Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs családja, értsd:...

Akinek nincs családja, értsd: házastárs és gyerekek, de még testvére sem, az hogyan vészeli át az életet?

Figyelt kérdés

Olyan nehéz, mert valakikhez tartozni elemi igény, és az emberek a családjukhoz tartoznak.


Olyanok tapasztalatát kérem, akik így élnek 30 fölött... Egy kis bátorításra van szükségem. :/


2012. nov. 28. 20:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
Ez is mint sok más, ember függő. Nekem állítólag, van három unokatesóm. Egy városban élünk, de még látásból sem ismerem őket. Tesóm sincs. Nem is hiányzik semmiféle összejárós, nyalakodós kapcsolat.
2012. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%

43 éves vagyok, se szülők, se nagyszülők, se gyermek, jelenleg kapcsolatom sincs. Legközelebbi családtagom a féltestvérem és az ő édesanyja, velük elég jó a kapcsolat.

Egy cicussal élek kettesben két éve, már úgy megszoktam, hogy nem is vágyom társaságra.

Reggel 7-kor indulok munkába, este 6 körül érek haza fáradtan, örülök ha nyugi van körülöttem.

2012. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen a kívánságaitokat. Meg is könnyeztem kicsit... :)


Amúgy nem vagyok karrierista, sőt, munkám sincs :D :( Csak szerintem pont azért mert annyi rossz dolog történt velem, emiatt van bennem egy olyan "semmihez semmi kedvem" érzés. És inkább magamba zárkózott típus vagyok...



23/L

2012. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon fital vagy! Keress állást, nyiss az emberek, a közösség, akár munkahelyi közösség felé is. Bárcsak figyelemmel kísérhetném az életedet, de ezt nem tehetem, így csak minden jót, sok szépet kívánok neked! : )
2012. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:

23/N, le akarod írni, hogyan veszítetted el a szüleidet?

S kik vannak, akik közel állnak a szívedhez?


43 - nő vagy? Milyen munkád van? Az kielégít Téged? Vagy mi tartja Benned a lelket?


Egyáltalán MI tudja úgy kitölteni az embert, hogy úgy érezze, érdemes felkelni...?

2012. nov. 29. 19:59
 26/61 anonim ***** válasza:
100%
43: Nagyon egyszerű, napról napra élek. Nagyon sok rossz dolog történt velem az életben, ami annyira kikészített, hogy nem akartam élni. De tudjuk, amibe nem halunk bele, az megerősít. Megkeményedtem érzelmileg, nincsenek nagy céljaim, de már annak is örülni tudok, ha nyugalom van körülöttem és nem történik semmi rossz, hogy hazajöhetek a kis lakásomba, amit sikerült otthonossá tennem, ahol jól érzem magam. Az egyedüllétet pedig egyre jobban viselem, inkább az aggaszt, hogy már túlságosan is jól..
2012. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%

Kimaradt, igen, nő vagyok, a munkám nem nevezhetem hivatásnak, karriernek pedig főleg nem, de olyan, amit egyelőre szívesen végzek.

És persze, ott a cica, akiről gondoskodni kell, akármilyen hangulatban vagyok éppen. Ha magamért nem is, miatta fel kell kelnem és haza kell jönnöm. Segített kimászni a depresszióból a nehéz időkben.

Gyermeket soha nem akartam, én sem kellettem az anyámnak, alkalmatlan lennék az anya-szerepre.

A lényeg, nem érzem rosszul magam és nem vagyok elégedetlen. Tudom, hogy nagyon sokan már ennél sokkal kevesebbtől is boldogok lennének. Kinek ez jut, kinek az.

2012. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:
És mi az, ami életben tart? Ami miatt felkelsz és csinálod nap nap után? Én valahogy ezt nem találom mostanában...
2012. nov. 30. 22:12
 29/61 anonim ***** válasza:
Az életösztön és az hogy tudom, mi a dolgom.
2012. dec. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:

Hm... Én nem tudom, mi a dolgom ezen a bolygón, ez a baj...

Neked mi?

2012. dec. 1. 12:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!