Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne? Párotok a...

Nektek hogy esne? Párotok a diplomaosztótok helyett az unokaöccse 26. szülinapi családi banzájába megy el.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert javarészt az ő családjukat érinti.


Szóval végeztem a fősulival és szeptemberben lesz a diplomaosztóm. Erre párom bejelentette, hogy arra a hétvégére apjáék elmennek a testvéréket meglátogatni, mert az unokaöccsének lesz a szülinapja, és a páromnak is kötelező jelenése van. (ez nem kamu, eddig is így volt az évek alatt)


De mégis nagyon berágtam: most komolyan, fontosabb neki az a hülye szülinap, mint a kedvese diplomaosztó ünnepsége? Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy mindenki ott lesz a családomból, csak ő nem. :( Még a barátaim is vannak olyan jó fejek, és eljönnek, pedig mondtam nekik, hogy nem kell, igazán ne fáradjanak.


A másik, hogy minden nyavalyás ünnepet megtartanak egymás között, amire mindenkinek KÖTELEZŐ menni. Könyörgöm, párom is 30 éves, mi az, hogy valami kötelező ebben a korban? Úgy kezelik őt, mint valami hülye gyereket. (ő meg persze úgy is viselkedik)


Szóval most nagyon berágtam, és 3 év óta először komolyan elgondolkodtam a szakításon. Nem ez az első eset, hogy a családját "választja" helyettem, és kezdem megunni a másodhegedűs szerepét.


24N



2012. aug. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
54%
Ha ennyi miatt szakítanál, tedd azt. És ebből egyenesen következik, hogy az unokaöcs mindig unokaöcs marad, de te nem biztos, hogy mindig a barátnője leszel.
2012. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:
1. Elolvastad rendesen? Nem az volt a kérdés, hogy mit tegyek, hanem az, hogy neked pl hogy esne, ha készülne az egész családod, meg lenne hívva a párod, az meg szarna rá, hogy eljöjjön.
2012. aug. 15. 17:49
 3/86 anonim ***** válasza:
34%

Én is a szülinapra mennék el, Magyarországon nincs nagy hagyománya a diplomaosztónak, odamész öltönyben, valaki elmond egy sablonszöveget, átadják a diplomát és fényképezkedés. Vannak szakok ahol nincs is diplomaosztó ünnepség.

Ha meg emiatt akarsz szakítani akkor én a pasit sajnálom hogy egy ilyen hisztis libát sikerült kifognia.

Lehet azért megy el hogy egy hétvégét ne a te rinyálásod kelljen hallgatnia. Tudom én ezt, nekem is volt ilyen barátnőm mint te, aki ki akart sajátítani magának és fenyegőzőtt (mint most te).

2012. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
100%
ha már az a véleményed róla, hogy úgy viselkedik, mint egy hülyegyerek, akkor nincs mit tenni, ott fogod hagyni :)
2012. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
65%
hát mégis csak a családja...én nem akadnék ki.utána majd megünneplem vele
2012. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
62%
ugyan nem vagyok diplomás, de se a sikeres érettségimre se a 12-es ballagásomra nem szerveztünk semmit.(szülinap kb 10 éve volt utoljára, legutóbb elmentem a barátaimmal bulizni egy szórakozóhelyre). ha odakerülök, hogy diplomát szerzek, akkor se fogok szerintem nagy bulit rendezni. tedd túl magad rajta, hisz már (elvileg) felnőtt, nő vagy. 20L
2012. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
67%
Nem esne jól, de nem hinném, hogy ezen múlna egy kapcsolat jövője. Csak ezen. Mi az, hogya a "családját választja helyetted"? Szerintem tök jó, hogy ilyen összetartó családja van, bár a miénki is ilyen lenne. Ez nem választás. Neked kellene beilleszkednek az Ő családjukba. Ez sem tetszik, hogy "nyavalyás" ünnepnek nevezed az Ő családi ünnepségeiket. Szerintem benned is lehet egy adag hiba, amin el sem gondolkodsz.
2012. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:

2. Nem vagyok rinyálós, és mindent megteszek, hogy a kedvében járjak. Nem véletlenül vagyunk együtt 3 éve...de te biztos mindent jobban tudsz. Nem kértem, hogy becsmérelj.


Amúgy meg nálunk nagy banzáj lesz diplomaosztón. Egész család ott lesz, mondom, még a barátaim is. És igen, szarul esik, hogy erre sem hajlandó.


De hogy meséljek jobbat:

Nyaralás Görögországba. Be van fizetve az előleg, majd a drága egy héttel a nyaralás előtt lemondja a bulit, mert a nagynéni névnapját meg kell tartani. Az én pénzem is úszott, aminek persze most is csak integethetek.

Nagyon megérteni való, tényleg...

2012. aug. 15. 17:54
 9/86 anonim ***** válasza:
37%
Hogy esne? Nem érdekelne. Mivel nem randi, és lesz ott más, egyáltalán nem izgat. Az sem érdekelne, ha senki nem jönne el.
2012. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
74%

Nekem januárban lesz a diplomaosztóm és még a családom sem hívnám meg. Az egyetem elvégzése igazolás arra, hogy tudományos munkát végeztél. Egy teljesítmény ha úgy tetszik.


Nálunk nem szokás meghívni nagyobb tömeget a diplomaosztóra, mivel nem is igazán ünnepség. Csak azok szoktak ekkora cécót csapni ,akik örülnek, hogy végre van egy diplomás a családban vagy annak, hogy végre sikerült megszereznie egy diplomát.


Szóval én ezen nem sértődnék meg. Ez nem ballagás, nem vízválasztó az életedben.


22/L

2012. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!