Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélye egy mostohának...

Van esélye egy mostohának megkapni a gyerekek felügyeletét?

Figyelt kérdés
Eddig az apánál voltak elhelyezve a gyerekek, aki sajnos meghalt. Az anyjuk nem nagyon tartotta velük a kapcsolatot, gyerektartást sem fizetett. Egy évben 3-4 látogatta meg őket. A két gyerek 2 és 4 évesek voltak mikor váltak a szülők, most 13 és 15 évesek. A mostohaanyjukkal 8 éve élnek együtt, vele akar maradni mindkettő. Van erre esély, ha az anya kéri a felügyeleti jogot? Érdemes ügyvédhez fordulni vagy felesleges?

2012. nov. 20. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Van esélye, ha az anya nem kavar bele.
2012. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes a 15. éves biztos, hogy megkérdezi a bíróság. És ha ő vele szeretne élni akkor igenis van esélye.
2012. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha bekavar? A házat is a gyerekek öröklik, így akkor ő is benne lakhatna, ha jól tudom.
2012. nov. 20. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Van, persze, a gyerekeket meg is kérdezik, hol szeretnének lakni. Nem szakítják ki őket ok nélkül a megszokott környzeteből.
2012. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy azért akar anyuka a gyerekeivel lenni.

Undorító, nyugodtan keres ügyvédet van esélyed.

2012. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok érintett. Illetve a 15 éves barátnője vagyok.
2012. nov. 20. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Van esély, de keressetek jó ügyvédet és a gyerekek kategórikusan jelentsék ki hogy semmi esetre sem szeretnének az anyjukkal élni. Ennek gondolom a ritka látogatásokon kivül is van indoka, fejtsék ki nyugodtan meg persze világítsatok rá,h a nő csak a pénz miatt akarja őket. Esetleg el lehet már most kezdeni bizonyítékot gyűjteni arra, hogy a nő csak a pénzt akarja. Meg a gyerekeket el lehet kezdeni pszichológushoz járatni, hogy nem bírják érzelmileg az anyjuk viselkedését (egyszer akarja őket, egyszer nem...) és ez meggátolja őket az egészséges fejlődésben. Ha erről van papír, tuti nem kapja meg a felügyeletet.
2012. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!