Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, amikor a lányom...

Mit tegyek, amikor a lányom barátja vendégségbe jön hozzánk, megeszi az étel 70%-át?

Figyelt kérdés

A lányom és a barátja pár hónapja vannak együtt, már hazahozta bemutatni, együtt is laknak, az egyetem miatt egy másik városban, de nem túl messze.

Bőségesen szoktam főzni, sütni, úgy hogy mindenki tudjon még repetázni is, plusz mindig marad másnapra is. Ez van a hétvégéken is, amikor jönnek hozzánk. A lányom barátja viszont az összes étel 70%-át megeszi egyszerre, tehát nekünk csak kb. a 30%-a marad, hármunkra (férjem, lányom és rám).

Nem sajnálom én senkitől az ételt, de 2 minimálbérből élünk a férjemmel, és őket minden hétvégén vendégül látjuk, amit szívesen teszünk, de anyagilag ezt már nem bírjuk. A lányomnak nem lehet szólni, mert hisztizik, hogy nem tudjuk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki.

Az volt a hab a tortán, amikor az ebédnél a lányomtól kérte el a rántott szeletet, ami a lányom tányérján volt, mert ő még éhes volt. A lányomnak alig jutott, a férjemmel 1-1et ettünk. Ekkor járt már a 6. rántott szeletnél, csak fél szemmel néztem oda... ez megy 3 napig, amíg itt van a hétvégén.

Mit lehet ebben az esetben csinálni? mégsem mondhatom nekik, hogy ne gyertek mert nincs pénzem ennivalóra.

Ja, igen, ami még bosszant, hogy a fiú részéről semmilyen támogatást nem kapnak a lányomék, csak tőlünk, már amennyit tudunk nekik adni. Ráadásul a fiú szülei jobban is állnak mint mi, még egy kiló gyümölcsöt sem adnak nekik!

Nagyon el vagyok keseredve.


2012. aug. 14. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
74%

következő látogatásnál faggasd ki szépen finoman mi az a kaja amit utál/allergiás rá és legközelebb csinálj belőle egy hatalmas adagot, rakd elé és mosolyogva mondd hogy nem felejtetted ám el amit mondott hogy mi a kedvence :D

vagy mindenkinek előre rakd ki tányérban mint mások is írták és ha kérdezné azt mondod nincs több. nem fog tudni így mit csinálni, majd jól félreáll a szája és megtanulja hogy nem nálatok kell belakni hanem az édes drága szüleinél.

vagy az is megoldás hogy mikor ő jön csinálj silány, nagyon olcsó étkeket vagy olyat amit 10 emberből 9 utál, pl. hajdinakását. a családot jól bereggelizteted, nem lesztek éhesek ő meg hozzászokik hogy ez nem a Hilton hotel.

esetleg csinálsz sült krumplit, egy részt szándékosan szénné égetsz meg egy-két húst és az "véletlenül" hozzá kerül.

ezeket persze akkor, ha sem a lányoddal nem tudod megbeszélni, sem az nem használ hogy finoman a tudtára adod hogy ez nálatok nem szokás... szóval a tisztességesebb módszerek csődöt mondanak.

2012. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
88%
Mond meg a lányodnak hogy ez igy nem mehet továb hogy mindig nálatok esztek! Menjenek neha a fiua szüleihez kajáni!
2012. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek azzal, aki azt mondta, az anyagi helyzetetek nem őrá tartozik. Az tényleg működhet, hogy eleve csak egy adagot szedsz mindenkinek, a maradékot meg elteszed azzal, hogy ez lesz holnapra. Lányod hadd adja oda neki a magáét, előbb-utóbb bele fog unni, hogy éhen marad.
2012. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
58%
az en parom is pont ilyen nagyetku ...testepito rengeteget sportol es hat ehez sokat kell enni, en ugy oldottam meg hogy ki szedem tanyerra az etelt neki mert ha nem o is megeszik mindent mas elol es anyueknak nem jut:)nalunk ez be valt es nem lett sertodes belole.
2012. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
49%
A lányod az se tudja mi a nagybetűs élet,mert ha tudná,magától rájönne,hogy ez nem normális pénzbelileg.Drasztikus lennék: semmivel nem támogatnám őket,1hónapban egyszer főznék nekik,máskor ha jönnének nem lenne kaja.Jelen pillanatban két gyereket tartasz el.Ha nem támogatják a srácot,menjen el dolgozni.Utálom az ilyen ingyenélő egyetemistákat,és te ugyanolyan hibás vagy nevelésbelileg ebben a történetben.
2012. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
100%

Együtt élnek azt íród. Mennyit főz a lányod hétköznap? Azért hamar rá lehet jönni, hogy a kaja nem 1-2 Ft.

Ülj le és beszéld meg a lányoddal.

2012. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt mekkora paraszt. Nekem soha nem tanították meg, hogy nem illik megenni mindent vendégségben, de szerintem egy normális, értelmes ember erre magától is ráérez.


Másrészt, és ha nagyétkű? Ki a búbánatot érdekel? Vendégségben akkor sem eszik, míg el nem ájul! Hiába nagyétkű, egy normális adag kajától sem fog éhen halni, ha meg igen, menjen orvoshoz, mert valószínűleg bélférge van.

2012. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
24%
Micsoda orcátlanság!
2012. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
50%
hú!végolvastam mind a 7 oldalt!az összes lehetséges alternatívát leírták már a helyzet kezelésére/megoldására!engem csak az érdekelne,hogy a héten mit/mennyit esznek?és,hogy a fiú szüleihez miért nem mennek?
2012. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
41%
Hogy sikerült? Történt valami változás?
2012. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!