Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, már Úgy érzem...

Mit tegyek, már Úgy érzem megbolondulok?

Figyelt kérdés

Másfél éve költöztünk ki külföldre mivel a férjem itt dolgozott már jópár éve.Gyerekek oviba járnak.Én meg itthon ülök.Sajnos nyelvhiány miatt nem tudok elmenni dolgozni.A pénzböl amit a férjem keres jól kijövünk,söt...

De annyira rosszul viselem hogy egész nap itthon kell ülnöm,nem tudok dolgozni.Már az is átfutott az agyamon hogy visszaköltöznék magyarországra.Mit tegyek,már egyszerüen ebbe fogok belelörülni.

Ti mit tennétek visszamennétek?


2012. szept. 24. 17:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
65%
Akkor kezdj el egy harmadik nyelvet is... Ezek is csak kifogások, amiket írsz.
2012. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Neked meg annyit h az én párom dolgozott kint és nem beszélt perfektül angolul, mégis el tudott helyezkedni, időközben pedig nagyon jól megtanult beszélni.

Nincs lehetetlen csak tehetetlen.

2012. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 SzilKa ***** válasza:
100%

Miért nem iratkozol be nyelvtanfolyamokra? Nem kéne otthon ülnöd, tanulnád a nyelvet magasabb szinten és még ismeretségeket is kötnél.

Voltam két hónapot Franciaországban hasonló felállásban, én pl egész nap a várost jártam, kirándultam. Ha hosszabb ideig maradhattam volna, egész biztosan beiratkoztam volna komolyabb nyelvtanfolyamokra, hogy később munkát is vállalhassak...

2012. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Épp arra panaszkodsz h mennyi szabad időd van. Ehez képest csak kifogásokat keresel. Pedig mindenhez amit írtunk csak idő kell. Az meg van
2012. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ez nem angol,angolból kozépfokum van!

Hanem Német.Tanárhoz járok,de lehet jó ötlet lenne egy tanfolyam ahol többen vannak lehet jobban ragadna rám.Köszi a válaszokat.

2012. szept. 24. 17:32
 16/32 anonim ***** válasza:
56%

Német XD Ne nevettesd ki magadat XD XD

1. Másfél év alatt azt is meg lehetett volna tanulni.

2. Németbe nem egy ismerősöm ment ki nyelvtudás nélkül és képzeld!!! KAPTAK MUNKÁT

XD XD

2012. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értenem a többiekkel, másfél év alatt, ha nem dolgozol, bőven meg lehetett volna tanulni nyelvterületen egy nyelvet. Én anno fél évet éltem kint Németországban, egyetemen tanultam (kb. egy alap szintű nyelvtudással). Fél évi kint élés alatt szedtem össze annyi nyelvtudást, hogy már tudtam használni most, hogy megint kimentem. Ismerősöm 1,5 év alatt svédül tanult meg perfekt szinten. Ha te is intenzív órákra jársz, nem heti egy órát veszel, akkor meg lehet tanulni nagyon gyorsan egy nyelvet. Időd van, pénzetek van, akkor már csak az elhatározásod kell…
2012. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem valami mérnöki állásra pályázol, nem kell neked olyan perfektül beszélni.

Nem egy ismerősöm dolgozik kint úgy hogy gyakorlatilag csak tőszavakban beszéli a nyelvet, a felét nem is érti amit mondanak neki, de egyszerűen nem olyan munkakörben dolgozik hogy nagyon tudnia kéne beszélni.

Értelemszerűen nem telesalesesnek meg recepciósnak kell menni, de ha annyira ráérsz egy laza bejárónő vagy hasonló munkával pénzt is keresel, nyelvet is gyakrolosz, és senki nem akar veled fogalmazást íratni szépirodalomból.

2012. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
7%
Mégegy baba?
2012. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

12 éve tanulok németet, és annyira gyűlölöm magát a nyelvet, hogy egyszerűen képtelen vagyok normálisan megtanulni, amikor akartam sem ment, most meg már nem is érdekel. Az angol nagyon megy, imádom. De német nyelvterületre soha nem mennék dolgozni/élni, mert egyszerűen utálom a nyelvet.

Kérdező, a férjed mit szól ehhez, hogy te boldogtalan vagy?

Egyébként a keresztapám is szinte 0 nyelvtudással ment ki, gyárban dolgozik, munkába menet nyelvi CDket hallgatva, meg a wc-n ülve német nyelvkönyveket olvasva tanult meg németül... meg persze kommunikált. Sok sikert!

2012. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!