Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne? Párotok a...

Nektek hogy esne? Párotok a diplomaosztótok helyett az unokaöccse 26. szülinapi családi banzájába megy el.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert javarészt az ő családjukat érinti.


Szóval végeztem a fősulival és szeptemberben lesz a diplomaosztóm. Erre párom bejelentette, hogy arra a hétvégére apjáék elmennek a testvéréket meglátogatni, mert az unokaöccsének lesz a szülinapja, és a páromnak is kötelező jelenése van. (ez nem kamu, eddig is így volt az évek alatt)


De mégis nagyon berágtam: most komolyan, fontosabb neki az a hülye szülinap, mint a kedvese diplomaosztó ünnepsége? Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy mindenki ott lesz a családomból, csak ő nem. :( Még a barátaim is vannak olyan jó fejek, és eljönnek, pedig mondtam nekik, hogy nem kell, igazán ne fáradjanak.


A másik, hogy minden nyavalyás ünnepet megtartanak egymás között, amire mindenkinek KÖTELEZŐ menni. Könyörgöm, párom is 30 éves, mi az, hogy valami kötelező ebben a korban? Úgy kezelik őt, mint valami hülye gyereket. (ő meg persze úgy is viselkedik)


Szóval most nagyon berágtam, és 3 év óta először komolyan elgondolkodtam a szakításon. Nem ez az első eset, hogy a családját "választja" helyettem, és kezdem megunni a másodhegedűs szerepét.


24N



2012. aug. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
53%

szerintem sem nagy dolog, hogy nem jön el, és ne haragudj, de elég képmutatónak tűnik tőled ez a dolog, hogy mindenki legyen ott =\


biztosan sok munkád van a diplomában és büszke vagy erre, szeretnéd minél több emberrel megosztani ezt a "győzelmed" de minél inkább erőltetted az ilyen dolgot annál természet ellenesebb . ha tényleg a barátod akkor ő biztos tudja, hogy mennyi áldozatod és kemény munkád van benne, ne aggódj ;)

2012. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
22%

Időben szólt?

Valószínűleg többen is szeretik azt az ételt, amit a párod szeret.

2012. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:

18! Végre valaki, aki megért! :D

Igen, én is úgy érzem, hogy a családja...fúj rám? Nem jelentem meg néhány halottak napi temetőjáráson (mert a saját rokonaim sírját látogattam meg, én pofátlan...), meg ugye ezek a nagynéni-nagybácsi, unokaöcs bérmakeresztfia dolgok már kezdenek kicsit élesek lenni.

És lehet, hogy hülye vagyok, de nekem igenis sok, és lehet szakító ok is.

2012. aug. 15. 18:06
 24/86 anonim ***** válasza:
53%

Ha ez szakító ok, akkor nem szeretitek egymást igazán (legalábbis te biztos nem szereted igazán őt).


Sőt ez az egész cirkusz csak egy indoknak tűnik hogy kidobhasd.

2012. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
60%
Én a saját tesóm diplomaosztójára se mentem el, mert már korábban beígértem egyik barátnőmnek, hogy aznap vele találkozom. Ettől még szeretem a tesómat, de már hamarabb szerveztem aznapra programot. Egy diplomaosztó nem olyan nagy szám egyébként sem. Ugyanolyan, mint amikor kiadják az érettségi bizonyítványt, arra se szokás elvinni az egész rokonságot. Én ezt egyáltalán nem reagálnám túl annyira, amennyire te. Ha szakításon gondolkodsz, akkor ott más gond is van, nem csak a diplomaosztó.
2012. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szakítás szaga van a dolognak.

Amúgy csak annyit fűznék hozzá, hogy nem kezeli mindenki egyformán a dolgokat és lehet hogy a Kérdezőt ez mélyebben érintette.

A helyedben én elmondanám neki azokat amiket itt leírtál(nyilván nem szidnám a családját),ha pedig nem tudtok közös nevezőre jutni,akkor lehet hogy mindkettőtöknek jobb lesz ha szakítotok.

2012. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem gondolkozz el,hogy továbbra is a párod mellett akarsz e maradni, mert ha ennyire felidegesíted magad rajta (szerintem jogos) akkor nem biztos, hogy sokáig bírjátok együtt. Be van fizetve az előleg elvileg élete párjával készül nyaralni és akkor egy kis jelentéktelen névnap miatt lemondja??? Én nagyon kiakadtam volna... Grat a diplomádhoz!!!


22/L

2012. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 A kérdező kommentje:

Egy igazi kapcsolatnak ez valóban meg sem kottyan...de kérdezem én, hogy a mienk az igazi kapcsolat? (lásd a többi kommentem)

Tényleg belefáradtam ebbe az örökös jópofizásba, valamint abba, hogy múltkor a saját édesapámat alig ismertem meg az utcán (na jó, enyhe túlzás), mert 4 hétig folyamatosan minden hétvégén az ő családjuknál kellett ülnöm valami nagyon izgalmas bulin. (édesapám csak hétvégére jön haza egy napra).

És ő elvárja, hogy tartsak vele, de amikor én szeretnék valamit kérni tőle...hát itt tartunk. Nem tudok tovább megértő lenni. :'(

2012. aug. 15. 18:14
 29/86 anonim ***** válasza:
30%
borzasztó a stílus, ahogyan beszélsz róla, ha ennyire zavar hagyd el és keress valakit aki jobban illik hozzád
2012. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 A kérdező kommentje:

29. Mi a borzasztó ebben? Az nem borzasztó, ahogy ő bánik velem, és az érzéseimmel?

Nem is értem, hogy miért van ennyi válás, amikor itt mindenki olyan baromira megértő...

2012. aug. 15. 18:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!