Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nincs családja, értsd:...

Akinek nincs családja, értsd: házastárs és gyerekek, de még testvére sem, az hogyan vészeli át az életet?

Figyelt kérdés

Olyan nehéz, mert valakikhez tartozni elemi igény, és az emberek a családjukhoz tartoznak.


Olyanok tapasztalatát kérem, akik így élnek 30 fölött... Egy kis bátorításra van szükségem. :/


2012. nov. 28. 20:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim válasza:
96%
Előző vagyok! Nem........ azért fog kihalni a fehér ember, mert olyan felfogása van ,hogy minden, vagy mindenki eltér az átlagtól a sok birkától az már egy hülye szociopata kretén nemde? Nem csak ebben a témában, hanem úgy általában.Az embernek nem lehet saját személyisége mert kiközösítik, meg lehordják a sárga földig ha nem béget együtt a nyájjal.
2012. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
Nekem a néném ilyen,de ő most lesz 40.Neki viszont van testvére,de nem megy túl sokra vele,mert nagyon önző és magasról tesz másokra,így a nénémre is.Viszont neki még élnek a szülei,azt hiszem,akad egy-két barátja is.Kitartás,csak nyisd ki a szemed,akkor lehet,lesz valakid.
2012. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
97%

23 éves lány vagyok.


Anyám apám nem él. Nagyszüleim közül csak 1 mamám van, ő 84 éves. Testvéreim nincsenek. Unokatesóknak mindnek van családja, én oda nem hiányzom. Mamám sokszor sírdogál hogy mi lesz majd velem ha ő nem lesz. Én elintézem annyival hogy "Jaj mama ne aggódj miattam" de közben meg sokszor szorongok, hogy ha nem lesz párom, gyerekeim, akkor mi lesz velem? Hát passz....

2012. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, te kis utolsó! Hát kivánom, hogy legyen egy szerető párod, aki a családod lehet, akivel majd igazi családot alapithatsz. KEzdd el keresni! NE hagyd az utolsó pillanatra, ne légy karrierista, gyerekek mellett is lehet tanulni, igaz nehezen, de lehet. De a párod mindenképpen tiszteljen, szeressen, álljon ki melletted. Ne kapaszkodj akárkibe, aki bánt, megaláz, nem törődik veled, csak olyanba, aki mellett biztonságban érzed magad! Mamikádnak jó egészséget kivánok és nem szorongj, tégy magadért : )
2012. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:

Hú, de aktívak voltatok, most jöttem csak vissza, mióta kiírtam.


Köszönöm a sokfajta választ.


Nem, nem arról van szó, hogy nem akartam gyereket, egyszerűen így alakult. Pedig mindig erre vágytam a legjobban: egy szerető társra, és sok kis gyerekre, akik majd megnőnek, és sok kis unokára... :)

Hát, 30-as éveim második felére mindebből semmi nem lett...


Egyetlen közeli hozzátartozóm az édesanyám.


Hogy a barátok, rokonok nem pótolják a szűk családot, ezt ti is tudjátok. Akármilyen intim barátságról van szó, annak a barátnak is a családja az első, a többi kapcsoolat már a másod- harmadlagos szférában van...


23 éves lány, akinek a nagymamája van: nagyon megindított a történeted. És a nagymamád is. Adja Isten, hogy sokáig meglegyen még Neked, és hogy Te is egy napon ilyen szerető anyukája és nagyikája legyél a kis családodnak.

2012. nov. 28. 23:23
 16/61 A kérdező kommentje:

Ja, és hogy anyukák azon szoronganak, hogy az ő gyerekük is kerülhet ilyen helyzetbe... ez is nagyon meghatott. Nem gondoltam erre eddig.

Egykének lenni tényleg nagyon nehéz, gyerekként azért, mert egyedül nősz fel, felnőttként meg azért, mert hiányzik a felnőtt testvérnek a jelenléte, hogy párhuzamosan fut az élet, és lehet egymás örömében, bánatában osztozni, az idősödő szülők gondját viselni, s mindezt úgy, hogy megosztjuk egymással a gyerekkorunkat...

2012. nov. 28. 23:27
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sok, nagyon sok gyerek a mai világban ezt nem fogja átélni sajnos.
2012. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

OMG! attól, h valaki egyke, miért ne találhatna szerető párra? alapíthat családot, máris nem lesz egyedül.


egyke vagyok, a párom is. ez még nem is gond, hiszen ott vagyunk egymásnak, és ahogy magunkat ismerem, leszünk is :) de van egy fogadott öcsém, aki hááát... inkább a fiúkhoz vonzódik, viszont féltem, h nem talál olyan párt, akivel hosszú távon jól meglesz, mert azok a kapcsolatok sérülékenyebbek, és kisebb is az esély, h jó embert fogjon ki. nagyon mély és közeli a kapcsolatom a fiúval, pár hónapja megérett bennem a gondolat, hogy mindig ott leszek neki, és ha meghal az édesanyja, akkor családtag lesz nálunk, a leendő gyerekünk keresztapja, a párom sógora, és az én kicsi öcsikém, akivel igaz semmilyen vérségi kapcsolatunk nincs, mégis úgy érezzük, mintha együtt nőttünk volna fel, és összetartozunk. felelősséget vállalok érte, mert nagyon jó embernek tartom, és hiszem róla, hogy képes viszonozni a szeretetünket.


a négylábú családtagok sok örömet adnak, de mégsem emberek, akikkel beszélgethetsz... próbáld szorosabbra fűzni a barátságokat, és részt venni az ő életükben. ha barátok gyerekére vigyázol, akkor ők is meghálálják a törődést és a szeretetet, amit adsz nekik.

2012. nov. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
78%

ja, és eddig több rosszt testvéri kapcsolatot láttam mint jót. nem is bánom, h egyke vagyok, és magam választhatom meg a leendő családtagjaimat.


nem is értem miért kell ezzel az egykéket presszionálni, hogy ők kevesebbet érnek, amiért nincs tesójuk. hát könyörgöm, én tehetek róla? nem bírom amikor egy testvérpár nyomja a nagy önelégültséget, h milyen jó, h mi tesók vagyunk, együtt szarunk-együtt hugyozunk. na, majd megnézem őket a hagyatéki tárgyaláson. ott a többség már nem nyalja-falja egymást ilyen teátrálisan... :P az utolsó teáskannán is vérremenő harcok mennek. közjegyzőnél voltunk, olyanokat mesélt, agyam kettéállt. múltkor meg az egyik ügyfél sírt fél órát, h vele hogy kib...ott a húga.

köszönöm, akkor inkább sose legyen vérszerinti testvérem...

2012. nov. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
100%

01:48

HÚÚÚÚÚ de igaz!!


Én is "öregségemre lettem egyke".

A nővérem és az öcsém lenyúlta a teljes örökséget.

Teljesen magukból kivetkőztek a hagyatéki tárgyaláson.

(Pedig egész életemben segítettem őket.)


Számomra azóta már nincsenek testvéreim...

2012. nov. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!