Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne? Párotok a...

Nektek hogy esne? Párotok a diplomaosztótok helyett az unokaöccse 26. szülinapi családi banzájába megy el.

Figyelt kérdés

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert javarészt az ő családjukat érinti.


Szóval végeztem a fősulival és szeptemberben lesz a diplomaosztóm. Erre párom bejelentette, hogy arra a hétvégére apjáék elmennek a testvéréket meglátogatni, mert az unokaöccsének lesz a szülinapja, és a páromnak is kötelező jelenése van. (ez nem kamu, eddig is így volt az évek alatt)


De mégis nagyon berágtam: most komolyan, fontosabb neki az a hülye szülinap, mint a kedvese diplomaosztó ünnepsége? Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy mindenki ott lesz a családomból, csak ő nem. :( Még a barátaim is vannak olyan jó fejek, és eljönnek, pedig mondtam nekik, hogy nem kell, igazán ne fáradjanak.


A másik, hogy minden nyavalyás ünnepet megtartanak egymás között, amire mindenkinek KÖTELEZŐ menni. Könyörgöm, párom is 30 éves, mi az, hogy valami kötelező ebben a korban? Úgy kezelik őt, mint valami hülye gyereket. (ő meg persze úgy is viselkedik)


Szóval most nagyon berágtam, és 3 év óta először komolyan elgondolkodtam a szakításon. Nem ez az első eset, hogy a családját "választja" helyettem, és kezdem megunni a másodhegedűs szerepét.


24N



2012. aug. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a párodnál ez a családfüggés már kóros... és az, hogy téged, aki évek óta a párja vagy, ennyire semmibe vesz, elgondolkodtató.

Bár ha jobban belegondolok: ha a párommal megbeszélnénk, hogy megyünk nyaralni Görögországba, (úgy sejtem, ti sem nyaraltok ott minden hónapban) majd a hátam mögött lemondja az utat, ezzel még anyagi kárt is okoz - a megbántás mellé - hát én csak azon gondolkodnék, mit szerettem valamikor ebben a pasiban egyáltalán...

2012. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
77%
Majd írj,hogy mi volt!
2012. aug. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
74%

Szia nem olvastam a sok kommentet.

Nekem a férjem nem jött el a diplomaosztóra, mert helyette a barátjával elutazott. (Úgy volt hogy pár nappal később indulnak, de aztán a barátja feldobta, hogy menjenek korábban, és ahelyett, ahogy azt mondta volna, hogy nem jó, mert a feleségem diplomaosztója lesz, inkább elment...)

Tudta, hogy ez nekem mennyire fontos, munkéscsaládba születtem bele, érettségim is nekem volt először a családban.

Sajnos a mai napig nem tudtam neki megbocsátani, és veszekedések alkalmával a fejéhez vágom ezt is.

Óriási tüske, ami megkeseríti a kapcsolatot.

2012. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy nézem döntési állapotra jutottál, de meg kérdezem még.


Amikor kettesben vagytok sokat mesél a családjáról, a velük töltött időről, alkalmakról,eseményekről,dolgokról?


Amikor a "bulikon" ott van, akkor passzív ott, vagy igazi társasági tagja a gyülekezetnek ?


Mert ha, nem beszél róluk, és a bulikon is passzív, akkor elég egyértelmű, hogy nem akar veled lenni.


Amúgy hogy nézel ki, nagy vonalakban ? =)

2012. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
86%
Nem olvastam el a sok választ, mert már a 20 éves lánynál feladtam, aki közölte, hogy az érettségit sem ünnepelte meg... Azért a diplomaszerzés talán kicsit nehezebb, mint a nyomorult érettségi. Mindenki azzal jön, hogy a szülinap fontosabb, blabla... Most nem azért, de valószínűleg az unokaöcsinek jövőre is lesz születésnapja, és eddig is volt, a barátnőjének meg egy darab diplomaosztója van. Én sem fogok rá senkit meghívni, bár én tudom, hogy vagyok ennyire fontos a szerelmemnek, hogy akkor is eljöjjön, ha én nem kezdek hisztizni rajta. Nem azon van a hangsúly, hogy diplomaosztó (egyébként akkor az miért nem kifogásolható, hogy egy szerencsétlen névnapot ennyire megünnepel a srác családja?), hanem azon, hogy mi lenne, ha életében egyszer nem egy ezredik családi banzájon műmosolyogna, hanem a barátnője kedvére tenne...
2012. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 Septimius ***** válasza:
100%

8 éves voltam, vártam, hogy kiosszák a kitűnő bizonyítványomat, és szüleim megtapsoljanak, mikor kezet fogok az igazgatóval. Ám minden álmom szertefoszlott, mert kiderült, hogy unokatestvéremnek pont akkor lesz diplomaosztója, mikor nekem az évzáróm. Szemrebbenés nélkül közölték velem, hogy a diplomaosztóra mennek el, mert az csak egyszer van az életében, évzáró meg minden évben van. Dühöngtem, de sikerült megértenem 8 évesen az alkalom jelentőségét. Végül csak a nagypapám integetett nekem a tömegből, az összes többi családtagom a diplomaosztón volt.


Épp ezért gondolom úgy, hogy a barátod hülyeséget csinál, túl elkényezteti a családját. Meg kellene tanulnia nemet mondania, ahogy a szüleim is tették a kicsi gyerekükkel!

2012. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
100%

Én már itram válaszd de irok még mert eszembe jutott valami. Most sokan letámadtátok a kérdezőt hogy a dpliomaosztóra minek elmenni satöbbi...Most kérdem én: ha a kérdezőnek ez fontos, akkor miért nem lehet ott lenni? Ha szeretek valakit akkor a macskája szálkakiszedésénél is ott vagyok, nemhogy a diplomaosztóján. Szerintem meg 30 évesen már le kéne vállni a családról ilyen szinten hogy ha a másodükunoka lánya névnapja van akkor nem lehet lemondani mert "uramisten..."


Igenis igaza van a kérdezőnek ha neki ez fontos akkor ez, másnak meg az hogy letojja a diplomaosztóját csak ki ne száradjon a virága....

Nem vagyunk egyformák.

2012. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:45 Igazad van.


Megértem, ha a kérdezőnek se lenne olyan fontos a diplomaosztó.

A pasinak mégis fontos az ünneplés, minden szirsz*r köszöntés, csak a barátnőjét nem nézi.


Ezek szerint, nem mindenkinek fontos a párja kedvébe járni. Nem is csodálom, hogy milyen hamar mennek tönkre a kapcsolatok.


Még valami:

Én sem vagyok egy hisztis liba. A párom megmondhatja. Mindig a kedvébe járok,főzök,sütök, rendbe tartom a lakást.

Viszont, ha a diploma osztómra (amit én is fontosnak tartok) nem jönne el, nekem is rosszul esne.

Szóval ne kiáltsatok már ki valakit hisztisnek, mert valami rosszul esik neki.

2012. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
9%
úgy utálom az ilyen tahókat mint a kérdező: ha valaki nem ért vele egyet azt már rögtön elküldi a büdös pics@ba... Akkor mi a fenének kérdezel??? Nem egyezhet mindenkinek veled a véleménye!!!
2012. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párom a diplomaosztómat azzal utasítaná el, hogy szülinapot megy köszönteni, azzal a lendülettel hajítanám ki az életemből...Diplomaosztás az egy fontos esemény, és ha szeret mellettem a helye egy ilyen alkalmon. Ha nem jelent neki semmit akkor valószínűleg te sem...bocsi, de ez a véleményem.

Olvastam, hogy lemondta a görög utat a nénikéje vagy kinek a névnapja miatt...most komolyan, miért vagy vele????

2012. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!