Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, lassan "megbolondulok"?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés mellé azt kell tudni, hogy egy 22 éves lány vagyok, több éve vagyok együtt a párommal (4,5 év)...az anyukájáról lenne szó. Nem bántásból írom a következőket, de már érzem, hogy megfutamodok néha...annyira "szolgalelkű" (bocsánat, nem tudom másként megfogalmazni) nő, hogy már-már rossz érzést kelt...

Amikor náluk vagyok állandóan haptákban áll nekem, amikor náluk vagyok a saját szobájába félve jön, "nehogy megzavarjon"...voltunk idén Olaszországban egy hetet, hát...maradjunk annyiban, hogy ha épp nem mosolyogtam 3 karáttal akkor "biztos valami bajom van", ezen kívül mindent annyira a s.ggem alá tett, hogy már attól rosszul voltam...(s akkor még kérdezgették, hogy miért nem tudom elengedni magam)...

Jövő héten újítják a párom lakását. Úgy volt, hogy én is megyek (először úgy volt 3an megyünk a párommal)...de ma átbeszéltem a párommal (mert tudom, hogy az édesanyja mehetnék) hogy én mégsem megyek, mert akkor ott nem lenne egyéb, az anyukája egész nap miattam lenne oda, aggódna mindenért, kosz, szag, ebéd, út...tehát nem tudna "természetesen" dolgozni...ugyebár "miattam".

Ezt a párom is így látja, mármint, hogy nem "miattam", de belátja, hogy az édesanyja ilyen...szerinte szokjak hozzá, mert velük is ilyen, de én nem tudom ezt "megemészteni"...így nem tudom elengedni magam...

Adtok nekem valami tanácsot???


(sokszor még egy áskálódás is jobban esne:-S)


2011. szept. 13. 21:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
ha ezt elmondanám így neki? Kb. vérig sértődne és ez után még rosszabb lenne...
2011. szept. 13. 22:35
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Exem anyukája is ilyen típus volt, én nagyon szerettem őt és hiányzik, komolyan. Mindenkinek olyan anyóst kívánnék. Egyébként megváltoztatni nem fogod, így kell elfogadnod.
2011. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem leszek népszerű, a saját tapasztalatomat írom le. Az én anyósom dettó ilyen volt velem. Én ettől a viselkedésétől minden egyes látogatáskor azt éreztem, hogy nem tekint családtagnak, csak vendég vagok, akit ki kell szolgálni. Soha nem engedte, hogy segítsek bármit is, nem mosogathattam ebéd után, stb. Eleinte még passzívan eltűrtem ezt a fajta gondoskodását, de egy idő után elkezdtem "lázadni". Nem vettem fel azt a papucsot, amit a lábam elé tett, mert nem fázott a lábam zokniban, nem ettem mindenből, ami elém lett rakva, mert nem voltam éhes, nem kértem kávét, ha nem akartam inni stb. Persze nem ellenkeztem mindenben, de kezdtem kiállni magamért, hogy ne érezzem nála idegennek magam. Mosogatni akartam, segíteni valamit... Emellett irányítani akart bennünket, főleg, amikor az unokája megszületett, a gyereknevelésbe viszont már végképp nem engedtük beleszólni, sem én, sem a férjem. Ennek következtében most már gyakorlatilag hozzám se szól, azt is kerüli, hogy egy helyiségben tartózkodjunk. Ennek ellenére most sem csinálnám másként. Valahogy egy nagy játszma részének éreztem ezt, aminek az volt a lényege, hogy kiszolgállak, de akkor cserébe élj úgy, ahogy én akarom... Ez csak a saját tapasztalatom, nem mondom, hogy a te anyósod is ezért csinálja...


Szóval szerintem menj el a felújításra, ne maradj ki belőle, vedd ki a részed a munkából, és igenis mondd meg neki, ha feszélyez, amit csinál, mert akkor soha nem lesz jó kapcsolatotok, ha így érzel a jelenlétében. Mutasd meg neki, hogy te is tudsz jól dolgozni, ha kell, és nem szorulsz az ő pátyolgatására, erős, és független nő vagy :) És igenis néha rosszabb az ilyen anyós, mint az áskálódó, mert arra legalább nyíltan lehet haragudni, itt viszont vannak irányában rossz érzéseid, de még attól is lelkiismeretfurdalásod van, hogy egyáltalán ilyen eszedbe jut...

2011. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

07:58

Köszönöm a hozzászólásodat!

Igazad van, azt hiszem. Hasonlóan "vendégként", "idegenként" érzem magam. Az életünkbe és a döntéseinkbe eddig nem szólt bele, a gyereknevelésre meg én is allergiás vagyok (leszek)...nekem ne mondja meg (majd) senki, mi a jó nekünk...

A felújításra, meg azt hiszem nem megyek, mert már átbeszéltük a párommal, ő is így látja jobbnak...már nem akarom kavarni...


Köszönöm minden válaszadónak:)

2011. szept. 14. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!