Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, amikor a lányom...

Mit tegyek, amikor a lányom barátja vendégségbe jön hozzánk, megeszi az étel 70%-át?

Figyelt kérdés

A lányom és a barátja pár hónapja vannak együtt, már hazahozta bemutatni, együtt is laknak, az egyetem miatt egy másik városban, de nem túl messze.

Bőségesen szoktam főzni, sütni, úgy hogy mindenki tudjon még repetázni is, plusz mindig marad másnapra is. Ez van a hétvégéken is, amikor jönnek hozzánk. A lányom barátja viszont az összes étel 70%-át megeszi egyszerre, tehát nekünk csak kb. a 30%-a marad, hármunkra (férjem, lányom és rám).

Nem sajnálom én senkitől az ételt, de 2 minimálbérből élünk a férjemmel, és őket minden hétvégén vendégül látjuk, amit szívesen teszünk, de anyagilag ezt már nem bírjuk. A lányomnak nem lehet szólni, mert hisztizik, hogy nem tudjuk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki.

Az volt a hab a tortán, amikor az ebédnél a lányomtól kérte el a rántott szeletet, ami a lányom tányérján volt, mert ő még éhes volt. A lányomnak alig jutott, a férjemmel 1-1et ettünk. Ekkor járt már a 6. rántott szeletnél, csak fél szemmel néztem oda... ez megy 3 napig, amíg itt van a hétvégén.

Mit lehet ebben az esetben csinálni? mégsem mondhatom nekik, hogy ne gyertek mert nincs pénzem ennivalóra.

Ja, igen, ami még bosszant, hogy a fiú részéről semmilyen támogatást nem kapnak a lányomék, csak tőlünk, már amennyit tudunk nekik adni. Ráadásul a fiú szülei jobban is állnak mint mi, még egy kiló gyümölcsöt sem adnak nekik!

Nagyon el vagyok keseredve.


2012. aug. 14. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
54%

A srácot nem tudod megnevelni, és nem is a dolgod. Az, hogy a lányod hisztizik nem elfogadható. Egyébként meg már nagyjából 20 éve a lányod, nem hiszem el, hogy ne alakult volna még ki, hogy kell kezelned, ha hisztizik. Ráadásul felnőtt ember. Neked nem az a feladatod, hogy meggyőzd, hogy neked van igazad. Itt egyszerűen az elvárást kell vele közölnöd.


"Nem tudjátk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki."


"Rendben, ez a ti dolgotok. Mi viszont, amikor vendégül látunk titeket, akkor fejenkén egy szelet rántotthúst készítek. Többet nem tudok anyagilag finanszírozni. Ha ettől nem lakik jól, oldjátok meg valahogy másképp."


Mellesleg miért kell rántott húst készíteni? Drága, egészségtelen, és nem is túl finom étel. Utóbbi az én véleményem, az első kettő viszont tény.


Egyébként meg nmyilván a srác viselkedése a megdöbbentő. Észre kéne vennie magát. Ha meg nem teszi, akkor a lányodnak kéne figyelmeztetnie. Te viszont nem együttérzést, hanem tanácsot kértél.

2012. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
87%

"Mellesleg miért kell rántott húst készíteni? Drága, egészségtelen, és nem is túl finom étel. Utóbbi az én véleményem, az első kettő viszont tény."


Öööö, mert más szerint meg pl. isteni finom? Amúgy is, lehet tepsiben is sütni, akkor már nem is olyan hej de egészségtelen.

2012. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
91%

1 kg krumpli+1 kg hús+1 kg virsli-hasamra csaptam és írtam+kenyér, meg eyg csomó süti, nehogy már este 8kor sütögetni ne legyen elég???

Különben meg jobb esetben azért mész a barátaidhoz, vagy rokonaidhoz, hogy megnézd őket, hogy vannak, beszélgessetek, az csak egy plusz, ha eléd rak egy terülj terülj asztalkámat!Elé rakhattam volna én is egy kis pogit, meg egy üdítőt.Elvégre nem azért jött, hogy jóllakassam nem?Másrészt, meg ha tudja, hogy nem vagyunk anyagilag a toppon, ott a két kicsi, akkor vegye kisebbre a száját, vagy kapjon be egy májkrémes kenyeret mielőtt eljön.

Kérdező: (ez most jutott eszembe), mondd meg a fiataloknak, hogy hétvégén főzzenek néha ők, te hétköznap dolgozol, fáradt vagy, meg legalább addíg is tudnak romantikázni.Ha nekik is kell megsütni, meg bepanírozni annyi ételt, majd rájönnek.....

2012. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerre csak annyi kaját csinálj, hogy mindenkinek egy adaggal jusson. Nem kell húst csinálni mindig. Ha meg a lányodtól elveszi hát szólj rá hogy ezt nem illik. Bár a lányod sem normális ha ezt hagyja.
2012. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
91%
Tányérokban, kimérve kell eléjük rakni az ételt, így nem annyit fog enni, amennyit akar, hanem amennyit kap. Ha kuncsorog a lányodtól és ő ad neki, hát az az ő baja. Ne foglalkozz vele. A lényeg, hogy neked és a férjednek annyi jusson, amennyi jól esik. De egyébként, ha a lányoddal jó a viszonyod, szerintem simán megmondhatod neki, hogy ez így nem pálya és ha nem beszél a sráccal, nem állítja le, akkor nem lesz többet ebédre meghívva. Ennyi.
2012. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
85%
úristen, hogy lehet ennyit zabálni?? gondolom lehet, vagy 200 kiló..xd amúgy nagyon undorító amit csinál.. én ha vendégségben vagyok, kb feleannyit szoktam enni, mint általában.. és persze csak akkor , ha megkínálnak.. de ez alap dolog..
2012. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
91%
ismerőséknél is volt hasonló, egyszerűen nem hívták a fiút egy idő után. vagy meg kell neki mondani, hogy ez nem állapot. Egyébként meg nem értem, mert ahogy az előző írta, vendégségbe társaság miatt megyek, nem zabálni. Ha közeli barátnál/rokonnál vagyok és étellel kínál, akkor tutira tudom, hogy örömét leli benne, ha eszem, ezért elfogadom. Ha nem olyan közeli rokon/barát, akkor eszem pár falatot, hogy megkóstoljam, mondhassam, hogy finom, de nem eszem magam degeszre. Szerintem ez lenne a normális.
2012. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
90%

Szóval a konyhában szépen kiméregeted a tányérokba és úgy "szolgálod fel", tálalod eléjük. Ha bezabálta és kérne még, nemes egyszerűséggel meg kell neki mondani, hogy nincs több, ennyi volt.


36os

2012. aug. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
92%

A lányod választhat:

vagy segítitek az egyetemi tanulmányait, és ebbe már akkor nem fér bele, hogy a barátját is ti etetitek.

Vagy elmehet a lányod dolgozni, és oldja meg a hétvégi kajálásukat, ahogy tudják, ahogy akarják.

Nincs több hétvégi kaja, mert egyszerűen nem futja!

2012. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
89%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Itt is olvashatsz tanácsokat, ő egy hasonló problémával küzdő anyuka......

2012. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!