Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne? Párotok a...

Nektek hogy esne? Párotok a diplomaosztótok helyett az unokaöccse 26. szülinapi családi banzájába megy el.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert javarészt az ő családjukat érinti.


Szóval végeztem a fősulival és szeptemberben lesz a diplomaosztóm. Erre párom bejelentette, hogy arra a hétvégére apjáék elmennek a testvéréket meglátogatni, mert az unokaöccsének lesz a szülinapja, és a páromnak is kötelező jelenése van. (ez nem kamu, eddig is így volt az évek alatt)


De mégis nagyon berágtam: most komolyan, fontosabb neki az a hülye szülinap, mint a kedvese diplomaosztó ünnepsége? Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy mindenki ott lesz a családomból, csak ő nem. :( Még a barátaim is vannak olyan jó fejek, és eljönnek, pedig mondtam nekik, hogy nem kell, igazán ne fáradjanak.


A másik, hogy minden nyavalyás ünnepet megtartanak egymás között, amire mindenkinek KÖTELEZŐ menni. Könyörgöm, párom is 30 éves, mi az, hogy valami kötelező ebben a korban? Úgy kezelik őt, mint valami hülye gyereket. (ő meg persze úgy is viselkedik)


Szóval most nagyon berágtam, és 3 év óta először komolyan elgondolkodtam a szakításon. Nem ez az első eset, hogy a családját "választja" helyettem, és kezdem megunni a másodhegedűs szerepét.


24N



2012. aug. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ez az utolsó kommentem szerintem, és a rossz szándékú megjegyzésekre sem reagálnék.


Szóval vannak érdekes fejleményeim. Csütörtökön megkértem telefonon, hogy majd másnap beszélgessünk komolyabban, mert lenne miről. Tegnap tehát eljött, és elmentünk sétálni a közeli tóhoz.

Elmondtam neki az aggályaimat, hogy szerintem ő képtelen leválni a családjáról, és ez számomra teher. Igen, teher, hogy minden páros héten náluk ülünk, ráadásul a szülei elváltak, majd újraházasodtak mással, így kétszer akkora a család és persze mindenki elvárja, hogy mindenféle ünnepségeken jelen legyél. Ezzel addig nincs is gond, amíg a kettőnk kapcsolata rá nem megy, vagy amíg nem kezdi el lemondani a kettesben tervezett programokat miattuk.

Az is rosszul esik, hogy az én családomat semmibe sem veszi, pedig örülhetne neki, hogy mi nem vagyunk ilyen ünneplősek. Ha mi is olyanok lennénk, mint ők, akkor mikor lennénk kettesben? Szóval kifejtettem neki, hogy nem szeretnék a terhére lenni, mert úgy látom, hogy inkább nyűg vagyok neki, mint a kedvese.


Na és ekkor persze elkezdett magyarázkodni, hogy ő szeret, és szeretne egy új esélyt, és megbánta már, hogy a nyaralást is lemondta a nagynéni névnapja miatt. Azt is mondta, hogy visszafizeti az én részemet, mert pofátlanság volt ezt elvárni tőlem. És persze azt is mondta, hogy ha nekem ennyire fontos a diplomaosztóm, akkor eljön, és nem is érti, hogy hogyan is gondolta azt, hogy nem lesz ott. Fordított esetben neki is rosszul esett volna.

Érezte, hogy szakítani akarok, mert nagyon szomorú lett, és azt mondta, hogy adjak neki egy utolsó esélyt. Megpróbál az apjáékkal is beszélni (ők ilyen erőszakosak ám), hogy nem gyerek már, és nem várhatják el, hogy mindig csak feléjük teljesítsen, mert szeretné, ha én is a családja lennék és a jövőben én lennék az az ember, aki kitart mellette, aki szereti, és aki miatt érdemes minden nap felkelni.


Na és itt ért a meglepetés. Elmondta, hogy a szülinapomon meg akarta kérni a kezem. (szeptember végén lesz) De mivel csütörtökön érezte a hangomon, hogy valami baj van...hát elment az ékszerészhez, és megvette a gyűrűt. És ott helyben megkérte a kezem. :)

Azt sem tudtam, hogy mit csináljak. Csak térdelt előttem, és bámult rám azzal a Shrek-macska szemeivel. :D Na, én ekkor elkezdtem sírni, mint valami hülye gyerek, aztán ő is becsatlakozott. :D Aki látott minket, szerintem azt hitte, hogy hülyék vagyunk.


Mikor lenyugodtunk, akkor mondtam neki, hogy ezt még át kell gondolnom, ugyanis előbb azt szeretném látni, hogy valóan képes e a változásra. Nem haragudott meg, de megért, hogy a gyűrűt fogadjam el.


Szóval tudom, hülye vagyok, de adtam neki egy utolsó esélyt. Az a vicc, hogy kettőnkkel tényleg nem lenne semmi gond, ha nem lenne ilyen a családja. 3 és alatt csak miattuk veszekedtünk.


Szóval most itt tartunk, persze az "eljegyzést" nem jelentettük be, mert mg hivatalosan nincs is. Nem tudom, hogy mi lesz, szeretném, ha valóban minden helyre jönne, mert tényleg szeretem, és talán most be tudja bizonyítani, hogy ő is szeret.

A nyaralós pénzt nem fogadtam el, de azt mondta, hogy majd akkor elvisz egy hétvégére valahova belföldön.


Szóval mindenre számítottam, csak erre nem. :) A tegnapot végigbőgtem, de ez igazából olyan megkönnyebbülős bőgés volt. :) Ma pedig strandra megyünk, ilyen sem volt még! :D


Mindenkinek köszönöm a választ, és további szép napokat nektek! :)

2012. aug. 18. 13:35
 82/86 anonim ***** válasza:
Gratulálok!Sok boldogságot Nektek!:)))
2012. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim válasza:
12%
Én is csalódott meg dühös lennék, de ha jól belegondolok én is a családomat választanám. Azé a diploma nem olyan fontos mint egy szülinapozás a szeretteiddel akár hogy is nézzük. Próbáld kicsit megérteni őt is és ne csak azt nézd hogy neked mi lenne a jó. :)
2012. aug. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!! Örülök hogy ilyen végkifejlet lett:-))


Utolsó: szerintem épp elég elnéző volt a kérdező, mint ha nem olvasta volna a görög befizetett utat is benyelte....

2012. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami: szerintem mindkettő fontos esemény a diploma és a szülinap is, de egy egész dékáni kart nehéz megkérni hogy tegye át a diplomaosztást mert a nagynéni szülinapja van. Szerintem egy pár10 fős család rugalmasabb ennél.

Aki meg ezt nem fogja fel az hülye.

2012. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:

Jaaaj, de jó! Remélem összejön nektek! :)

De az már eleve jó, hogy belátta a hibáját, s tudja, hogy változtatnia kell.

Gratulálok! :)

2012. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!