérést és miért alapítanak családot? Nekik nem fontos? Nekik csak egy újabb tulajdon a feleség és a gyerekek? Hát nem hiszem, hogy így lenne, de ha nekik is fontos, akkor hozzanak már ők is áldozatot.

2012. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
85%

"Szerinted mitől lehet, hogy 20-30 év leforgása alatt ennyivel nőtt a válások száma/aránya és ennyivel csökkent a házasodási kedv? Mert a mai nők nem Nők, csak nőnemű férfiak."


Azért nőtt a válások száma, mert a nők dolgoznak, és már nem csak a férfitól függnek, nem kell eltűrniük, ha megcsalja, veri őket.


Egyébként bárcsak több határozott nő lenne. Nem lesz attól egy nő férfi, hogy magáról akarja elnevezni a gyerekét. Érdekelne, hogy számodra mit jelent a "nő". Mit tanultál az iskolában, hogy viselkedik egy nőnemű emberi lény?

2012. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
34%

Persze.. Mert a nő dolgozik,ezért nem házasodik.. Ugyan már! Azért nem,mert nincs kivel!

Hogy hogyan viselkedik? Ezt nehéz körülírni. Inkább elmondom,hogyan nem. Nem próbálja ledominálni a férfit,nem ordibál, nem zsarol/fenyegetőzik, nem hagyja sz*rban a párját ,ha az elveszti a munkahelyét vagy csődbe megy, nem azért szül,hogy magához láncolja a férfit és nem is azért,hogy aztán gyerektartás címen a lehető legtöbbpénzt csikarjon ki tőle,hogy a gyereknevelés kimerüljön a közös tvzésben stb.


Ha magadra ismersz,el kellene gondolkodnod,miért mondtam,hogy nem vagy Nő.

2012. dec. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
56%

40-esnek:

Szóval a nőnek az a dolga, hogy hagyja, hogy a férfi domináljon? Ez ezért elég érdekes megközelítés, ahogy leírtad. Azt mondjátok, hogy nőnemű férfi, aki leordítja a párját, akinek elvárásai vannak a férjével szemben. Ezek szerint a férfinek megengedhető, hogy például leordítsa a párját? Mert ha egy nő ettől férfias, akkor ezek szerint ez férfi tulajdonság, amiben ti semmi kivetnivalót nem találtok.

Azt is mondjátok, hogy egy családot szimbolizál, hogy mindenki (értsd alatta feleség, gyerek/ek) a férfi családnevét viselik. Ha ez fordítva van, akkor a nő rögtön dominál. Mert amúgy fordítva, hogy mondjuk a férfi veszi fel a nő családnevét és a gyerekek is azt kapják, akkor máris teljesül az óhaj, mindenki egy néven fut. De így szerintetek dominancia. Fordítva miért nem?

Ha kicsit is visszanézitek a névfelvétel történetét, akkor láthatjátok, hogy valóban tulajdonlási jogból jön a hagyomány, hogy a nőknek kellett felvenni a férfi nevét. Szerintem természetes, hogy ha abban egyenrangúak lettünk, hogy nyugodtan végezhetünk akár fizikailag is megerőltető gyári munkát, akkor legyünk már abban is egyenrangúak, hogy mi is ragaszkodhassunk a saját nevünkhöz. Sőt, tovább megyek ennél, legyünk már egyenrangúak abban is, hogy például megosztjuk a házimunkát.

Mi például egy helyen dolgozunk a férjemmel, munkakörünk sajnos vagy hál istennek azonos, munkaidőnk megegyezik, kivételesen a fizetésünk is egyformán bruttó 170 ezer.

Most akkor miért kellene csak nekem még teljes értékű munkát végeznem otthon is, hogy munka után hazarohanva csak én főzök, csak én takarítok, stb... míg a férjem ül a tévé vagy szg előtt és várja a vacsorát.

A Kérdező által feltett kérdésről egyértelműen azt gondolom, hogy miért ne? Az anyuka is szülője a gyermeknek, neki ugyanolyan 50 %-os jogának kell lennie a névadásban.

2012. dec. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
42%
Nagyokos!! Nem fogod fel, hogy azért lenne illő az apa vezetéknevét adni mert az anyja neve alapján szokás valakit beazonosítani?? A nő már a gyerek vezetéknevére is lecsaphat, hogy kitúrja a férfit??
2012. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
58%

Elolvasgattam a hozzászólásokat és egészen megdöbbentem azon, hogy állítólag a férfiak azért ragaszkodnak az ő nevükhöz, mert hivatalos helyen úgyis az anya neve dominál. Tegyük hozzá, hogy neki is a lánykori neve. Azért ez beszédes nem?

Az anyának is a leánykori nevét kérik (megjegyzem, ha a gyerek az anyja családnevét viseli, akkor sem feltételezhető, hogy ugyanazt a nevet viseli a gyerek,mint az anyja, tehát akkor is meg fogják kérdezni) nyilván nem véletlenül. ezen nem gondolkoztatok még, hogy miért? Mert lényegesen egyszerűbb az anyát beazonosítani, mint az apát.

Arról nem is beszélve, hogy ez már csak azért is fura indoknak, mert életünk jóval kisebb százalékát töltjük hivatalos ügyek intézésével, mint normál hétköznapokat, tehát ha azt nézzük, hogy ki kit túr ki, akkor az apa neve ilyen szempontból jól kitúrja az anyát.

De szerintem nem erről van szó.

Sokan azért ragaszkodnak ehhez, mert még ma is él bennük az előítélet azokkal szemben, akik például házasságon kívül szülnek és szégyennek tartják, hogy a gyereknek "nincs" apja. Pedig annyira nem ezen múlik. Viselheti az a szegény gyerek az apja nevét, ha csórikámat amúgy meg le sem tojja az apja.

Szerintem sokkal ésszerűbb lenne mindig az anya családnevét adni, ki kellene már verni a fejünkből ezt a férfiaktól való függést.De nyilván nem csak ebben, hanem legyünk abban is következetesek, hogy mit is várunk el a párunktól. Nem szabadna átesni a ló másik oldalára sem, jó esetben az apa sem csak a nemző szerepét tölti be.

Viselhetnék ezentúl például a férfiak a feleségük vezetéknevét és akkor máris megvannak az egyforma nevek a család mutatására.

De ugye be kell látnunk, hogy ez nagyban rombolná a férfiak önérzetét, hiszen akkor nem ők vennék nevükre az asszonyt.

2012. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
38%

38-as:

"Hogy hogyan viselkedik? Ezt nehéz körülírni. Inkább elmondom,hogyan nem. Nem próbálja ledominálni a férfit,nem ordibál, nem zsarol/fenyegetőzik, nem hagyja sz*rban a párját ,ha az elveszti a munkahelyét vagy csődbe megy, nem azért szül,hogy magához láncolja a férfit és nem is azért,hogy aztán gyerektartás címen a lehető legtöbbpénzt csikarjon ki tőle,hogy a gyereknevelés kimerüljön a közös tvzésben stb. "


Azért nem tudod leírni, hogy mitől nő a nő, mert szerinted az nem, aki a fentiek szerint él. Leírnád fordítva, te is éreznéd, hogy az mennyire gáz és mennyire nem egyenrangúságot tükröző.


Azt le tudnád írni, hogy a férfi mitől férfi?

2012. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kar ezen vitatkozni, felidegesiteni magatokat. Mindenki ugy csinalja, ahogy akarja, egyebkent meg, ferfiaknak szolt a kerdes, nem noknek.

Nekem nem tetszene, ha parom nevet kapta volna a lanyunk. Nem azert, mert ha parom nevet kapja a gyerekunk, akkor nem viszi tovabb a nevemet a gyerek, mert az kit erdekel, hogy meg 100 ev mulva is fennmaradjon a nev...attol nem leszek boldogabb. (Megjegyzem egyke vagyok) Ez egy hagyomany, es igen, az emberekben eloitelet van rogton, ha meghalljak, hogy a gyerek az anyja nevet viseli...es kit irnak le eloszor...na na, hogy az apakat...biztos lelepett, egy mocsok szemet...kozben meg csak beleegyezett, hogy a gyerek az anyja nevet kapja. Joforman mindenbol kiszorulunk, mi apak, anyuka csinal mindent a gyerek korul (ami nem is olyan nagy baj, ok ehhez jobban ertenek), legalabb a nevunket viselhessek.

Legfokeppen azert ragaszkodunk ehhez azt hiszem, mert ez a megszokott, es az emberek a massagot egybol kinezik, senki nem akar mas lenni...azon kivul meg, mivel meg nem elterjedt, hogy anyuka nevet kapja a gyerek, az iskolaban akar csufolhatjak is erte..a gyzerek meg hiaba magyarazza osztalytarsainak, azok nem hisznek neki.

Mert kell minden tradiciot fellokni...ilyen a hazassagkotes utan megvaltoztatott nev is...oke, hogy nem akarja felvenni a nevem parom, mert egy csomo rohangalassal jar, megszokta mar a sajat nevet...stb, de hogy en vegyem fel az o nevet...nane, ez mar kicsit tul megy az egyenlosegen...vannak ferfi dolgok es vannak noi dolgok, nem kell mindent kiprobalniuk a noknek, ami a ferfiake, ahhoz, hogy egyenlok legyunk...az eletben nem leszunk egyenlok, mert vannak olyan adottsagok (noi es ferfi adottsagok), amik ezt nem engedik. Valamiben nok a jobbak, valamiben a ferfiak.

2012. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!