Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam 20hetes uh-n....

Ma voltam 20hetes uh-n. Vesetagulat egyik oldalon 4 mm masikon2mm. Tapasztalatok? Nem kaptam felvilagositast. Ugye nem halhat meg? . Megbolondulok.

Figyelt kérdés
semmit sem mondtak,csak annyit hogy majd aprilis 24en kontroll. Meg hogy a sulybecslest is sokallja.362gramm es majd kiderul mi lesz.
2012. márc. 12. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy halhat meg !!! Ahogy nő a vesetágulat egyre kisebb lesz, kinövi a baba. kisfiamnak még amikor a 4 hetes uh-on voltunk akkor is látszott, de a féléves kontrollon már nem. A súlya pedig: hát istenem nem egy apró gyerek, de nem gondolom, hogy annyira óriás lenne. Cukorterhelésed jó lett? Akkor szoktak nagyobb súlyúak lenni a babák.
2012. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én picuromnak a 20h Uh-n egyik oldalon volt 6mm, most vagyok 24hkm, úgyhogy alaposan körbejártam a témát! Nyugodj meg!!!! Semmi baja sem lesz, általában kisfiúkat érint gyakrabban a probléma, a legtöbb esetben magától felszívódik, figyelik folyamatosan, van akinek szülés után tűnik el, van hogy a gyerek egy-két éves korára lesznek túl rajta. De figyelni (kontrollálni) kell mindenképpen, mert ha marad, akkor egy idő után kezelni gyógyszerekkel pl, esetleg később műteni kellhet (legsúlyosabb esetben, és nem akkor amikor még csecsemő!!!), de ez nagyon ritka. Amúgy rutinműtét, és nem veszélyes az se, most nem tudom orvosilag elmagyarázni, de a pisiléssel függ össze, szóval majd figyelni kell, de nincs egyéb teendő vele még évekig. Boldog babavárást nektek! Remélem hasznos volt amit legírtam.
2012. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen fiúcskát várunk. Még azt szeretném kérdezni,hogy a terhesvitamint szedjem? Jaj de jó. Már annyira féltem. Akkor már kezdhetem a ruháit válogatni. Van már egy lánykám meg egy fiam. Ma tudtam meg hogy fiú úgyhogy a rózsaszín az nem nyerő.
2012. márc. 12. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogy hal meg!!!! Kinövik, nyugalom, nálunk a családban is előfordult ilyen, kisfiúkkal megesik.


Vitaminból Femibion 400-at ajánlom, vagy Gravidát halolajjal kiegészítve. Sok boldogságot! :))


31 hkm

2012. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd a vitamint tovább. A terhességem vége felé mondta a dokibácsim, hogy most már ritkítsam, de ne hagyjam el amíg szoptatok.
2012. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úristen, dehogy hal meg! Semmi baja sincs! Azért ez nagy hiányosság,hogy nem mondanak rá semmit! Szegény kismamákat az őrületbe kergetik! Az én kisfiamnak is volt 3mm ami már 17 hetesen ott volt de mire megszületett eltünt. És mindkét oldalon volt neki csak az egyik asszem 2,8 mm. :p Itt van mellettem, 7hetes már. :) A kislányomnak nem volt nálunk sem dee mondták,h. ez tipikus fiú probléma mert ahogy fejlődnek a húgyutak úgy alakulnak ki ezek a tágulatok. A lányoknak nem olyan hosszú ugyebár ezért jóval ritkább ez náluk. Semmi baja ne izgulj, tök ártalmatlan dolog ez!
2012. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fog meghalni, nyugodj meg! Nekem is volt a kisfiamnak és kinőtte. Párszor voltunk ellenőrzésen miután megszületett és aztán semmi baj nem lett. Ki fogja nőni, meggyógyul és nem lesz semmi baj!!!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat. Már nagyon megijedtem. KÖSZÖNÖM:D jó babázást mindenkinek..
2012. márc. 12. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!