Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, amikor a lányom...

Mit tegyek, amikor a lányom barátja vendégségbe jön hozzánk, megeszi az étel 70%-át?

Figyelt kérdés

A lányom és a barátja pár hónapja vannak együtt, már hazahozta bemutatni, együtt is laknak, az egyetem miatt egy másik városban, de nem túl messze.

Bőségesen szoktam főzni, sütni, úgy hogy mindenki tudjon még repetázni is, plusz mindig marad másnapra is. Ez van a hétvégéken is, amikor jönnek hozzánk. A lányom barátja viszont az összes étel 70%-át megeszi egyszerre, tehát nekünk csak kb. a 30%-a marad, hármunkra (férjem, lányom és rám).

Nem sajnálom én senkitől az ételt, de 2 minimálbérből élünk a férjemmel, és őket minden hétvégén vendégül látjuk, amit szívesen teszünk, de anyagilag ezt már nem bírjuk. A lányomnak nem lehet szólni, mert hisztizik, hogy nem tudjuk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki.

Az volt a hab a tortán, amikor az ebédnél a lányomtól kérte el a rántott szeletet, ami a lányom tányérján volt, mert ő még éhes volt. A lányomnak alig jutott, a férjemmel 1-1et ettünk. Ekkor járt már a 6. rántott szeletnél, csak fél szemmel néztem oda... ez megy 3 napig, amíg itt van a hétvégén.

Mit lehet ebben az esetben csinálni? mégsem mondhatom nekik, hogy ne gyertek mert nincs pénzem ennivalóra.

Ja, igen, ami még bosszant, hogy a fiú részéről semmilyen támogatást nem kapnak a lányomék, csak tőlünk, már amennyit tudunk nekik adni. Ráadásul a fiú szülei jobban is állnak mint mi, még egy kiló gyümölcsöt sem adnak nekik!

Nagyon el vagyok keseredve.


2012. aug. 14. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
82%
Egyszerűen süss annyit, amennyiből mindenkinek jut! 1-1 vagy 2-2 darab hús - nem tudom, mennyire vagytok nagyétkűek, illetve egy süti, meg egy tányér leves. Nem sérted meg őt sem, de nem is eszi el az ételt előletek.
2012. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
94%
Mikor jönnek mondj le a közös étkezésröl. Ideig-óráig és ne legyen megfogalmazva hogy a srác miatt, egyszerüen most igy alakult. Meg fogják oldani, keresnek más lehetőséget, srác is részt vesz benne és kialakul.
2012. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
megpróbáltam kevesebbet főzni, mindenkinek kiporciózva, akkor is az volt, amit írtam: elkéri a lányomtól.
2012. aug. 14. 15:40
 4/77 anonim ***** válasza:
97%
Fúú de utálom az ilyesmit. Nekem is volt egy ilyen barátom, de én ezt nem engedtem. Rászóltam, hogy hagyja abba ezt a díszzabálást, ráadásul ugyanez volt a szitu, hogy az Ő szülei sose hívtak meg, akik mellesleg a szomszéd városban laktak, de Anyuék szinte minden héten, akik 100 km-rel távolabb. Persze a barátom megsértődött, és még fel volt háborodva, hogy nem is eszik sokat, de persze lejjebb adta az "igényeit"! Kár hogy a lányod nem veszi észre, hogy neki kéne közbelépni, mert így nem tudsz mit csinálni.. Max a leggenyóbb dolgot: Magatoknak félreteszel, és az asztalra csak kevés kerüljön. És akkor el lehet gondolkodni, ki a szemetebb...
2012. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem tudsz valakit jóllakatni akkor ne hivd meg vendégségbe.
2012. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
93%

Elhiszem hogy el vagy keseredve. Ha tudod türtőztesd magad hátha a lányod majd melléd áll, belátja hogy ez így nem mehet tovább. Sajnos vannak neveletlen önző fiatalok és szülők is. Én megpróbálnék egyszerűbb olcsóbb ételeket készíteni, még ha vasárnap van akkor is.

Vagy megoldás lehet amit az előző írt, habár ha eddig nem vette észre magát, ezután se fogja.

2012. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
92%

hát elkérni a lányodtól pofátlanság. A lányod miért nem szól?

csinálj töltött káposztát, tésztaféléket, májat, főzelékeket. Abból ehet amennyi jól esik és nem is drága.

2012. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
94%
Főzz annyit, hogy senkinek se jusson repeta, és mondd meg, hogy most csak ennyire futotta. Pár alkalom után talán leesik nekik.
2012. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
86%

A sógorom Hulk fizimiskájú 150 kilós ember, de még ő sem eszik meg ennyit...jézusom.

Mekkora lehet a srác?

2012. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 A kérdező kommentje:
Egy normális étkű ember jóllakik egy tányér levessel, 2-3 rántott szelettel, körettel, savanyúsággal hozzá, plusz pár kocka süteménnyel, szerintem. Én ennyit számolok egy emberre, persze lehet rám fújni:) nos, levesből 3 tányérral eszik, rántott szeletből 7et, vagy akár 8at, süteményből pedig a fél tepsit. Ne haragudjon az, aki írta hogy akkor ne vendégeljem meg, de ez azért ez sok minden hétvégén minimálbérből. Főleg hogy a lányom tányérjáról veszi el az ételt...
2012. aug. 14. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!