Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőmnek félidőben kinyílt...

Barátnőmnek félidőben kinyílt a méhszája, össze kell varrni. Mit kell erről tudni? Mik a tapasztalatok? Összevarrva már tuti ki tudja majd hordani a babát?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Ezt nem egészen értem. Miért kéne összevarrni? Nem fog kiesni a gyerek! :) Mennyire nyílt ki, hány ujjnyira? Dolgozik még? Ilyenkor fekvést, pihenést javasolnak, magnézium szedést, nem hallottam még olyan extrém méhszájról hogy varrni kellett volna, persze ettől még előfordulhat. Szerintem kitudja hordani amúgy.
2012. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A méhszáj össevarrás gyakori műtét.

Ha ennyire tájékozatlan vagy,hogy még azt sem tudo,hogy sajnos ha szükséges végwznek ilyen műtéteket,akkor minek válaszolsz egy errőlszóló kérdésre?


Olyanok válaszát várom akik tapasztaltak vagy saját maguk miatt vagy szakmából adódóan.

2012. márc. 8. 16:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori műtét valóban, és általában hatásos. A 36-37. héten majd kiveszik a varratokat, és jöhet a baba. :)
2012. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
(Első: de, sajnos ha 20. hét körül kinyílik a méhszáj, "kiesik" (beindul a szülés), és nem éli túl a baba, 20 hetesen nyilván nem. Ezt előzi meg a műtét.)
2012. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor bent feküdtem terhesen a kórházban, volt egy kismama akinek össze varták a méhszájat valamikor a huszadik hét környékén. Aztán a 38. héten szedték ki neki a varratot, fel voltak készülve,hogy itt aztán szülés lesz, mert egyből elkezd kinyílni a méhszáj, ehez képest csak egy héttel később szült meg.

Úgyhogy szerintem minden esély megvan rá ,hogy így ki tudja majd hordani a baát, majdcsak a a 40. hétig.

2012. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2012. márc. 8. 16:59
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Bocs hogy ilyen idióta vagyok, hogy én még nem hallottam róla, hát tényleg ezer bocs nem vagyok nőgyógyász pl.! Nekem is nyitva volt a méhszájam hónapokig és amit írtam nekem azt mondták és nem varrtak össze, leírtam a saját tapasztalatomat, de ilyen bunkón visszaírni minek kell? Neked gyerek?!
2012. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Kedves kérdező tényleg nem kellett volna egyből indulatosan válaszolni az elsőnek. Ő nem írt neked ilyen megalázó és modortalan stílusban, ahogy te leteremtetted. Egyébként közlöm veled, hogy neki is volt igaza abban amit írt, mert ez úgy van, hogy nem minden esetben varrják össze a méhszájat. Előző babámnál nekem is nyitva volt és még csak ágynyugalom sem kellett. Kihordtam, mivel az sem mindegy, mennyire van nyitva, amit első kommentelő meg is kérdezett tőled, de te már persze erre nem válaszoltál neki. Egyébként abszolút jóindulatúan írt neked az első, válaszában csak az volt benne, hogy ő azt hallotta, hogy ki lehet hordani nyitott méhszájjal és igazat mondott mert valóban csak szélsőséges esetben varrják össze, tehát adott esetben válaszával még segíthet is nektek, hogy megtudakolja a barátnőd, hogy tényleg akkora-e a baj, hogy össze kell varrni. Egyébként valószínű, hogy igen, mert az orvos biztosan tudja, miért javasolja, de ettől függetlenül az arroganciáddal megsértettél egy olyan válaszolót, aki semmit nem tett azért hogy ezt kiérdemelje!
2012. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Mi az, hogy neked gyerek?! Nehéz helyzetben vannak, gondolom nem vidámak, és a "nem fog az kiesni" típusú poénok sem szükségesek nekik, minden bizonnyal. Biztosan lehetne más hangnemben kommunikálni, na de ilyet szerintem nem kellene egymás fejéhez vagdosni, még ezen a "nagyszerű" oldalon sem.

Kicsit normálisabb

2012. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
...hangot is meg lehet ütni a másikkal. (Véletlen elküldtem.)
2012. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!