Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex-anyós új anyós "versengése"...

Ex-anyós új anyós "versengése" az unokáért: mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van egy fiam az előző kapcsolatomból, 5 éves. Imádja az apai nagyanyját, én is jóban vagyok vele. Attól függetlenül hogy szétmentünk a párommal vele tartjuk a kapcsolatot, ha beteg a fiam ő van otthon vele (kivéve az első 1-2 zűrös napot), ha dolgom van ő megy érte oviba.

Bevallom ez nekem is nagyon kényelmes, de tényleg nagyon jó nagymama, szereti a fiam és ő is szeret vele lenni.


Egy éve együtt vagyok egy férfival. Az anyukája egy ideje kicsit kiakaszt. Teljesen odáig van hogy ő már nagymama, folyton kéri hogy hagyjam nála a fiam meg ha valami van akkor neki szóljak.

Nekem ez még nagyon korai, nem is ismerem őt. A fiamat is csak 2 hónapja mutattam be neki, mert nem akartam összezavarni.

Próbáltam finoman elutasítani, de megsértődött és most a párom is mondta hogy hát jó lenne ha "leépíteném" a régi anyóst, mert már úgysincs rá szükség.


Ti mit tennétek?


2012. nov. 29. 11:05
1 2
 1/16 Jégtánc ***** válasza:
99%
Nehogy leépítsd.Ő a nagymamája.Attól még mindig ő lesz a nagymama.Nekem is van két fiam előző házasságból,és van a mostani kapcsolatomból egy közös gyermekünk.Ez nálunk nem is téma:) Nem is szabadna hogy probléma legyen belőle.Miért nem akarod otthagyni a mostani párod anyukájánál?
2012. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Jégtánc ***** válasza:
91%
Minél több nagymama annál jobb:)
2012. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék az új anyóssal. Egy jó nagymamát nem lehet leépíteni és a helyére állni.
2012. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Régi anyóst semmiképp se építeném le, elég durva lenne, h mindig számíthattál a segítségére most meg hirtelen nem kell. Ráadásul ő bebizonyította, h mindig melletted áll, az új párod anyja meg ki tudja mit fog csinálni, ha véletlen szakítotok 3 év múlva. A gyereknek is fontos, hogy ne szakadjon ki a megszokott környezetből, így is rossz érzés lehet neki,h nem él vele az apukája. Az új anyóst szépen lassan hozzászoktatnám az unokához, először csak egy fél órára hagynám vele, amíg leszaladok a boltba, aztán mindig egyre többet, és kiderül hogy mennyit lehet tőle elvárni. Aztán utána meg szépen élvezném a helyzetet, hogy ketten ugranak, ha segítségre van szükségem:) Amúgy azért is engedd az új anyósnak, hogy nagymama legyen, mert ha esetleg az új pároddal lesz közös gyereketek, akkor a mostani ne legyen féltékeny, neki is legyen ugyanúgy a nagymamája/családja.
2012. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Válaszom annyi lenne: egyelőre a régi nagyi vigyáz rá, kész! Majd idővel rábízod az újra is, ha megbízol benne stb, ezt a párod is megértheti. Természetes hogy a gyerek a nagymamáját szereti, nem egy idegen nőt, akinek elvárásai vannak, majd idővel, várja ki...ezt a párod kellene neked elintézze s nem lenne sértődés.
2012. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"párom is mondta hogy hát jó lenne ha "leépíteném" a régi anyóst"


Mond meg, hogy ez viccnek is rossz, ő a nagymamája miért kellene leépíteni ha jó kapcsolat a nagymama és az unoka között. Egy nagymama nem azért van már bocs, hogy szükség legyen rá nem egy tárgya, elég számító egy férfi.

Én nem biztos, hogy ezek után bíznék a páromban. Mi lesz ha lesz közös gyereketek akkor az elsőt is leépítheted hisz van már közös is?

2012. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az új párodnak gondolom még nincs saját gyermeke.

A fiús szülőknél általában olyan 50 után beindul egyfajta reakció.

Körbenéznek a faluban meg a rokonságban, és azt tapasztalják, hogy egyre több hason-korú ismerősüknek már 2-3 unokája van.

Persze az ismerősök rájátszanak, dicsekednek. Ők meg elkezdenek irigykedni. Aztán pánikba esnek, hogy nekik mikor lesz már unoka.

És lassan az őrületbe kergetik az embert.

Hatékony gyógymódot eddig még nem tudok a szindrómára.

Talán ha lesz már közös gyereketek is, akkor ez ügyben nem lesz probléma, de akkor majd kitalálnak valami mást... :)

30/f (egyedülálló)

2012. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a párodnak semmi joga nem lett volna erre kérni téged. Milyen alapon? Kije ő a gyereknek? egy éve randizgat az anyjával.. Ne leszólni akarom a kapcsolatokat, de nehogy már beleszóljon ebbe.

Vigyázzon rá a "régi" nagyi, hiszen a nagymama. Később a másik is lehet igazi nagyi, de harmadik! nem a másik cseréje. Gondolom a kisfiad is szívesebben van a nagymamával, mint egy idegennel.. Innentől kezdve nincs kérdés

2012. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szereti a vér szerinti nagymamáját, ha a párod kérésére "leépíted", akkor a gyerektől szeretetet veszel el. Előbb utóbb a gyerek rájön, hogy ki miatt történt ez és az új párod lesz az ellenség.
2012. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

mégis mit képzel magáról, hogy ilyet ki mer mondani?! ez nagyon durva.

nem sok empátia lehet az új párodban...


sztem az embernek max akkor kell "új család" után néznie, ha az igazi nem törődik vele. a ti esetetekben ez nem állja meg a helyét. nyugodtan engedd el a füled mellett az ilyen beszólásokat.

2012. nov. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!