Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok kezdeni a 18 éves...

Mit tudok kezdeni a 18 éves fiammal? Állandóan sok pénze van és nem tudom honnan!

Figyelt kérdés
18 éves fiamnak körülbelül 1 éve nagyon sok pénze van.Volt hogy több száz ezer forint is akadt nála .Múltkor a szobájában 300 ezret találtam .1 éve már késő esti órákban 2-3 órára elmegy.Múltkor a zsebáben kis zacskóban valami gyógyszer félét találtam.Nem szóltam neki .Drogra gyanakszom de nem vettem rajta semmi változást észre.Sportól ,iskolában 4 es tanuló jövőre érettségizik,fél éve párkapcsolatban él , megjelenése vonzó ápolt,alkoholt tudtommal nem fogyaszt ,bulizni hétvégente jár de mindig időben józanul jól haza szinte tökéletes kamasz de a rengetek pénze már zavaro.Nemrég saját magának vett egy autot(Újabb tipusú kocsi jóbb mint a család kocsija ) és lerakta a jogsit.Drága cucokat vesz magának.Nem élünk rossz körülmények közt de gazdagok sem vagyunk.Sokszor kérdem honnan van a pénze mivel nem dolgozik hivatalosan mindig azt mondja az ő dolga az ő üzlete ne is kérdezem tőle.Tiltani nem akkarom mert mindig tudatos életre neveltem hogy önálló legyen furcsán is nézne ki ha 18 év után tiltanám neki oda menjen ahova akkar.nem olyan mint egy átlagos kamasz inkább mint egy 25 év körüli srác (megjelenés,stilus,gondolkodás,életszinvonal) szóval már nem kisgyere.Fogalmam sincs miből szerez pénz én vagy arra gondoltam hogy drogokból ( nem hinném hogy fogyasztaná mert egyezség mániás nincs leépülve mint sok drogos szoláriumba,kozmetikushoz,sportolni,manikűröshöz jár még a fogait is fehéríti orvossal)vagy idős pénzes nőket kényeztetne de van barátnője szereti sokat vannak együt.Hiába kérdem azt mondja ha nem hagyom abba a kérdéseim elkötözik aztmondja vesz magának egy panelt de nem akkarom elveszíteni . Agyatok valami tanácsot egy anyuka !
2009. júl. 22. 22:48
 61/98 A kérdező kommentje:
Közös ismerős a pár barátja akivel sulis kora óta együt van ( de őkis benne vannak mert hsaonlóak néznek ki ) meg a barátnője aki szintén tanácstalan mint én .Fiam már kész férfi ha nem ismerném simán 25-26 éves férfinek nézném .
2009. júl. 23. 01:03
 62/98 anonim ***** válasza:
97%

A barátai szüleivel nem vagytok jóban?

Jó lenne velük is beszélni, az ő fiaiknak is ilyen sok ellenőrizetlen pénze van? (csak úgy tapogatózni beszélgetés közben, célozni rá, milyen jó autója van a fiúnak, hátha őneki sem a szülők vették)...


Nem lehet ott kinn kapni valami nyomkövető kütyüt, amivel le lehetne chekkolni, hogy merre jár?

2009. júl. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
94%
De ha Angliában laktok, akkor miért 300ezer forintot találtál nála, miért nem fontokat?
2009. júl. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim válasza:
98%

Magánnyomozót minimum fel kéne fogadni.

Nem biztos, de szerintem neki már most van egy másik lakása vagy egy hely ahol teljesen egyedül,vagy a barátaival intézi a dolgait.

A követés tényleg jó ötlet, meg ha van gps a kocsijába szerezz valami szakembert és kérd meg, h rögzítse merre járt a fiad.

Mivel laptopja van, gondolom a net vezeték nélküli. Talán hívni kéne valami okosabb hackert (nehéz lesz találni), aki feltörné a gépét, mail címét, még ha bátor a még az bankártyával történő vásárlásokat is megszerzi.

nem hiszem, h brokerkedni, inkább a szerzett pénzét akarja befektetni.

2009. júl. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen fontot talált a fiánál, csak elsőre nem akart bekeverni ezzel a körülménnyel, hogy ők Angliában laknak, meg hogy x-font volt a fiú zsebében...


Szerintem a Kérdező elsőre azt gondolta, hogy ennek nincs jelentősége, de később rájött, hogy talán mégsem mindegy, mert ott Londonban más az élet, mint Mo-on...

2009. júl. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
75%
nagyon kamu kerdesnek tunik ha egy anya ennyi penzt talal a fianal aki normalis nem itt irosgat....
2009. júl. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
86%

Ne hagyd magad zsarolni azzal, hogy elköltözik! Nem olyan nagyfiú ő még! Igenis üljön le veled, és nyíltan számoljon be a pénz eredetéről!

Ha elkapják drogterjesztésért, és leültetik ("A büntető törvénykönyv szerint a drogterjesztés maximális büntetési tétele 10–15 év közötti szabadságvesztés, esetleg életfogytiglan. Mindez attól függ, hogy mekkora mennyiségű kábítószert találtak a hatóságok a dílernél.")

akkor azt fogod mondani: -Hát, kicsim, felnőtt ember vagy! - ?

El tudnád ezt viselni? Hogy nem tettél semmit? Előbb - utóbb majdnem mindenki lebukik! Pláne ha anyja felteszi az internetre, nem?

Ha felelős felnőtt lenne, nem tenné ezt! Biztos tetszik neked, hogy ennyi pénze van, de ennek véget kell vetni! Nincs neki egy lakásra való, és nem engeditek elmenni. Nem érdekel a jog, ti vagytok a szülei! Igenis számít a szülők szava, még 40 évesen sem mindegy, mit mond apám! Eleve nem kellett volna engedni idáig fajulni a dolgokat.

nagyobb veszélyben van, mintha bekapna egy-két tablettát!

Nem felnőtt! És ha az? Akkor lemondotok róla? Cselekednetek kell, mégpedig azonnal, és határozottan! A pénz nem kell, nagyon veszélyes amit a fiatok tesz. Talán még le lehet téríteni, fiatal. De ha rááll egy bűnöző életformára, hamar meg lehet szokni, és nem tudja majd abbahagyni. És előbb-utóbb annak rossz vége szokott lenni. Talán a barátnőjével szövetkezhetnétek, és ha lenne valami célja - pl. egyetem - akkor könnyebb lenne abbahagyni ezt. Nem hüle a gyerek, csak elkapta a pénz. Beszéljetek vele értelmesen, világosan, és lássa, hogy el vagy tok szánva mindenre! Ne ő fenyegessen az elköltözéssel, ti legyetek fölényben! Muszáj! Az autó alá se engedted futni, most meg vesztébe rohan.

A pszichológia szerint az ilyen kis jelek (elöl hagyott pénz, leplezetlen költekezés) segélykérések. Jelek a családnak, hogy beszélne valahol erről.

Akár kérj tanácsot drogprevenciós társaságtól, aki más szenvedélybetegséggel is foglalkozik olyantól, a pénzre ugyanúgy rá lehet szokni, mint a gépezésre. És nehezebb leállni.

Így veszted el, ha ráhagyjátok. De így biztosan.És gyorsan.

Remélem, sikerül megmentenetek a fiút! Ha kell kérj segítséget! Ne félj!

És kérj imában az Istentől is, sokat segíthet, még ha nem hiszel is! Vagy kérd meg ismerőseidet, imádkozzanak/gondoljanak rátok. Fura, de ez sokat segíthet. A titkolózással csak tápláljátok a bajt. Legjobb segítőtök megosztani a barátaitokkal a problémát.

Sok erőt kívánok, és határozottságot!

2009. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
89%

Vedd a 00:29-es tanácsát!

Beszélnetek kell. A barátai is megváltoztak? Beszél a szüleikkel! Lépjetek fel együtt!

Környékezd meg az öcsit is, ő még könnyebb falat!

Hogy fajulhatott ez idáig?

Ha minden kötél szakad, inkább jöjjetek haza!

Az imerőseinket - négy gyereket - a mama nevelt M.o-n, mert az apjuk, anyjuk amerikában drogos lett, nem törődtek velük. Mára a gyerekek nagyok, de az apjuk el is tűnt, azt se tudják, él-e hal-e? A pénz sem veszélytelenebb ennél.

ne nyugtatgasd magadat, a drogdíler a legvalószínűbb. De bármi más az , ennyi pénz bajt hoz eg y18 éves gyerekre. Amerikában fiatalkorú lenne. Ne mond, hogy olyan mint egy 25 éves, mert inkább úgy viselkedik, mint egy 12 éves. És hogy a stílusa koravén? Hát ez nem jó hír!

2009. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
86%

De már megbocsássatok, 48-ból két embernek jut eszébe, hogy kamu?


Dehát tökre kamu. Nem kell mindent elhinni, amit olvastok. Kapásból nem 300-ezer forintot találna a zsebében, benne lenne a kezdő szövegben, hogy Angliában, és valószínűleg pontosan tudná, mikor költözött angliába, és 12-13 év után nem használna ékezetes billentyűzetet...


De cáfolj meg, kedves kérdező, amit feltettél kérdést, írd le angolul..

2009. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
82%
01:50 ott a pont!
2009. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!