Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Mit gondoltok arról,...

Férfiak! Mit gondoltok arról, hogy a születendő gyermek, az anyuka nevét viselje?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 19:59
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
Ha szép csengésű, részemről miért ne?
2012. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyan nem vagyok férfi, szóval bocsi, hogy válaszolok, de én is azt szeretném, hogy az én nevemen legyen a gyerek.

Egyébként itt egy hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk párom akarta, h a fiam az én család nevemet vigye tovább, ne az övét. Nekem nem igazán tetszett az ötlet, de bele egyeztem.

*Egy anyuka :)

2012. dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen mindenki válaszát szívesen fogadom!
2012. dec. 2. 20:08
 5/60 anonim ***** válasza:
40%
Ha az anyukát Szinyei-Mersének hívják,és az apukát Kovácsnak,akkor megértem.Egyébként nem tudom miért jó??
2012. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
6%
Én nem szeretem azt, ha a gyerek a szülei nevét viseli, de persze nincs vele semmi baj, csak én így gondolom.
2012. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
53%

Sokak számára elgondoltató miért az anya nevét veszi fel a gyermek....

Egyböl arra gondolnak hogy az apa nem az apa. :)


Egy ismerösömnek is a lánya az anyja nevét kapta.A mai napig nem tudom miért.Nem akarom megkérdezni.nem szeretném megsérteni....

2012. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
82%

Én a férjem nevét kötőjelesen vettem fel, de a gyerekeink nevénél ragaszkodtam a férjem családi nevéhez.


Valóban ahhoz párosítják az anyai családnevet egy gyereknél, hogy apa nincs vagy nem vállalta fel a gyermeket.

Legalábbis nekem - ha szégyen, ha nem - ez jut egyenlőre még erről az eszembe.


Van olyan munkatársam, aki nem ment hozzá a párjához, de az apaságiba úgy íratták a gyerek rublikához a családi nevet, hogy:


Kovácsovics-Nagybányai


Ehhez a névhez jön hozzá a kettő darab keresztnév, mert az elengedhetetlen. Tehát, összességében így néz ki:


Kovácsovics-Nagybányai Dorina Réka


Szerintem ez az, ami már a túlzás kategóriába esik.

2012. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
6. Vezetéknévre gondolunk.
2012. dec. 2. 20:17
 10/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenkit felpontozok, állásponttól függetlenül.
2012. dec. 2. 20:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!