Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, lassan "megbolondulok"?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés mellé azt kell tudni, hogy egy 22 éves lány vagyok, több éve vagyok együtt a párommal (4,5 év)...az anyukájáról lenne szó. Nem bántásból írom a következőket, de már érzem, hogy megfutamodok néha...annyira "szolgalelkű" (bocsánat, nem tudom másként megfogalmazni) nő, hogy már-már rossz érzést kelt...

Amikor náluk vagyok állandóan haptákban áll nekem, amikor náluk vagyok a saját szobájába félve jön, "nehogy megzavarjon"...voltunk idén Olaszországban egy hetet, hát...maradjunk annyiban, hogy ha épp nem mosolyogtam 3 karáttal akkor "biztos valami bajom van", ezen kívül mindent annyira a s.ggem alá tett, hogy már attól rosszul voltam...(s akkor még kérdezgették, hogy miért nem tudom elengedni magam)...

Jövő héten újítják a párom lakását. Úgy volt, hogy én is megyek (először úgy volt 3an megyünk a párommal)...de ma átbeszéltem a párommal (mert tudom, hogy az édesanyja mehetnék) hogy én mégsem megyek, mert akkor ott nem lenne egyéb, az anyukája egész nap miattam lenne oda, aggódna mindenért, kosz, szag, ebéd, út...tehát nem tudna "természetesen" dolgozni...ugyebár "miattam".

Ezt a párom is így látja, mármint, hogy nem "miattam", de belátja, hogy az édesanyja ilyen...szerinte szokjak hozzá, mert velük is ilyen, de én nem tudom ezt "megemészteni"...így nem tudom elengedni magam...

Adtok nekem valami tanácsot???


(sokszor még egy áskálódás is jobban esne:-S)


2011. szept. 13. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Olvasd el a MEnnei próféciát (kalandregény), és a hozza rendelt utmutatokat!

Az anyuka a "szegény én"-tipusú energiarablási stratégiát űzi. A konyvekben talalsz ra technikakat, hogyan vedheted meg Magadat ellene, es hogyan epitheted le ezt a viselkedest.

35N

2011. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha áskálódna, a mostani állapotot sírnád vissza :o)


Ő egy ilyen természet, ez ellen nem tudsz tenni..ő már nem fog változni, te sem, tehát marad a megszoksz vagy megszöksz..ami jelen esetben minden nemű baj nélkül eredménytelen lenne; épp ezért talán az lenne a legjobb, ha beszélnél vele, de feltételezem ezt már megtetted..valamint dícsérd folyamatosan ha látod, hogy feszeng.. és igenis men segíteni, hátha ott lesztek örök barátnők ^^

2011. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a párod miatt próbáld meg elfogani olyannak amilyen. Gondolj bele, hogy milyen lenne ha mindig bántana, kritzálna, szekálna! Más biztosan szívesen cserélne Veled. Örülj neki, hogy odafigyel Rád. Próbáld meg viszonozni a kedvességét, mert ő biztosan televan szorongással, megfelelési kényszerrel. Gondolom jól esne neki az elismerésed. Valószínűleg arra vágyik. Ha majd jobban érzi magát, akkor finoman mondd el neki, hogy te akkor is elfogadod, tiszteled ha nem tesz ennyit értetek.
2011. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Még jó helyzetben vagy nem úgy mint egyesek akik kis sem állhatják kölcsönösen egymást az anyósukkal.
2011. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát ezt így konkrétan nem mondtam Neki...hogyan is mondhatnám, hogy ne bántsam meg, még az hiányzik:-S

Emiatt csak nem hagyom el a páromat, ne vicceljetek:) Csak kéne valamiféle változás..

2011. szept. 13. 21:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel te nem fogsz tudni mit kezdeni. Ebben nőtt fel (valószínűleg), ehhez szoktatta a saját családját, neki ez a természetes. Biztosan így érzi jól magát, és meg sem fordul a fejében, hogy ez téged zavarhat. Örülj neki, hogy nem áskálódik, hanem téged is olyan szeretettel, gondoskodással vesz körül, mintha a saját gyereke lennél. Ez nem szolgalelkűség, ezt inkább "tyúkanyó" tempó. Ha egyébként nem szól bele az életetekbe, "csak" annyit szeretne, ha jól éreznéd magad náluk, az azért nem sorscsapás. Ne élj vissza vele, ennyi.
2011. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szoktam néha dicsérni, a múltkor megdicsértem egy befőttjét anyukám előtt, hát szegény majd elsüllyedt megilletődöttségében...

Nem tudom mi lesz ebből...

2011. szept. 13. 22:00
 8/14 A kérdező kommentje:

Vissza nem élek a dologgal, az aztán biztos...kerülök minden lehetséges helyzetet ahol "feltűnést keltek".

Nem az a bajom, hogy családtagként kezel, bár úgy lenne...és nem szolgálna ki és idegeskedne mindig miattam, hogy vajon jó-e ahogyan csinálja...

Lehet nem tudtam elmagyarázni, hogy mi bajom...szeretem és tisztelem ezt a nőt, de nem kéne folyton miattam aggodalmaskodnia, mert emiatt rosszul érzem magam, feszengek, nem bírok önmagam lenni

2011. szept. 13. 22:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Sűrűn köszönd meg a kedvességét, és te is tukmálj rá néhány szívességet.
2011. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha ezt elmondanád neki?
2011. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!