Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4hete volt abortuszom sajnos...

4hete volt abortuszom sajnos mert a szuleim nem hagytak hogy megtarcsam a babat 18 vagyok . Meg mindig nem sikerul feldolgozzam . Mit tegyek? Egyszeruen erzem hogy megbolondulok . Hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 00:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Fiatal vagy még,erre gondolj.Ne lovald bele magad a témába,zárd le,történt ami történt.Azok a dolgok,hogy mi lett volna ha...feleslegesek.Túl leszel rajta.
2012. ápr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Pszichológus, esetleg. Egy normálisabb fajta, nem a bemész-beszélsz fél órát-lejár az időd-kijössz típusból.

Ha beszélgetni akarsz, írj privátot, én is voltam hasonló helyzetben... meg rosszabban is...


23L

2012. ápr. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező: Én is pszichológust javasolnék. Esetleg egy nagyon jó barátnőt, akinek elsírhatod a bánatodat, elmondhatod a gondolataidat. Sokszor már az is segít. :)
2012. ápr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező! Idővel jobb lesz, majd feldolgozod. A szüleid meg neked akarják a legjobbat, a legjobb döntést hozták meg helyetted, légy hálás érte. Most neked egy dolgod van. Tanulj!!!!!
2012. ápr. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Hoztál egy döntést, fogadd el, hogy véglegeset, és inkább előre nézz.

Lesz még babád, és boldog családod, ha már így alakult, akkor ez a baba nem neked rendeltetett, és most már angyalkaként vigyáz rád.

Nem fogod elfelejteni, hosszú évek múlva is eszedbe fog jutni, de ez ne legyen pusztító emlék, inkább tanulj, és épülj belőle.

Semmi nincsen véletlenül, mindennek oka van, annak is, hogy ez a baba most nem születhetett meg. Ne edd magad, hiszen változtatni ezzel semmin nem fogsz! Inkább tényleg tanulj abból, ami történt.

Kitartás, nézz előre, és hozd ki az életedből a lehető legtöbbet!

2012. ápr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

én is így voltam. 3 hónap után kezdtem jobban lenni.

sírjál, sírd ki magad és beszélj róla a barátnődnek vagy annak a személynek, akinek elmondhatod. akár anyukádnak.

2012. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Akármi is volt az előzmény, az most elég büntetés, ahogy érzed magad :(.

Fel kell dolgoznod a veszteséget és el kell engedned a bébit, ha kell, akkor segítséggel, akár pszichológussal.

Amúgy szívesen elbeszélgetnék a szüleiddel... Nem tudom milyen a viszonyotok, de valami idáig vezetett, és ebben nekik is benne van a részük! Csak azért mondom, mert nekem az apukám még most is mindig emlegeti, hogy figyeljünk nagyon, ne legyen még egy baba pár évig (2 már van, ebből 1 volt tervben). Remélem érted, mit akarok ezzel mondani, itt nem csak te vagy hibás!

2012. ápr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Először is ennyiből amit leírtál - hogy a szüleid nem engedték hogy megtartsd - még nem lehet semmilyen konzekvenciát levonni. Nem ismerjük az előzményét, és az egész történetet, tehát szerintem hülyeség lenne bárkit hibáztatni, mint ahogy előttem már ezt megtették, hogy "..a szüleid belekényszerítettek hogy megölj valakit..". És most nem az védeném a szüleidet, de talán ők ezt meg az ők szemszögükből mesélnék el, persze mi ezt úgysem fogjuk hallani. Nem azt mondom hogy ez milyen szuper, hogy megkellet tenned, csak annyit, hogy talán a szüleidnek már van egy kis tapasztalata az életterületén - tán több mint neked - és bele gondoltak esetleg olyan dolgokba amibe te és a párod nem. Pl.:

-hogy majd ilyen fiatalon vajon eltudtok -e tartani egy babát?

-hogyan fogod befejezni a sulit?

-mennyire erős a kapcsolatod a pároddal, kibír -e egy 50-60 évet veled és egy babával?

Biztos hogy nem akartak neked rosszat!

DE igaz hogy te voltál terhes és a végső döntést neked kellett volna meghozni, és ez nem volt szép elvették tölled. Az gondolom hogy az a legjobb ha tényleg beszélsz egy pszihológussal. Ő nem csak meghallgat, hanem tud is segíteni.

2012. ápr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Itt kérhetsz segítséget!

2012. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Mit tegyél? Ne ülj fel a büntudatkeltés-businessnek...

A művi abortusz ugye nem a családtervezés eszköze, hanem egy végső eshetőség, ultima ratio a már bekövetkezett nem kivánt terhesség problémájának megoldására. Ennyi, és nem emberölés, ahogy azt sokan próbálják elhitetni. Ha hagytad a szüleidet dönteni magad helyett, azt is te tetted, és nyilván azért, mert valamely okból így láttad jónak. Fogadd tehát el... azzal együtt, hogy lehet, hogy pont azt tanultad belőle, hogy a döntés átengedése az ember életében nem egy jó ötlet, és legközelebb nem engedsz át döntéseket. Ennyi. A múlt az múlt. Nem arra való, hogy az ember kínozza magát vele "mi lett volna ha" alapon, hanem, hogy tanuljon belőle, amit lehet...

2012. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!