Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne? Párotok a...

Nektek hogy esne? Párotok a diplomaosztótok helyett az unokaöccse 26. szülinapi családi banzájába megy el.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert javarészt az ő családjukat érinti.


Szóval végeztem a fősulival és szeptemberben lesz a diplomaosztóm. Erre párom bejelentette, hogy arra a hétvégére apjáék elmennek a testvéréket meglátogatni, mert az unokaöccsének lesz a szülinapja, és a páromnak is kötelező jelenése van. (ez nem kamu, eddig is így volt az évek alatt)


De mégis nagyon berágtam: most komolyan, fontosabb neki az a hülye szülinap, mint a kedvese diplomaosztó ünnepsége? Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy mindenki ott lesz a családomból, csak ő nem. :( Még a barátaim is vannak olyan jó fejek, és eljönnek, pedig mondtam nekik, hogy nem kell, igazán ne fáradjanak.


A másik, hogy minden nyavalyás ünnepet megtartanak egymás között, amire mindenkinek KÖTELEZŐ menni. Könyörgöm, párom is 30 éves, mi az, hogy valami kötelező ebben a korban? Úgy kezelik őt, mint valami hülye gyereket. (ő meg persze úgy is viselkedik)


Szóval most nagyon berágtam, és 3 év óta először komolyan elgondolkodtam a szakításon. Nem ez az első eset, hogy a családját "választja" helyettem, és kezdem megunni a másodhegedűs szerepét.


24N



2012. aug. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
79%

Na látod-látod, vagyunk még páran! :)


Fel a fejjel, lehet, hogy valóban jobb lesz nélküle. Ilyen pasi nem érdemli meg, hogy bármilyen nőneműt "kínozhasson" a hülye viselkedésével. Tartson kutyát, vagy macskát, az majd nyaldossa a seggét. ;)


Beszélj vele. Ha továbbra is csak támad, csak értetlenkedik, hogy az ŐŐŐŐŐŐŐ családja, akkor kérdezd meg tőle, hogy 50 év múlva ki lesz a családja? A tizedik ági rokon, vagy te?


Szerintem ez a hozzáállás továbbra sem egészséges, és ilyenért nem kár. Most még fiatal vagy, most lépj, ne akkor, amikor már esetleg összeházasodtatok!


Ha lesz valami fejlemény, írj! Esetleg privátot is.

Én megértem a helyzeted, sorstársad voltam. :) És hidd el, most jobban vagyok nélküle. :)


24/n (40-es)

2012. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Pénteken megyek hozzá, fogok vele beszélni. Addig is lelkiekben fölkészítem magam.

Majd írok, hogy mi volt, bár nem számítok semmi jóra.

2012. aug. 15. 20:11
 53/86 anonim ***** válasza:
16%

Az unokaöccse a rokona, te nem. Ő mindig a rokona lesz, míg te nem biztos, hogy a barátnője/felesége leszel a hátralévő életében.

A diplomaosztóból nem kell ekkora dolgot csinálni. Valaki azt írta, hogy azoknál lesz orbitális buli, ahol ez lesz az első diplomás egyén. Igaz.


A barátom érettségiéje nem hívott meg. Nem sértődtem meg.

A saját érettségimre inkább a testvéremet hívtam nem a barátomat. Nem sértődött meg.

Egyik diplomaosztómon sem volt ott a barátom. És én sem az övén. Senki sem sértődött meg.

Te viszed túlzásba ezt a dolgot. Nagyon vinnyogás szagú ez számomra.


Mindenkit lepontoztál, aki nem rinyál és ért egyet veled. Ez egyértelmű. Nekem ez egy hisztizésnek tűnik.

Ilyen nővel én nem bírtam volna ki 3 évet, ha férfi lennék.

Semmi sem kötelező 30 évesen sem, korábban sem, később sem, csak éppen nem akar veled lenni.

2012. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen igazad van! Diploma osztód csak egyszer van a nagybácsi szülinapja meg minden évben. A párod másnap is oda adhatja neki az ajándékot és mondhat egy "Isten éltessen"-t de neked csak aznap van diploma osztód.

A nyaralás dolog meg tényleg gáz..azért lemondani egy ilyen utat amit már előre lefoglaltatok..nekem az jutott eszembe hogy picit anyuci kisfia még mindig a pasi akinek fontosabbak az ilyen programok a "cuki" rokonokkal, mint Te. Oké legyenek ők is fontosak, de szerintem nem fern hogy örökké előtérbe helyezi őket veled szemben.

2012. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
83%

ma 20:16


Én meg olyan férfit nem nézek semmibe, akinek az x.rokon névnapja fontosabb, mint egy előre lefixált nyaralás. Azt ne mondd már nekem, hogy csak akkor lehetett felköszönteni, amikorra be volt fizetve a nyaralás.

Én is szeretem a családom, s minden alkalomra veszek ajándékot. De ahogy ez a pasi viselkedik nevetséges.

2012. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
85%

Ja még annyit:


Tudod, nekem a családom inkább áttenné a szülinapi ünneplést egy másik napra, hogy mindkét eseményre el tudjunk menni.

Nem pedig elvárnák, hogy mindig őket helyezzem előtérbe.


Megfigyeltem, hogy ezek nagy családi összejövetelek többsége csak képmutatás.Bájolog mindenki, de a hétköznapokba meg egy telefont nem eresztenek el a másiknak.

2012. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
87%
A párod egy rohadt nagy gyökér! Dobd ki, szerintem nem érdemled meg őt!
2012. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
23%
mindkettőtök meg lehet érteni, sztem mindkettőtöknek igaza van valahol. a család a legfontosabb, de nem utolsó pillanatban kell valamit lemondani.
2012. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam minden választ!Basszus,ledöbbentem rajtuk.Egy 30 éves férfiről beszélünk.Akinek a családja(másod unokatestvér stb.)fontosabb,mint a barátnője.Petike szülinapját megünneplitek vasárnap,még neked egyszer lesz diplomaosztód,amire készültök,és ez azért nagy ünnep.De nem is feltétlen ezen van a hangsúly.Azon,hogy tesz rád magasról,még a Jóska bácsi az első.Én nem mentem el tavalyelőtt anyum nővérének a szülinapjára,mert az államvizsgára készültem.Felhívtam telefonon,felköszöntettem,és amikor feléjük jártam beugrottam,és még ajándékot is adta neki.És láss csodát,eszükbe se jutott megsértődni.Szerintem-javíts ki,ha tévedek-,de neked olyan pasid van,aki anyuci-apuci mindene,és ki van nyalva a s*gge,ő meg totál önállótlan.Van ilyen ismerősöm,ott a nő csak azért tűr,mert született egy gyerekük "véletlenül",és ha szakítanának a pasival nem lenne hová mennie.Az ilyen sosem változik.Nagyon alaposan el kell vele beszélgetni,és elmondani,hogy te nem akarsz második lenni,aztán majd meglátod mi lesz.Amúgy én biztos,hogy nem tűrtem volna eddig,ha látom,hogy ilyen már az elején dobom.Ez a Görögország,pedig nagyon durva.
2012. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kell ennyire lehordani a kérdezőt..., na de mind1 :O

Akik nem értenek egyet a kérdezővel, mert "csak" a diplomaosztójára nem megy el a barátja, akkor képzeljenek el egy olyan eseményt, ami számukra nagyon de nagyon fontos és meghívtátok rá a barátotokat, de ő nem megy el, mert ez és ez fontosabb a képzelt programnál. Szerintem nektek sem esne jól. Mindenki mást tart fontosnak, a kérdező ezt az eseményt. Amiért valljuk be igen sokat kellett érte tanulni. Gondolom szeretné az örömét megosztani a szeretteivel is.


Válaszolva a kérdésre, nekem is rosszul esne. Mivel egy kapcsolat adok-kapokból áll. És a leírtak alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy ebben a kapcsolatban te adtál/adsz többet.

2012. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!