Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, már Úgy érzem...

Mit tegyek, már Úgy érzem megbolondulok?

Figyelt kérdés

Másfél éve költöztünk ki külföldre mivel a férjem itt dolgozott már jópár éve.Gyerekek oviba járnak.Én meg itthon ülök.Sajnos nyelvhiány miatt nem tudok elmenni dolgozni.A pénzböl amit a férjem keres jól kijövünk,söt...

De annyira rosszul viselem hogy egész nap itthon kell ülnöm,nem tudok dolgozni.Már az is átfutott az agyamon hogy visszaköltöznék magyarországra.Mit tegyek,már egyszerüen ebbe fogok belelörülni.

Ti mit tennétek visszamennétek?


2012. szept. 24. 17:19
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igen az a baj velem is hogy nem igazán szeretem a nyelvet.Az angolt mindig olyan szivesen tanultam,de ez a német...

De ha itt tervezzük az életünket muszály lessz.Megprobálok egy nyelvtanfolyamot hátha ugy könnyebb lessz minthogy heti egy alkalommal eljárok tanárhoz.

Több babát pedig nem szeretnék ugy láttam valaki ez kérdezte.

Köszi mégegyszer.

2012. szept. 24. 18:04
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Németországban éltek? Merrefelé? Hátha tudok tippeket adni. Én is kint élek, és jártam tanfolyamra, nekem nagyon sokat segített. Egyébként én sem beszélek túl jól németül, de mégis találtam munkát.
2012. szept. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
VAlahol megértelek,mert az a legundibb nyelv ami létezik, nekem is feláll tőle a szőr a hátamon. De ha ott boldogultok, akkor kénytelen leszel megtanulni, és jobb előbb mint később. Aztán a többi majd jön magától. Menj sportolni, ahhoz nem kell nyelv, de kitűnően karban tartja a testet, lelket.
2012. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Kapnál munkát! Főleg hogy beszélsz angolul az nagy előny Németországban is.

Miért nem csináljátok úgy a férjeddel, hogy csak németül beszél hozzád?

Gyerekekkel hogy beszélgettek magyarul vagy a férjed szokott németül is beszélni hozzájuk? Mert az egyik ismerőseim is kint laknak külföldön és a gyerekeik egész kis koruk óta 3 nyelvet beszélnek, ami szerintem baromi nagy előny...

Nem tudom, hogy mennyire szeretsz mozogni, de beiratkozhatnál Fitness terembe , ott is lehet ismerkedni plusz még mozogsz is!

Így hátha sikerül a nyelvet megszeretni.

Remélem sikerül beilleszkedni!

2012. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a többi kommentet, de úgy tűnik, hogy zsebretett kézzel várod a sült galambot. Tenni kell a dolgokért. Nekem is idő kellett, míg ezt megtanultam, mert én is sok mindenben a sült galambot vártam de csak nem jött. Szerintem a nyelvet kellene elkezdened tanulni, lehet nehéz lesz, és elejében utálni fogod, de minden kezdet nehéz. Aztán a kisebb sikerélmények majd meghozzák a kedved. Sok sikert!
2012. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Az osztálytársaim nem értik, miért szeretnék én nyelvvizsgázni két nyelvből is. Pont ezért. Ha egyszer kijutok Németországba (mondjuk megteszi Anglia is :D), én is csak látogatóba jövök haza.
2012. szept. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Srapnel ***** válasza:
50%

"Egyetértek veled. Én is már annyira szeretnék kimenni. Vissza sem néznék. Ez az ország már egy nagy semmi."


Aki itthon semmit nem tud kezdeni az életével, az kint sem fog. Örökké külföldi maradsz. Örökké idegen. Valamit valamiért. Az ember hosszú távon csak befogadó és megértő közösségben lehet boldog. A többi csak konzumerista lózung. Hogy 10 négyzetméterrel nagyobb házad legyen, meg kocsid, meg hasonlók. Ha egyedül ülsz otthon, szart sem ér. Látod: a kérdezőnek minden anyagi lehetősége megvan és boldogtalan. Ahelyett, hogy szegényebb lenne és boldogabb.


"Hacsak nem valami mérnöki állásra pályázol, nem kell neked olyan perfektül beszélni."


Ha mérnöki állásban vagy, komolyabb cégeknél és munkaerőhiány esetén elég, ha angolul tudsz. A németek ugyanis bár nem szeretnek, de többnyire tudnak angolul.

2012. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Aki itthon semmit nem tud kezdeni az életével, az kint sem fog. Örökké külföldi maradsz. Örökké idegen. Valamit valamiért. Az ember hosszú távon csak befogadó és megértő közösségben lehet boldog. A többi csak konzumerista lózung. Hogy 10 négyzetméterrel nagyobb házad legyen, meg kocsid, meg hasonlók. Ha egyedül ülsz otthon, szart sem ér. Látod: a kérdezőnek minden anyagi lehetősége megvan és boldogtalan. Ahelyett, hogy szegényebb lenne és boldogabb."

Itthon azért nem tudok magammal mit kezdeni mert nem kapok munkát. Nincs lehetőségem elhelyezkedni. Kint nem lennék se tehetetlen (mert ott tuti kapnék valami munkát) se magányos mert a vőlegényemmel mennék ki. Meg több barátom is van külföldön. Németben és angolban is. Itt nem h nagyobb, de házas sincs. Egy nyamvadt albérletet sem tudok fizetni. Semmi lehetőség nincs.

Uh most nagyon melléfogtál ezzel a szöveggel.

2012. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

a nyelvtanfolyamon tudnál ismerkedni és programod is lenne


ha angolod van, magyarul ugye tudsz miért nem jelentkezel pl szállodába, recepció ahol előny a több nyelv??

meg akárhová...

azért enni idő alatt csak találtál volna valami melót, de megpróbáltad egyáltalán?


nyelve igazán csak adott közegben lehet elsajátítani...


én sem szeretem a németet lám elkezdtem egy német cégénl dolgozni (nem németországban, hanem máshol, az összes külföldi angolul beszélt egymással így volt egyszerú)

és 2-3 hónap alatt megtanultam folyékonyan beszélni, rám bízták a német tanulókat őket oktattam az anyanyelvükön...


pedig ritka ronda egy nyelv de beszélni tök vicces :)


30n

2012. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Járj háromszor annyi nyelvórára. A pénz gondolom nem akadály. Keress hobbit, biztos unatkozol. Magyar közösség is tutira van a közelben. Most van időd is meg pénzed is, később lehet hogy már nem lesz egyszerre a kettő, használd ki! Esetleg valami aerobik terem a közelben? Ahhoz nem kell tudni beszélni. Vagy jóga, kangoo?
2012. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!