Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom finoman a párom...

Hogy tudom finoman a párom családját ebéd után hazaküldeni ha vendégségbe jönnek?

Figyelt kérdés

Havonta 2X3X meghívjuk a párom családját ebédre. Nálunk van elég hely... Szeretik a főztöm (én meg szeretek főzni)... Ezért nálunk szokott összeülni a család.

De nem mennek haza. Pl. a hétvégén megint volt egy nagycsaládi ebéd, ami 12:00-kor kezdődött, de este 22:00-kor mentek el.

Külön ki szoktuk hangsúlyozni, hogy ebédre hivatalosak. 16:00 körül megszoktam kérdezni, hogy "Egy kávét, még INDULÁS ELŐTT?"

Volt olyan, hogy mondtuk, hogy kora este moziba szeretnénk menni, mer érdekel minket egy film. Erre azt mondták, hogy csak nyugodtan, de hagyuk náluk a kulcsot, majd ők bezárnak.

Tapintatlan az egész család, de ugyanakkor meg nagyon kedvesek. Nincs velük baj. A párom nem akar nekik szólni, mert nem akarja megbántani az anyját (azt én se akarom), nagyon érzékeny.

Mit tegyek?



2012. júl. 31. 10:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

micsoda??????

hogy hogy hagyd náluk a kulcsot? már ne is haragudj de ez röhej.

az tény hogy kicsit bunkóság így kinyílvánítani hogy húzzanak már el ezzel a szöveggel hogy :

"Egy kávét, még INDULÁS ELŐTT?"

az egy dolog hogy kedvesek, de ha nem figyeltek rátok telepednek.

egyszerűen csökkentsd a nagy vasárnapi családi ebédeket.

nem lehet a nagy érzékenységre engedni mindent..


szerintem !


vagy finoman mondani hogy ne haragudjatok mennünk kell dolgunk van ..nem hiszem el hogy nem veszik a lapot.

ez nagyon fura..

2012. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ez tényleg nagy taplóság.


Te nagyon ügyesen próbáltad megoldani, mivel ez nem használt, ezért két dolgot tehetsz:

- csöndben tűrsz és szenvedsz

- sajnos kénytelen leszel kerek-perec szólni nekik.


Persze a párod is kéne ehhez, mégiscsak az ő szülei...

2012. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Te jó ég...

Az a baj, hogy ha szóltok nekik, megsértődnek, ha nem akkor meg nem veszik a lapot. Legközelebb, ha kérik a kulcsot, mondjátok meg, hogy nem, de egy darabon mehetnétek együtt. Azért a havi 2-3 alkalom... szinte minden héten ez van. Próbáljátok ezt kicsit ritkítani és néha náluk összeülni. A család hány főt takar?

2012. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is volt benne részem, az én expárom családja is ilyen összeülős volt. Ők már reggel 9-10 körül gyülekeztek, és este 8-9-ig tartott a "buli", ami egyébként annyira unalmas volt, hogy majd majd'meghaltam.

Aztán amikor páromnak szülinapja volt, akkor elhatároztam, hogy majd én készülök, és én látom vendégül őket, így hátha hamarabb vége lesz az egésznek.

Direkt szóltam, hogy dél körül jöjjenek, ezzel nem volt gond. Megvolt a kaja, torta, felköszöntések, egy kis beszélgetés. Úgy kb. fél 4-kor elkezdtem látványosan pakolni, mosogatni. Addig persze 20x megkérdeztem őket, hogy kérnek e még valamit, hozhatok e valamit. De akkor már nem kérdeztem, és az üres poharakat is elkezdtem elmosogatni.

Tudom, baromi bunkóság, de semmi kedve az embernek éjfélig ott ücsörögni és bámulni a másik fejét. (mert ők sem igazán beszélgettek, ez volt a baromi érdekes)

Vették a lapot, mert elkezdtek készülődni, de aztán visszahallottam az exem apjától, hogy a többiek kicsit rövidnek tartották a bulit, nem ehhez vannak hozzá szokva. Szerintem besértődtek, de aztán nem tudom, hogy mi lett a dolog vége, mert nemsokkal utána szakítottunk.

2012. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Próbáltam finom lenni, de nem jött be.

Utána elkezdtük ritkítani az ebédeket.

Mondtuk, hogy elvesz egy egész napot, nekünk meg csak ez a két nap van (bár gyakran kell mindketőnknek hétvégén is dolgoznunk) a hétből, ami szabad. Ha csak ebédről lenne szó...

De ők nagyon szeretik és hiányolják ezeket az ebédeket. Erre mondták, hogy persze csak ebéd (maradtak este 8-ig).

Kedvelem őket, de nem 10-12 órás adagokban...

2012. júl. 31. 11:07
 6/19 A kérdező kommentje:
A család össz létszáma: 11 felnőtt 4 gyerek + mi 2-en.
2012. júl. 31. 11:09
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Én havonta hívnám meg őket az biztos. Kinek van erre ideje, hogy minden hétvégén egész délután meg este szórakoztassa a családja másik felét?

Ha meg megkérdezik meg kell nekik mondani, hogy sajnos mostanában délutánonként ilyen-olyan amolyan tanfolyam van vagy meghívtak titeket máshova stb dumával el kell intézni. És akkor kerek perec meg kell nekik mondani, hogy sajnos mi fél 2-kor indulunk a tanfolyamra vagy a nemtomhova, mind1 menjenek haza. És viszlát.

2012. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Mi néha a barátnőimmel járunk így... 1-2 fele beállítanak (van hogy meg se beszéljük), mondjuk ez oké. Na de amikor 6-7 óra fele szeretnénk mondjuk leülni a párommal a tévé elé és együtt megvacsorázni akkor már igencsak zavaróak.

Én annyival szoktam elintézni hogy finoman mondom nekik hogy: "Hát nem akarlak elzavarni titeket, de most már szeretnénk vacsizni."

Ez elég finomkodó még sem bántó.

2012. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg csak az marad, hogy szólni nekik, de ennél sokkal egyértelműbben!


"Meghívunk titeket, déltől háromig, utána el kell mennünk, és nem, nem hagyjuk ott a kulcsot nektek." - vagy megsértődnek, vagy elfogadják, de ez így áldatlan állapot.

2012. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

hát nem kicsi a család

elég nekik főzni egy hónapban egyszer is..

kicsit sokba lenne hetente vendégül látni őket :)

2012. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!