Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Mit gondoltok arról,...

Férfiak! Mit gondoltok arról, hogy a születendő gyermek, az anyuka nevét viselje?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 19:59
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
23%

A másik kérdéshez is beírtam ugyan ezt, de a lényeg: szerintem az az illő, ha a férfi kéri meg a nő kezét és a gyermek a férfi családnevét viszi tovább.

A nőknek alapból ott van az a "kiváltság", hogy csak az ő nevükre kíváncsiak egy esetleges adminisztráció során. Na már most, ha a férfi nevét félresöprik az igencsak kisajátításnak tűnik..

2012. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék itt vitát, mert minden válaszra és indoklásra kiváncsi voltam. És örülök, hogy írtatok mindannyian.

De ez nem az uralkodásról szól, azt gondolom. Plusz, ha egy nő mindig, minden téren irányítani akar, nadrágot hordani, akkor hol a nőiességünk? A törékenységünk?

Mint írtam, karrierista, törekvő nő vagyok, de számomra a férjem a "védelmezőm", a "családfőm". Pedig nem szorulnék se a támogatására, se a védelmére. De mégis...

2012. dec. 2. 21:07
 23/60 anonim ***** válasza:
27%

azért a nő nevét kérik mert az anya az biztos a gyerek életében, de az apa a postás is lehet..

de látom ennyit sem tudnak sokan.

2012. dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
39%

látom nem értitek. 2 nevet fog kapni a gyerek- anyáét is és az apáét is.nem csak az anyáét. felfogóképességetek hová lesz ilyenkor?


ez a családfő duma is mekkora nagy régimódi hülyeség. nincs olyan,hogy "fő" egyenrangúság van, és megnézném én a férfiakat nő nélkül...de mindegy.

2012. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

27.

Kérlek ne keverd a két kérdést. Ez attól független.

Lehet, hogy szerinted régimódi vagyok. De nekem megfelel így.

2012. dec. 2. 21:11
 26/60 anonim ***** válasza:
52%

"azért a nő nevét kérik mert az anya az biztos a gyerek életében, de az apa a postás is lehet..

de látom ennyit sem tudnak sokan."


Pontosan ezért nem ártana LEGALÁBB a gyermek vezetéknevének adni az apáét-de látom, ennyit sem vagy képes megérteni.

Szerinted hogy jön le az, hogy pl. neve: Rózsa Béla anyja neve: Rózsa Ilona?? Hát úgy, hogy apu lelépett/anyu nem tudja a nevét/apu nem veszi a nevére a gyereket..

2012. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

A mi párunk is mindenben kikéri a véleményünket. Miért gondolod, hogy nem?

A dolog nem erről szól. A kérdés pedig továbbra sem.

2012. dec. 2. 21:16
 28/60 A kérdező kommentje:

Nem. Tudod mit jelentenek a szavak?

Diplomás brókerként, vannak ésszerű döntéseim,köszönöm. Ezzel a férjem is tisztában van. Nem kell ő ahhoz, hogy valamit megoldjak, de együttesen jobb érzés. Ő a párom! Nem valaki, akit el kell nyomnom, csak mert ilyen világot élünk.

2012. dec. 2. 21:21
 29/60 anonim ***** válasza:
63%

Csak kötekedni akar..

Ellenben, hogy miért fog megdőlni? Nézz körül. :D

Már bocs, de nő létemre ki kell, hogy mondjam, sok a nagypofájú nőstény, akik mindenáron le akarják dominálni a férfiakat. Szerinted mitől lehet, hogy 20-30 év leforgása alatt ennyivel nőtt a válások száma/aránya és ennyivel csökkent a házasodási kedv? Mert a mai nők nem Nők, csak nőnemű férfiak.

2012. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
41%
34-es imádlak. :) Nő vagyok, és úgy gondolom,hogy ezt gyönyörűen megfogalmaztad. Én sem értem,hogy 1-2 nő mi a francot képzel magáról. Bezzeg azt biztos elvárják,hogy a férjük csodálatos leánykérést kreáljon,és hogy kinyissák elöttük az ajtót...
2012. dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!