Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, amikor a lányom...

Mit tegyek, amikor a lányom barátja vendégségbe jön hozzánk, megeszi az étel 70%-át?

Figyelt kérdés

A lányom és a barátja pár hónapja vannak együtt, már hazahozta bemutatni, együtt is laknak, az egyetem miatt egy másik városban, de nem túl messze.

Bőségesen szoktam főzni, sütni, úgy hogy mindenki tudjon még repetázni is, plusz mindig marad másnapra is. Ez van a hétvégéken is, amikor jönnek hozzánk. A lányom barátja viszont az összes étel 70%-át megeszi egyszerre, tehát nekünk csak kb. a 30%-a marad, hármunkra (férjem, lányom és rám).

Nem sajnálom én senkitől az ételt, de 2 minimálbérből élünk a férjemmel, és őket minden hétvégén vendégül látjuk, amit szívesen teszünk, de anyagilag ezt már nem bírjuk. A lányomnak nem lehet szólni, mert hisztizik, hogy nem tudjuk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki.

Az volt a hab a tortán, amikor az ebédnél a lányomtól kérte el a rántott szeletet, ami a lányom tányérján volt, mert ő még éhes volt. A lányomnak alig jutott, a férjemmel 1-1et ettünk. Ekkor járt már a 6. rántott szeletnél, csak fél szemmel néztem oda... ez megy 3 napig, amíg itt van a hétvégén.

Mit lehet ebben az esetben csinálni? mégsem mondhatom nekik, hogy ne gyertek mert nincs pénzem ennivalóra.

Ja, igen, ami még bosszant, hogy a fiú részéről semmilyen támogatást nem kapnak a lányomék, csak tőlünk, már amennyit tudunk nekik adni. Ráadásul a fiú szülei jobban is állnak mint mi, még egy kiló gyümölcsöt sem adnak nekik!

Nagyon el vagyok keseredve.


2012. aug. 14. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt ilyen. A Pasijaim nagyon nagy étkűek voltak. Az egyik egy tányér töltött kárposztához fél vekni kenyeret evett meg. Mi sem sajnáltuk tőle, sőt az első 2 alkalommal még mulattunk is rajta. Aztán később még a sültkrumplihoz is kenyeret evett. Később elárulta, hogy ő tényleg rengeteget eszik otthon (nem látszik meg rajta) és nem akar mindenkit lehúzni 2 tányér levessel és 2 tányér sültkrumplival és mivel a kenyér laktat ezért azt ette mellé...

Ő nem önzőségből csinálta, csak ő tényleg nagyértkű. :P

Igazából annyit tehetsz hogy félreteszel magatoknak, vagy közlöd a gyerekekkel, hogy ma nem volt kedved főzni, kiteszel eléjük egy fél vekni kenyeret, vajat, meg 6-7szelet párizsit és osszák be egymás között...:P

2012. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
92%

Talán én inkább az egyenes utat javasolnám. Igenis beszélj a lányoddal.

Persze lehet olcsóbb dolgokat főzni, meg lehet nem látni minden héten vendégül...ezek is jó módszerek.

De itt alapjában véve a pasi nagyétkűsége a probléma, ennyit nem illik enni sehol sem. Még a saját családomban sem eszem el a kaját másoktól ilyen mértékben!

Beszélj a lányoddal.

2012. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
86%

Most lehet trükközni, hogy olcsóbb kajákat főzöl ha jön, vagy ilyesmi, de én nem tökölnék, megmondanám neki, hogy ez így nem megy. Vagy egyen annyit, mint egy normális ember, vagy szálljon be a költségekbe.

Nehogy már te jópofizzál, te érezd kényelmetlenül magad emiatt.

Ha megsértődik, akkor meg mehet a saját szüleihez.

2012. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
89%
Mi régebben egyik osztálytársunknál kajáltunk 5-en 6an, mert nagyon jól főzött az anyukája és szerett is minket, de egy idő után megelégelte, hogy mindig oda jártunk és kinézte, hogy melyik az a kaja, amiért annyira nem rajongunk. Mákos tészta volt. Mikor tudta h megyünk, mindig azt csinált és unalmas volt mindig azt enni, tehát leszoktunk a házalásról! :)) csináld te is ezt.
2012. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is csinálta ezt az exem, de én rá szóltam, hogy ha tetszik, ha nem azért foga már vissza magát, hát hogy van pofája mindenki elöl felzabálni a kaját? Egyszer úgy volt, hogy Anyura, a pasimra, meg rám jutott 8 szelet hús, amiből a pasim már ötöt megevett, egy volt még a tálon és mikor nyúlt utána eldurrant az agyam és megkérdeztem, hogy ugyan nem érzi pofátlanságnak, hogy már a hatodikért nyúl mi meg ettünk egyet-egyet?! Talán enni kéne a köretet is, nem húsból telezabálni magát. Mert halál komolyan a köretből két villányit evett meg, a húst meg tömte magába.


Nem tudom, mi úgy vagyunk vele, hogy azért ne legyen olyan gyámoltalan az ilyen vendég de azért mégsem teljesen otthon van, bizonyos szabályokat illene betartani, de az állandóan azt csinálta mikor már nagyon jól érezte magát nálunk hétvégén, hogy nyúlt a hűtőbe, szekrénybe és ami tetszett szedte ki, nyomta be, meg sem kérdezte, hogy amúgy ebből akartok még valamit csinálni, vagy kié az a rudi, joghurt, keksz ott? És még megsértődött, mikor szóvá tettem neki, hogy kapjon már a fejéhez.


Rokonunk még ilyen, gyerekkora óta, az egész család tudja, hogy dugdosni kell a sütit, meg kaját, mert le se szarja, hogy más is van, úgy eltünteti a tepsi sütit, hogy csak na. Képzelhetitek mikor nyaralt ott unokaként ötöd magával mi öröm volt, hogy mikor kivették sülni a sütit mire észrevették az egy magában már bezabálta a fél tepsit!


A lányodnak meg mondd meg, amit ide leírtál. Kit érdekel, hogy hisztizik? nem vagytok kötelesek etetni három napig a fiúját, főleg nem a saját rovásotokra. Ha nem szólsz, maguktól úgysem veszik észre!! Legfeljebb hisztizik egy sort, de hidd el oda fog figyelni, és el kezdi majd őt is zavarni, hogy úristen anyámnak igaza van, ez felzabál mindent előlünk!

2012. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
77%
Csinálj rakott krumplit, pörköltet tésztával vagy krumplival és beszélj a lányoddal hogy nem vagytok milliomosok..
2012. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk hasonló a helyzet.Nekem már családom van, a legjobb barátnőmnek még nincs, csak együtt él a párjával.A férjem is sokat eszik, de ez az ember zabál!!!Addíg amig kaja van az asztalon eszik.Többször meghívtuk már őket kerti sütésre karácsonyra stb.Soha nem tudtam eleget főzni.2 gyerekem van, örülök, ha nekünk jut.És itt tényleg nem arról van szó,hogy sajnálja az ember, de mikor megsütsz egy kisó húst, egy kiló krumplit, egy kilo virslit, zöldséget, hegyekbe áll a süti, erre van 4 felnőtt, meg 2 kicsi,és nekem nem jut, mert megeszi előlem, az már sok.Eljött egy kedves megjegyzés ( ha vendégeket várunk,akkor illik nekik sütni-ő még nem hívottmeg minket soha),és akkor azt mondta, bármikor szívesen látom, de mindenki azt eszik, amit hoz.Azóta nem jött... .... ...

Persze teljesen más tészta, ha a lányodról van szó.Szépen vonuljatok el, és mondd meg neki-nem dühösen-, hogy tudod kislányom, hogy keveset keresünk.Nem sajnáljuk tőle az ételt, nem arról van szó, de ennyit nem győzünk.Nagylány vagy már, beszéld meg vele-mit illik, mit nem- mire futja-mire nem.Hátha használ valamit.

Bocs a hosszú irományért de jólesett....

2012. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
91%

A lányod nagyon jól tudja, hogy nem vagytok milliomosok!

Ha már a fiúja ilyen szégyentelen, akkor én sem lennék mimóza, egyenesen neki mondanám az asztalnál, hogy bocsi, nekünk nagyon be kell osztani a pénzt, amit az asztalra teszek, azt úgy KELL elosztani, hogy mindenkinek egyformán jusson.

Akinek az nem elég, kaphat zsíros kenyeret, vagy egyen otthon!

2012. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
24%
4 felnőttnek meg 2 gyereknek 1 kg hús + 1 kg krumpli + 1 kg virsli? én ennyit megeszek egy nap egyedül :D ti nem tudtok enni s haragszotok azokra akik tudnak és szeretnek..
2012. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
70%

"Egy normális étkű ember jóllakik egy tányér levessel, 2-3 rántott szelettel, körettel, savanyúsággal hozzá, plusz pár kocka süteménnyel"


Én egy kis méretű nő vagyok, így nem számítok normális étkűnek azt hiszem, de egy tányér levessel is jóllakok. Ennyi kajával egy hétig ellennék! :D

2012. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!