Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon közel áll hozzám a...

Nagyon közel áll hozzám a nagymamám és rettegek hogy mi lesz velem ha meghal, vagy akármelyik családtagom. Ugy érzem megbolondulok ha nem lesznek. Hogy éljem tul ha meghalnak? Rettegek

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon beteg a nagyid? Előre ne paráztasd magad!

ÉS nyugi túl fogod élni

2010. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van valódi okod félni? Ha egészségesek akkor ne gondolkodj még ilyeneken. Élvezd, hogy ők vannak neked!
2010. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az idős, vagy nagyon beteg embereket el kell tudni engedni. Az élet rendje ellen hiába lázad az ember. Inkább igyekezz az életüket megszépíteni, hogy ezek az emlékek maradjanak meg.
2010. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a bajom, es az en nagyim meg beteg is raadasul, es egy jo ideje nem lakom mar otthon, nagyon ritkan talalkozunk.Minden egyes alkalommal ugy jovok el tole, hogy talan most latom utoljara.Volt ido, amikor minen ejjel sirtam, hogy mi lesz velem, ha meghal stb.Sajnos ez ellen nem tudsz tenni semmit, ha te meg otthon vagy, akkor legyel vele minel tobbet, segits a hazimunkaban, stb.Igy kihasznalod az idot, amit vele tolthetsz.
2010. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és Kedves Hozzászóló!

Ha valami ilyen aggályotok van keressetek fel Hospice szakembereket, ők jól képzett emberek és segítenek nektek elfogadtatni az élet természetes velejáróját a Halált!

2010. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem meghalt a nagymamám 2009. ápr. 13. húsvét hétfő. tudod, még előtte való szombaton fánkot sütöttem otthon, (már nem lakom otthon), szegénykém segíteni szeretett volna, de én annyit mondtam, hogy mama, menj be pihenni, meg tudom csinálni. nem agresszívan, csak szerettem volna egyedül megcsinálni. elköszönt, bement aludni, utána nem láttam. a mai napig bánom, hogy így sikerült elválni. pedig apukám mondta két héttel előtte, hogyha még élve akarom látni, menjünk át. és tudod, ha visszaforgathatnám az időt, minden szabad percemet vele töltöttem volna. ezzel azt akarom mondani, hogy mindig légy velük kedves, mosolyogj, szeretsd őket még jobban, mint eddig, ahogy én is, hogy ne őrlődj később, hogy másként kellett volna bánnod vele. ne értsd félre, én is imádtam a nagymamámat, egy hapsival összeverekedtem érte a villamoson, pedig 16 éves voltam, 145 cm, 50 kg, és lány. imádtam. de sajnos, amikor egy kicsit szenilis lett, nem úgy álltam hozzá, ahogy kellett volna, idegesített, a mai napig, és még most is bőgök, ha rá gondolok, hogy így váltunk el. csak azt tudom mondani, hogy ha jó a kapcsolatotok, nehéz lesz megemészteni, de tudni fogod, hogy abban a tudatban ment el, hogy Te Szeretted!

nem tudom mennyire vágott témába, de remélem valamennyire segíthettem, és nem lomboztalak le nagyon. ha igen, ne haragudj, nem volt szándékomban. de ha nem beteg, ne is gondolj rá, hogy ilyen szörnyűség történhet, élvezd minden együtt töltött pillanatotokat!

2010. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásotokat.Hát beteges.Pészméker van neki beültetve,és éjszakánknt elég rosszul van.És nagyon félek h elveszitem.Nekem ö mindennél fontosabb
2010. okt. 16. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!