Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok kezdeni a 18 éves...

Mit tudok kezdeni a 18 éves fiammal? Állandóan sok pénze van és nem tudom honnan!

Figyelt kérdés
18 éves fiamnak körülbelül 1 éve nagyon sok pénze van.Volt hogy több száz ezer forint is akadt nála .Múltkor a szobájában 300 ezret találtam .1 éve már késő esti órákban 2-3 órára elmegy.Múltkor a zsebáben kis zacskóban valami gyógyszer félét találtam.Nem szóltam neki .Drogra gyanakszom de nem vettem rajta semmi változást észre.Sportól ,iskolában 4 es tanuló jövőre érettségizik,fél éve párkapcsolatban él , megjelenése vonzó ápolt,alkoholt tudtommal nem fogyaszt ,bulizni hétvégente jár de mindig időben józanul jól haza szinte tökéletes kamasz de a rengetek pénze már zavaro.Nemrég saját magának vett egy autot(Újabb tipusú kocsi jóbb mint a család kocsija ) és lerakta a jogsit.Drága cucokat vesz magának.Nem élünk rossz körülmények közt de gazdagok sem vagyunk.Sokszor kérdem honnan van a pénze mivel nem dolgozik hivatalosan mindig azt mondja az ő dolga az ő üzlete ne is kérdezem tőle.Tiltani nem akkarom mert mindig tudatos életre neveltem hogy önálló legyen furcsán is nézne ki ha 18 év után tiltanám neki oda menjen ahova akkar.nem olyan mint egy átlagos kamasz inkább mint egy 25 év körüli srác (megjelenés,stilus,gondolkodás,életszinvonal) szóval már nem kisgyere.Fogalmam sincs miből szerez pénz én vagy arra gondoltam hogy drogokból ( nem hinném hogy fogyasztaná mert egyezség mániás nincs leépülve mint sok drogos szoláriumba,kozmetikushoz,sportolni,manikűröshöz jár még a fogait is fehéríti orvossal)vagy idős pénzes nőket kényeztetne de van barátnője szereti sokat vannak együt.Hiába kérdem azt mondja ha nem hagyom abba a kérdéseim elkötözik aztmondja vesz magának egy panelt de nem akkarom elveszíteni . Agyatok valami tanácsot egy anyuka !
2009. júl. 22. 22:48
 81/98 anonim ***** válasza:
50%

Valahogy faggasd ki es aztan ide ird le a reszleteket hogy majd mivel foglalkozik megkelek!

16/f

2009. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
90%

Azt hiszem, már elég tipp jött össze. :D

Kétféleképpen is felhasználhatók:

1, Nincs pénzed, de szeretnél gyorsan sokat.

2, Ha már lesz pénzed, tudsz mit mondani, hogy miből lett.

Tök jó! Érdemes volt végigolvasni. ;)

2009. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdezö, hamár ennyien válaszoltunk, adtunk tanácsot, majd megirhatnád a fejleményeket, mostmár roppant kivácsi vagyok, mi lesz a vége.

Kamu vagy nem kamu, kiderülhet ha a kérdező még fog irni nekünk. Talán.

2009. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
69%
A kérdező kipiheni a kommentek fáradalmait. Igen nehéz szellemi munkát végzett.
2009. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
54%

Bevallom, a nyitó szöveg nekem is kamunak tűnt, de aztán figyeltem a Kérdező válaszaira : olyan részleteket írt le a válaszaiban, amit csak az tudhat, aki valóban Londonban él!!!

A válaszai is egy idősebb anyukára vallanak, így nem tud írni egy szórakozó tini!


Ékezetes betűkkel írni : ugyanmár miből áll az évek során Mo-ról kivinni egy billentyűzetet?!... Aki megszokta az ékezetes szöveget, az igenis be fogja tenni a bőröndjébe, hogy kinn külföldön is kényelmesen irogathasson (sok ismerősöm él a Világ több pontján, még Kanadába is vittek magyar billentyűzetet magukkal)... Nekünk is van egy lakásunk Kairóban, van számítógép is ott, amit kinn vásároltunk a helyi garancia miatt, de a billentyűzetet itthonról vittük ki...


Miért 300ezer Ft-ot írt? : Én is éltem már tartósan külföldön... Aki élt már kinn, az tudja, hogy az ember automatikusan minden bolti árat és a fizetést is átszámolja magyar Ft-ra, hogy viszonyítani tudjunk...

Ha nekem lenne hasonló problémám a fiammal, és egy magyar Fórumon kérnék tanácsot, én sem azt írnám be, hogy "találtam a fiamnál többezer fontot" vagy azt sem, hogy "találtam a fiamnál többszázezer forint értékű angol fontot" hanem egyszerűen csak többszázezer forintot említenék, mert itt nem a FONT-on vagy a FORINT-on van a hangsúly, hanem a SOK PÉNZEN!


Panel : Bármilyen furcsa, de Angliában is léteznek panellakások... Ez ott is a legolcsóbb lakásfajta, bár Angliában sokkal kevesebb embernek van sajáttulajdonú lakása/háza, mint Mo-on, mivel elérhetőbb és könnyebben megfizethető a bérelt lakás/ház, mint Mo-on...


Helyesírás : a Kérdező valószínűleg egy egyszerű ember, nem végzett mindenki főiskolát vagy egyetemet, nem mindenki orvosként vagy mérnökként megy ki külföldre... Valószínüleg alapból sem lehetett egy jó helyesíró, mert én pl. legnagyobb sietségemben sem és hajnali 3-kor sem tudnám az "adjatok" szót "agyatok"-nak írni, az "akarom" szót is többször írja "akkarom"-nak, ami már nem félreütés, hanem szokása lehet... 10 év kinn eltöltött idő után sem lehet ennyire elfelejteni magyarul, ráadásul aki magyar, az kiejteni sem két "k"-val ejti ki az "akar" szót!...

Na, ez nekem is furcsa...

(Lehet, hogy nem Mo-on született a Kérdező, hanem valamelyik magyarlakta környező országból települtek Angliába? Vagyis gyerekkorában csak kiegészítő nyelvnek használta a magyart!!!)


Szerintem nem kellene "kamu"-zni... :[

2009. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
78%

Helló mindenki!


Hogy kamu-e a kérdés, az vitatható, de az ékezetes billentyűzettel kapcsolatosan tényleg nem kellene gyanakodni.


Én is kint vagyok Londonban már 3. éve. Most akkor én is kamuzok?


Ahol én lakom, London egyik déli szegletén (Roehampton) tényleg vannak panellakások. Sőt, régebben laktam közel az 1-es zónához Battersea parknál az egyikben - és ott is volt még belőlük bőven!

Szóval nem kellene mindjárt gyanakodni - lehet, hogy a történet maga kitalált, de számomra semmi sem bizonyítja.

2009. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok.


Csak azt kívánom, hogy lenne nekem is egy kocsim, meg egy jó kamerám - felajánlanám szolgálataimat, hogy utánnajárjak az ügynek és nem kérnék érte pénzt sem. Pont szabadságon vagyok.

De az élet itt sem habostorta, a barátnőm nem kapott munkát, az albérlet meg nagyon magas...

Pedig amúgy könnyedén kiderülhetett volna az igazság, minden téren.

2009. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
35%

:):):) Mekkora kamu!


Ha meg mégsem, akkor érdemes lenne IP cím után megkeresni a kedves írogatót és ráküldeni a kicsi fiája az apehot. :)

2009. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
89%
Hol a kérdező??? ....sokat irt most meg ...:|
2009. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
90%

Hát lehet hogy nem kamu, de milyen válaszok voltak, amiből kiderül, hogy valóban Londonban él? Hogy ott van a Soho? Ezt én is tudom, pedig csak 3 hónapot éltem Angliában, Londonban talán 2 tucatszor jártam. És mégis tudom. Szerintem furcsa, hogy nem tudja, mikor költözött ki, furcsa, hogy 12-13 év után nem tud angolul...


A helyesírás nem végzettség kérdése... Nekem nincs diplomám, de a helyesírásom mégis jó...


Ha 6 éves korába került ki a fia, akkor csak átnézte vele a nyelvtankönyveket. Ha meg nem, akkor meg arra is tojna, hogy most van sok pénze...


Furcsa, hogy a kamu felvetése után eltűnt. Valamiért nem jön vissza, talán nem akarja kiírni a kérdést angolul is, a helyesen angolul nem tudás, nem kifogás, magyarul sem tud helyesen írni... Kiejtés szerint is megfelelne...


De lehet persze tévedek.


Tisztességesnek tűnne, ha a kérdező igazságot tenne.


További jó olvasást mindenkinek!

2009. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!