Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, amikor a lányom...

Mit tegyek, amikor a lányom barátja vendégségbe jön hozzánk, megeszi az étel 70%-át?

Figyelt kérdés

A lányom és a barátja pár hónapja vannak együtt, már hazahozta bemutatni, együtt is laknak, az egyetem miatt egy másik városban, de nem túl messze.

Bőségesen szoktam főzni, sütni, úgy hogy mindenki tudjon még repetázni is, plusz mindig marad másnapra is. Ez van a hétvégéken is, amikor jönnek hozzánk. A lányom barátja viszont az összes étel 70%-át megeszi egyszerre, tehát nekünk csak kb. a 30%-a marad, hármunkra (férjem, lányom és rám).

Nem sajnálom én senkitől az ételt, de 2 minimálbérből élünk a férjemmel, és őket minden hétvégén vendégül látjuk, amit szívesen teszünk, de anyagilag ezt már nem bírjuk. A lányomnak nem lehet szólni, mert hisztizik, hogy nem tudjuk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki.

Az volt a hab a tortán, amikor az ebédnél a lányomtól kérte el a rántott szeletet, ami a lányom tányérján volt, mert ő még éhes volt. A lányomnak alig jutott, a férjemmel 1-1et ettünk. Ekkor járt már a 6. rántott szeletnél, csak fél szemmel néztem oda... ez megy 3 napig, amíg itt van a hétvégén.

Mit lehet ebben az esetben csinálni? mégsem mondhatom nekik, hogy ne gyertek mert nincs pénzem ennivalóra.

Ja, igen, ami még bosszant, hogy a fiú részéről semmilyen támogatást nem kapnak a lányomék, csak tőlünk, már amennyit tudunk nekik adni. Ráadásul a fiú szülei jobban is állnak mint mi, még egy kiló gyümölcsöt sem adnak nekik!

Nagyon el vagyok keseredve.


2012. aug. 14. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk is volt egy ilyen a családban. Az egyik rokonom párja. Minden családi összejövetel előtt összevesztek, mert kérte őt, hogy ne egyen annyit. Ettől a pasi ideges lett, és fújtak egymásra egész idő alatt - plusz még rengeteget is evett.

Szedett vagy négyszer, amíg mások egyszer, plusz utána mindenki tányérjáról összekaparta magának a maradékokat. Undorító volt...


Sajnos mi sem nagyon tudtunk mit kezdeni vele. A végén tényleg az volt, hogy mindenki elég ment egy tányér étel, és ennyi van, kész. Akkor meg jött, amit már említettem, hogy kaparta össze magának a megmaradt ételt, mint valami éhező... És undorítóan is tömte magát.


Nem tudom, mit lehet az ilyenekkel csinálni, szerintem ez is egyfajta betegség. :(

2012. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
92%

egyszerűen mondd meg a lányodnak, h reméled, a következő pasija nem lesz ilyen neveletlen tahó.


mert ez nem jóétkűség, szimpla suttyóság. vendégségben illik normálisan enni, hiszen a háziasszony azért főzött, h a vendég jóízűen ehessen, de illik azt is tudni hol a határ.


nyugodtan lehet mondani, hogy vagy hoztok valamit, szívesen kisütöm, megfőzöm, hogy annyit egyen a pasid, amennyi belefér, de egyedül képtelen vagy kifizetni egy egész havi kosztpénzt egy hétvégére, csak mert ott van a fiú.


nyugodtan állj a sarkadra.

2012. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
93%
A te lányodról van szó, azért hisztizik, mert ti engedtek neki. Baromi kínos a helyzet, de ez a ti házatok, tehát jogotok van határokat szabni. Persze így nagy a pofám, adott helyzetben nyilván ez nem ilyen egyértelmű, viszont ha vendégségbe jön, igenis azt eszi az ember, amit kap. Ha ennyit eszik, akkor egyen krumplis tésztát...
2012. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
81%
Fizettesd ki vele a kaja egy részét.
2012. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
70%

Ez a fiú valószínűleg jól elvolt kényeztetve és a szülei nem tanították meg normailásan enni, hogy a húst nem magában zabaljuk fel hanem köretet vagy kenyeret eszünk hozza hogy laktatosabb legyen.

Valószínű felnőtt korara meg a gyerekei elől is képes lenne felfalni az ételt. Ezt hívjak falánkságnak.

2012. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
70%
Mondd neki azt nyíltan az asztalnál,hogy ne zabáljál már fel mindent,te önző DISZNÓ!
2012. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam a válaszokat, de én a helyedbe nem főznék ha jönnek. Ha éhesek menjenek a boltba vegyenek kenyeret meg vajat és egyenek. Néha néha eljátszanám, ne én legyek már a marha aki eteti őket, de pénzem nincs rá.

majd leszoknak arról hogy minden hétvégén ott vannak.

2012. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
45%
Vannak nagyétkű emberek. Ha nem győzöd kajával ellátni őt, akkor mondd meg neki, hogy legyen tekintettel a többiekre is, előbb engedje, hogy a többiek kivegyék, ami nekik szükséges és ami marad, azt mind megeheti. Nem kell ezt bunkón megmondani, de azért azt kéne látnia, hogy a család kajájának nagy részét ő eszi, másnak meg nem jut. Itt nem arról van szó, hogy a kérdező nem főz eleget. Én megmondanám neki, elvégre elég bunkó dolog a másik tányérjából elvenni a húst, mert ő még éhes. És a másikra nem gondol?
2012. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, majd írd meg, mit beszéltél a lányoddal (vagy hogy oldottad máshogy meg), érdekel nagyon, mert ez tényleg nagyon gáz helyzet! Sok sikert!
2012. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy jobban állnak a fiú szülei mint ti, mert nem engedik, hogy a hülegyerek kizabálja őket a vagyonukból. Pont, hogy nem azért fal nálatok őrült módon, mert ehhez van hozzászokva, hanem bepótolja az egész heti koplalást. Ha a szülők nem támogatják, ő pedig egyetemista, akkor tiszta sor, hogy egész héten nem eszik egy igazit. Ráadásul az ilyen pofátlan alakok tökéletesen érzik, kinél meddig lehet elmenni. Lepd meg őt! Mondd meg neki: fiam, te nálunk nem fogod bevezetni a pofátlanságot, a másik ember semmibe vételét. Ha nem tetszik a normális viselkedés, nem kell többet jönnöd. Én két szelet húst sütök egy embernek, ha neked kevés, egyél mielőtt idejössz. Anyagiakra ne hivatkozz, pont semmi köze az anyagi helyzetetekhez. Ha zabálni akar, teremtse elő a rávalót. Ha a lányod hápog, mondd meg neki: édes lányom, nem engem kell szeretnie hanem téged. Bár aki eleszi előled a kaját, az tuti nem szeret, csak használ téged. Ne finomkodj, a tahó ember csak a tahóságból ért.
2012. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!