Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne? Párotok a...

Nektek hogy esne? Párotok a diplomaosztótok helyett az unokaöccse 26. szülinapi családi banzájába megy el.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert javarészt az ő családjukat érinti.


Szóval végeztem a fősulival és szeptemberben lesz a diplomaosztóm. Erre párom bejelentette, hogy arra a hétvégére apjáék elmennek a testvéréket meglátogatni, mert az unokaöccsének lesz a szülinapja, és a páromnak is kötelező jelenése van. (ez nem kamu, eddig is így volt az évek alatt)


De mégis nagyon berágtam: most komolyan, fontosabb neki az a hülye szülinap, mint a kedvese diplomaosztó ünnepsége? Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy mindenki ott lesz a családomból, csak ő nem. :( Még a barátaim is vannak olyan jó fejek, és eljönnek, pedig mondtam nekik, hogy nem kell, igazán ne fáradjanak.


A másik, hogy minden nyavalyás ünnepet megtartanak egymás között, amire mindenkinek KÖTELEZŐ menni. Könyörgöm, párom is 30 éves, mi az, hogy valami kötelező ebben a korban? Úgy kezelik őt, mint valami hülye gyereket. (ő meg persze úgy is viselkedik)


Szóval most nagyon berágtam, és 3 év óta először komolyan elgondolkodtam a szakításon. Nem ez az első eset, hogy a családját "választja" helyettem, és kezdem megunni a másodhegedűs szerepét.


24N



2012. aug. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
87%
Ha meg ennyire idegesít, miért vagy vele még mindig?
2012. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk a nagynéni névnapja furcsa egy kicsit a görög nyaralás helyett.. Lehet szakítani akar, csak nem mondja ki...
2012. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem a kérdező akar szakítani már, csak nem mondja ki.

Ilyen dolgok miatt idegeskedni...

Valakik meg nem tudnak enni...

2012. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
70%
A mi családunkban is szokás, hogy együtt ünnepelünk. Mi ezt rugalmasan kezeljük, mert sokan vagyunk és lehetnek a másiknak is programjai, amin elvárják a részvételt. Én már férjnél voltam, amikor végeztem a főiskolán és a férjem más kötelezettsége miatt nem tudott eljönni. Nem sértődtem meg, túléltem. Azóta már sok idő eltelt, még egyszer sem tettem érte szemrehányást neki. Az igazi kapcsolatnak ennyit ki kell bírni. Ettől nem érzem magam másodhegedűsnek.
2012. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 A kérdező kommentje:

7. Én ne örülök az összetartásnak, mer minden kettesben tervezett programot lemondunk miattuk. Egy idő után idegesítő tud lenni. Szinte minden második 7végére esik valami, és mi csak a hétvégéket töltjük együtt. Sokszor még egy nyomorult sétát sem engedhetünk meg magunknak.

Főleg úgy, hogy ő kb a 3 év alatt jó ha 5x eljött hozzánk ebédre. Minek illeszkedjek be a családjába, ha ő sem hajlandó az enyémmel közösködni? Nem vagyunk szégyellni valóak, egyszerűen csak neki fontosabb, hogy az apukája kedvében járjon...:(

2012. aug. 15. 17:59
 16/86 anonim ***** válasza:
90%
ha nem akartok egymás családjába beilleszkedni, akkor egyértelmű, hogy itt kell abbahagyni.
2012. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
59%
Az én párom megmondta, hogy nincs kedve eljönni a diplomaosztómra. Tudomásul vettem és kész. Ha azt mondta volna, hogy buliba megy vagy akármi azt is megértem. Egy diplomaosztó nem nagy ünnepség nálunk. Szerintem nálad már halmozódnak a problémák és éppen most itt ütközik ki. El kell gondolkodni, hogy tényleg működik e így a kapcsolat vagy sem.
2012. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kommented még durvább volt, mint a kérdés... A többi hozzászóló mázlista, hogy soha nem találkoztak még ilyen családdal (nekem volt hozzá szerencsétlenségem).

Engem konkrétan kitagadtak (apai ág, rokonság) amikor nem jelentem meg néhány családi eseményen - pl. a másodunokatestvér névnapja, unokahúg óvodás ballagása - ugye, náluk is kötelező volt minden családi banzáj... Indokuk: "cserbenhagytam a családot" (!)


Szóval ha valóban ilyen a párod családja, a legnagyobb jóindulattal is azt tudom mondani, gondolkozz el... Mielőtt azt veszed észre, hogy szülni nem visz be a kórházba, mert az unokaöccsének ifjúsági focimeccse van...

2012. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 A kérdező kommentje:
Akik azt írják, hogy őket nem érdekelné: azért legyetek oly szívesek, és érezzétek át a helyzetemet. Anyukám nagy ebéddel készül, direkt olyan kaját csinál, amit a párom is nagyon szeret. Nagy örömmel hívtam, erre csak a képembe vágja, hogy nem jön, mert szülinap...
2012. aug. 15. 18:02
 20/86 anonim ***** válasza:
18%
Egy igazi kapcsolatnak egy ilyen dolog meg se kottyanna, lenne egy két nap veszekedés és ennyi, menne minden tovább a rendes kerékvágásban. De emiatt szakítani...
2012. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!