Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Úgy érzem, megbolo...

Mit tegyek? Úgy érzem, megbolondulok.

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam,akit imádok,de nagyon sírós baba.Eddig hasfájós volt,most kezd hisztis lenni.Szinte egész nap egyedül vagyok vele,mert a párom reggeltől estig dolgozik.Estére elfáradok,mert igyekszem azért itthon is mindent megcsinálni,főzni,mosni,rendben tartani a lakást(ami azért nem mindig sikerül).Amikor hazajön a párom és sír a gyerek,mindig rám néz rosszallóan,mert nekem tudnom kellene,mi baja van,hiszen én vagyok az anyja.A háztartásban nem segít,tegnap is bevásárlás után lerakta a szatyrokat,majd lefeküdt tv-t nézni.Én etettem,majd büfi közben kipakoltam a szatyrokból.Ő éli az életét,én be vagyok zárva.Nincs barátnőm,anyuék messze vannak.Megbeszéltük,hogy este a fürdetésre mindig hazaér.Hát ez az elején tartott egy pár hetet,most ha haza is ér,azt mondja,még fürdetheti eleget.Mikor már nagyon kivagyok,megkapom,hogy én akartam,ne szóljak egy szót sem,én akartam.Spontán ölelést nem tudom,mikor kaptam.Soha nem mondja,hogy szeret,hogy szép vagyok,csak hogy miért nem fogytam még le.Ugyanannyi kg vagyok,mint a terhesség kezdetén.Jó,azt aláírom,hogy este el szokta venni a gyereket és 1 órát járkál vele,mikor már én nagyon kivagyok.Viszont szex nincs köztünk,nem hajlandó rá.10 hét alatt 1x voltunk együtt.Őt csak a boardozás köti le,megy haverjával pár napra csúszni.Én meg itthon senyvedek,velünk sehová nem megy,kivéve Tesco,Auchan.Egyszerűen nem érti meg,hogy ez nekem is nagy változás volt,az én életem borult fel teljesen.Alig alszok valamit,mert éjjel 1x kel a kicsi.Tegnap kifejtette,hogy magassarkú cipőben kellene várnom,sminkben,szépen felöltözve.Mondtam,fogadjon egy dadát és lesz ezekre időm.Azt mondta,csak viccel,de nem tudom...Hiába mondom,hogy ne várja el,hogy szuperanyu legyek,mert ez nem fog menni,én egy tök átlagos nő vagyok.Tegnap már kifakadtam és mondtam neki,hogy hetente csak 3 óra kellene,amit magamra fordíthatnék,beleülhetnék egy kád forró vízbe,vagy olvasnék.Hajamat nem tudom,mikor szárítottam normálisan meg utoljára.De ilyenkor is csak néz rám nagy szemekkel,mintha a marsról jöttem volna.

Ne haragudjatok,hogy ilyen hosszú lett,csak le kellett írnom,mert megőrülök.


2010. febr. 8. 10:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

Szegénykém, én is átéltem ezeket, meg szerintem mindannyian, akik szültünk. Nálunk az volt a különbség, hogy a férjem sokkal megértőbb volt, mindig megkérdezte, mit segíthet, mert magától nem vette észre, ha dolog van, pl szemétkivitel vagy mosogatás. De ha megkértem, megcsinálta. Azt hiszem, a férjed nem igazán akarja tudomásul venni, hogy az ő élete is megváltozott. Fogalma sincs arról, hogy milye érzés bezárva lenni, én az első héten zokogtam, hogy úgy érzem, soha többet a Tescoba nem fogok eljutni. Üljetek le és ezeket mondd el, beszéljetek őszintén. És igenis van, hogy a baba látszólag ok nélkül sír. És ha rosszallóan néz, nyugodtan letolhatod. Ja és ebben a korban h ajól emlékszem sírnak a babák este,mert így vezetik le a stresszt. Majd elmúlik!

Követled ki a közös programokat! Ha meg nem hajlandó, akkor próbálj kettesben szervezni ababával, aztán meséld el, hogy milyen szuper volt, és ababa milyen édes volt, hadd vegye észre magát, hogy CSALÁD vagytok, és kell csinálni közös programokat. Meg mi az hogy te akartad? Ő tán nem akarta?

2010. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem is tudom mit írhatnék,ne is haragudj,de egy tuskó a férjed.Az oké hogy ő a DOLGOZÓ FÉRJ de azért na....

Ő nem is akarta?mert hogy "te akartad".Nekem 14 hónapos a lányom,ő is nagyon hasfájós volt ,és még mindíg sokat hisztizik,a férjem sokat dolgozik,de mindíg ő fürdeti.Ha gondolod beszélgethetünk amikor van egy kis "időd".nagyon rossz lehet hiszen még a szüleid sincsenek ott veled.Anyósék??

2010. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg elég tuskó, bocsika:)

Nálunk volt ilyen az elején, csak nem a board volt a menő, hanem a foci. Egy darabig tűrtem, aztán fellázadtam, mondtam neki, ha ő nem segít, majd segítenek anyámék. Ő röhögött, hogy anyádék 80km-re vannak, hogy segítenének? Aztán meglepődött, mikor hívtam anyát, hogy egy időre odaköltöznék a fiammal, aztán keresünk lakást a környéken, és apa csak hétvégente jön a fiához, mert nem ér rá hétköznap vele lenni. Két napig kérlelt, hogy maradjak, maradtam, de feltételként szabtam, hogy a család legyen az első, nem bánom ha eljárkál a haverokkal, focizik, stb., de ha szükségem van a segítségére, ne én legyek az utolsó helyen. Belátta, most minden remek, sok minden nem változott, de ha kérem mindig segít, ami nagy előrelépés. És hetente egyszer bemászok a kádba 2 újsággal, addig ő babázik:) Vannak pasik, akiknek nagypofon kell (nem szó szerint) ahhoz, hogy rádöbbenjenek, már másokra is tekintettel kell lenniük. Kitartás, szívesen segítenék, de nem tudok, mindenesetre küldök pozitív gondolatokat:)

2010. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

Szó szerint, mintha én írtam volna. Különbség: 13 hónapos a fiam, és márcsak féregnek hívom a gyermekem apját. Szép lassan meggyűlöltem az elmúlt egy év alatt. Ráadásul ő már 2x meg is ütött, amióta szültem. Ja, ő dolgozni sem nagyon erőlteti meg magát, mégis általában este 10 előtt nincs itthon. A keresete kevesebb, mint a gyedem.

Sajnos érdemben segíteni nem tudok neked. Hány évesek vagytok? Mi már 30 felett, mégis.....

2010. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a bátorítást.anyós is messze lakik,de inkább vele nem.a férjem nem igazán akarta a babát,csak belement.ő egyáltalán nem akart gyereket.szoktam mesélni neki,miket csinált a baba,de szerinte most még csak eszik,alszik,meg kakál és erről túl sok mindent nem lehet mesélni.most már mosolyog rá,azt nagyon élvezi.de tegnap már végső elkeseredésemben azt mondta,hogy összepakolok és majd visszajövök,ha nagy lesz a baba.de azt mondta,hogy hagyjuk már.

ő egyébként el sem mosogat,hiába mondom neki,volt egy pár próbálkozás,de mindig nemet mondott.így már nem is mondom neki.a szemetet leviszi,de csak akkor,ha a kezébe adom.

2010. febr. 8. 11:31
 6/21 A kérdező kommentje:
30 felett vagyunk.tényleg sokat dolgozik,mert sok hitelünk van,csak az bánt,hogy rám nem marad ideje.egyedül sétálok,egyedül vásárolok,egyedül főzök,egyedül nevelem a gyereket.közben meg nincs visszajelzésem,hogy jól csinálom-e.félek,hogy elrontom a gyerkőcöt.
2010. febr. 8. 11:33
 7/21 A kérdező kommentje:
nekem elég,hogy csak leírhattam és valaki meghallgat és reagál rá.néha úgy érzem,hogy akár a konnektorral is beszélgethetnék.
2010. febr. 8. 11:34
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Szia, ezen én is átestem, annak ellenére, hogy egy szuper férjem van, aki munkaidő után ott és annyit segít, amennyit csak bír. (mi is 30 felettiek vagyunk). Az első hónapok a sok öröm mellett iszonyatosan sok gyötrődéssel jártak, hogy ez mostmár mindig így lesz?


De jó hírem van, ne add fel, mert nem lesz így mindig! :)) A baba egyre nagyobb, ügyesebb, okosabb lesz. Enyém 14 hónapos, és mostmár olyan szuper (akár több napos) programokat is lehet vele tervezni. Hétköznap szánkózunk, szomszédolunk (szomszéd nénikkel bácsikkal beszélgegetünk, kutya macska simogatás - pedig Bp-en lakunk), szóval jobb lesz egy idő múlva.


Ja, és hát persze még a hormonok sem csitultak el, erre is gondolj. 10 hetes a baba, ha jól értem.


Azt javaslom, hogy azt az 1 órát, amit a férjed járkál a picivel este, töltsd a fürdőkádban :)) Utána csináld meg a hajad "rendesen", igyál egy kapucsínót. Utána mintha kicseréltek volna, úgy fogod magad érezni. Én eleinte mindig ezt csináltam. Egy órára a férjemre bíztam, és én kád, pedikűr, manikür, kávé... :)))

2010. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz?
2010. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Pesten lakok.és néha szégyellem magam,mert visszakívánom a régi életemet.meg bántom a férjem,pedig miattunk dolgozik annyit,hogy haladjunk előre.
2010. febr. 8. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!