Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne? Párotok a...

Nektek hogy esne? Párotok a diplomaosztótok helyett az unokaöccse 26. szülinapi családi banzájába megy el.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert javarészt az ő családjukat érinti.


Szóval végeztem a fősulival és szeptemberben lesz a diplomaosztóm. Erre párom bejelentette, hogy arra a hétvégére apjáék elmennek a testvéréket meglátogatni, mert az unokaöccsének lesz a szülinapja, és a páromnak is kötelező jelenése van. (ez nem kamu, eddig is így volt az évek alatt)


De mégis nagyon berágtam: most komolyan, fontosabb neki az a hülye szülinap, mint a kedvese diplomaosztó ünnepsége? Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy mindenki ott lesz a családomból, csak ő nem. :( Még a barátaim is vannak olyan jó fejek, és eljönnek, pedig mondtam nekik, hogy nem kell, igazán ne fáradjanak.


A másik, hogy minden nyavalyás ünnepet megtartanak egymás között, amire mindenkinek KÖTELEZŐ menni. Könyörgöm, párom is 30 éves, mi az, hogy valami kötelező ebben a korban? Úgy kezelik őt, mint valami hülye gyereket. (ő meg persze úgy is viselkedik)


Szóval most nagyon berágtam, és 3 év óta először komolyan elgondolkodtam a szakításon. Nem ez az első eset, hogy a családját "választja" helyettem, és kezdem megunni a másodhegedűs szerepét.


24N



2012. aug. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 A kérdező kommentje:

Istenem, hagyjátok már azokat a hülye pontokat! :D

Nem ez a lényeg.


36-os: valóban nem ez probléma. Mármint mondjuk úgy, hogy itt telt be a pohár. Én tényleg mindent megteszek, próbálok beilleszkedni, erre ennyit kapok. Szerintem a saját esküvőnket is lefújná, ha az valamelyik rokon névnapjára, vagy szülinapjára esne. És ez már SOK! De örülök, hogy elolvastad a többi hozzászólásomat. :)

2012. aug. 15. 18:51
 42/86 A kérdező kommentje:

40-es: KÖSZÖNÖM! Annyira jó, hogy vannak elvétve emberek, akik átlátják a helyzetemet. Jó, bizti én is hibás voltam, mert nem írtam le az egész sztorit, de nem akartam mindent kiteregetni. De ahogy elkezdtek becsmérelni, kijött. :'(

De most a hozzászólásoddal eléggé elgondolkodtattál...


Basszus, itt bőgök! :D Ez most tényleg nagyon sok volt így egyszerre. (most volt a görög nyaralás lemondása is két héttel ezelőtt)

Beszélek vele, de szerintem még egy családi bulit nem bírnék ki. (családi bulit értsd átvitt értelemben)

2012. aug. 15. 18:55
 43/86 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, nem olvasom végig, csak azt láttam, hogy nem először teszi ezt, és hogy már befizetett nyaralást is lemondott ilyen hülyeség miatt (ezer bocs, de szülinap, névnap minden évben van, a több éve mellette lévő kedvesének meg nem biztos, hogy évente van diplomaosztója...)

Kérdező, nekem pokoli rosszul esne, és nem az, hogy nem jön el erre a konkrét eseményre, hanem hogy ennyire sz..ba se vesz, hogy 30!!! évesen arra hivatkozik, hogy KÖTELEZŐ minden innen-onnan rokon névnap, szülinap, fene tudja milyen ünnepére, pláne, hogy nem két hónapja vagytok együtt, hanem években méritek már a kapcsolatot. Őszintén: te mire számítasz a jövőben egy ilyen férfitól? nem rosszindulatból, csak tedd fel magadnak a kérdést. Ha Ilyen ügyekben (mint pl. befizetett nyaralás, ahol úszik a pénz is) sem tudsz nála prioritást élvezni? Nem arról van szó, hogy el kell dobi a családját, de hát...azért egy idő után a gyermek leválik, és önálló életet él, amiben szerintem alapdolog, hogy bizonyos élethelyzetekben a párja az első. Nekem ez a véleményem.

2012. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
82%
Nem olvastam el a komikat. Nekem a középút jutott eszembe pl neked pénteken lesz akkor maradjon itt és menjen le szombaton a születésnapra mindenkinek jó lesz megadja ott is a tiszteletet, ha ezt nem értik meg akkor tényleg nem bírnak téged...Nekem is rosszul esne, ha nem lenne ott azért ez még sem egy 8. osztályos ballagás :) mindenkinek jól esik ha büszkék rá...bár ez a megoldás rajta múlik nem neked kéne ezen törnöd a fejed. Én elbeszélgetnék vele erről...
2012. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég családmániás a párom (néha túlságosan is :)), úgyhogy most megkérdeztem tőle, hogyha nekem lenne diplomaosztóm, és valamelyik rokonának szülinapja és családi banzáj, melyikre menne el? Nézett rám értetlenül, hogy természetesen a diplomaosztómra, ez nem is kérdés, szülinap minden évben van, esetleg majd este/másnap beugrunk a rokonhoz. Szerintem ez elgondolkoztató. A családszeretetet lehet egy szintig tolerálni, de amit a "párod" csinál, az nevetséges. Nem biztos, hogy ezt a kapcsolatot erőltetni kéne, mert a válaszaidból kitűnik, nem kezel egyenrangú párjának, inkább úgy viselkedik, mint egy gyerek. Nagyon komolyan elbeszélgetnék vele, hogy ez így nem megy, hogy a távoli rokona is fontosabb neki, mint te. Vagy becsüljön meg téged is, vagy keresel olyat, aki nem viselkedik így a párjával.
2012. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul esne
2012. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valóban megértő hozzászólásokat!

Igen, egy idegi az ember próbál alkalmazkodni, próbál a másik kedvében járni. Ez így van rendjén, én is ezt teszem. De amikor már odáig jutunk, hogy ferde szemmel néz rá, ha nem megyek el a másodunokahúg bérmálására (volt ilyen is), az szerintem már beteges.


Így van, egy idő után le kéne válni a családról, de ő ezt abszolút nem veszi komolyan. Karácsonyra is egy hasonló témájút könyvet (is) ajándékoztam neki, szerintetek beleolvasott? Elkezdte, és azt mondta, hogy ebbe hülyeségek vannak...)


Szerintem most jutottam el arra a pontra, hogy kezdem belátni: ez így nem mehet tovább.

És igen, nekem az a nyavalyás diplomaosztó is fáj, mert nekem nagy dolog. A családban senkinek nincs, én vagyok az első, valóságon népünnepély lesz itthon. :D Lehet, hogy másoknak ez csak egy kis hülyeség, de nekem fontos. Nem is pont magam miatt, hanem amiatt, ahogy látom, hogy a családom készül rá. Ő pedig abszolút nem értékeli, annyival sem tiszteli meg a családomat, hogy eljöjjön. (nem csak rólam van szó)


Amúgy tényleg nem fordult meg nálunk 5-nél többször, és ez is zavar. Persze, szüleimmel ismerik egymást, mindig feljön, mikor jön értem kocsival, de 5 perc, és megyünk is hozzá. Nekem pedig egész napokat ott kel töltenem, a TÁVOLI rokonaival. (van, hogy ottalvós)


Ne mondja nekem senki, hogy ez hiszti! Kíváncsi vagyok, hogy ha ők ilyen helyzetbe lennének, akkor mit szólnának.


Sajnos a kompromisszum nem fog menni, mert nekem is zombaton lesz, és a szülinap is szombaton lesz. Ez is vicces volt: mondtam neki, hogy diplomaosztó, erre annyit kérdezett: "És akkor ez most azt jelenti, h nem tudsz Peti szülinapjára jönni?"

Nem, basszus, ez azt jelenti, hogy életem egy fontos eseményére készülök, nem az oltárira idegesítő és nagyképű unokaöcséd szülinapjára! (bocsánat, de tényleg az)


Na befejezem, letörik az ujjam. :)

De mindenképpen beszélni fogok vele erről, de már annyira belefáradtam a tökéletes barátnő szerepébe, hogy kezd elegem lenni. Lehet, hogy jobb is lenne külön, mert őszintén szólva, túl sok boldogságom nem volt az utóbbi 3 évben.

2012. aug. 15. 19:14
 48/86 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt hasonló mentalitású párom, de hamar szétmentünk. Ne haragudj meg Kérdező, de nagyon tuskó a párod! Nem igaz, hogy valakinek fontosabb legyen egy szülinap a kedvese diploma osztójánál! :S 30 évesen úgy viselkedik mint egy tini. Mi az, hogy kötelező?! Könyörgöm, felnőtt férfi! Elvileg melletted fogja leélni az életét, tehát TE vagy az első számú ember az életében. Lehet írni smst a szülinapra, esetleg beugrani felköszönteni, ha vége az ünnepségednek. Ennek így nem lesz jó vége, mert te mindig csak sokadik leszel a sorban, nem az első. Nem kezel egyenrangú félként... Szerintem így sok jóra nem számíthatsz. Keress olyan fickót, aki nem ilyen nyámnyila, és akinek fontos leszel.

Ne haragudj, nem akartalak megbántani! És igen, nekem is sz@rul esne. Bár én nem lennék együtt ilyen férfival.

2012. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
100%

Ma 17:53 (80 százalékos) Te 10 évesen szórakozóhelyen buliztál a barátaiddal? Bocs az offért, de ezt nem hagyhattam ki... hová süllyedünk...


Kérdező: Nekem is rosszul esne, szülinapja lesz még, diplomaosztó az már ritkább...

2012. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
87%
Én sem olvastam végig, és a válaszokat sem. de megértelek kérdező, nekem is rosszul esne, alapból ilyen típus vagyok :( A diplomáért megszenvedtél, megdolgoztál, erre ő meg bejelnti hogy inkább oda megy, amire még számtalanszor el tud menni...
2012. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!