Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex-anyós új anyós "versengése"...

Ex-anyós új anyós "versengése" az unokáért: mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van egy fiam az előző kapcsolatomból, 5 éves. Imádja az apai nagyanyját, én is jóban vagyok vele. Attól függetlenül hogy szétmentünk a párommal vele tartjuk a kapcsolatot, ha beteg a fiam ő van otthon vele (kivéve az első 1-2 zűrös napot), ha dolgom van ő megy érte oviba.

Bevallom ez nekem is nagyon kényelmes, de tényleg nagyon jó nagymama, szereti a fiam és ő is szeret vele lenni.


Egy éve együtt vagyok egy férfival. Az anyukája egy ideje kicsit kiakaszt. Teljesen odáig van hogy ő már nagymama, folyton kéri hogy hagyjam nála a fiam meg ha valami van akkor neki szóljak.

Nekem ez még nagyon korai, nem is ismerem őt. A fiamat is csak 2 hónapja mutattam be neki, mert nem akartam összezavarni.

Próbáltam finoman elutasítani, de megsértődött és most a párom is mondta hogy hát jó lenne ha "leépíteném" a régi anyóst, mert már úgysincs rá szükség.


Ti mit tennétek?


2012. nov. 29. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson leépíteni! Ő a gyerek nagyanyja. A párod nem normális ha ilyet mond.
2012. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Le ne építsd a "régi" anyóst! A gyerek imádja a nagymamát, mint mondtad, te is jóban vagy vele.

Az új anyóssal fokozatosan lehet összeismertetni, ahogy a gyereknek is jó.

Jól gondolkozol, párod viszont elég hülyén, hogy súlyosabb jelzőt ne használjak.

2012. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Belegondolt a párod, hogy mit kér tőled? Nehogy engedj neki, mert lehet, hogy most már az ő barátnője vagy, de a gyereknek még egyenlőre senkije, így természetes, hogy az apai nagymamát nem sértheted meg azzal, hogy elveszed tőle az unokáját, pláne ha ti is ilyen jól kijöttök egymással. Az új anyósnak meg meg kell magyarázni, hogy bármennyire is szereted a fiát és szeretnél a családban is helyet kapni, akkor is a fiad nagymamájáról van szó és nem lehet őt elfelejteni, mert ezt az unoka szenvedné el, és egy igazi nagymama az unokája boldogságát fontosabbnak tartja, mint a magáét.
2012. nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, hogy gondolják! Az a nagymama az igazi nagymamája a gyereknek, ha a fene fenét eszik is az ő vére, az ő fiának a gyermeke és mindig az is marad! Ráadásul a kapcsolatotok is ilyen jó!


Ennek az új anyósnak meg gyakorlatilag egy senki a gyereked, ha véletlen szakítanál ezzel a férfivel, szerinted meddig érdekelné "más borja"?


Eszedbe se jusson leépíteni, de én azért nagyítóval megvizsgálnám a páromat is, mert ez nagyon furcsa hozzáállás!

2012. nov. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy "mostoha" nagymama soha sem fog olyan megértéssel és szeretettel fordulni a gyerekhez, mint az igazi nagymamája.Persze ez még nem zárja ki a szeretetet és törődést, de nem "úgy".
2012. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy leépítsd. Ezen az elven a mai helyzetet elnézve szerencsétlen gyereknek mire felnő 20 nagymamája lehetne.


Szánalmas az új anyós és a pasi is. A gyerekem közelébe sem engedném, aki még jobban meg akar károsítani egy így is csonka családot.

2012. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!