Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom finoman a párom...

Hogy tudom finoman a párom családját ebéd után hazaküldeni ha vendégségbe jönnek?

Figyelt kérdés

Havonta 2X3X meghívjuk a párom családját ebédre. Nálunk van elég hely... Szeretik a főztöm (én meg szeretek főzni)... Ezért nálunk szokott összeülni a család.

De nem mennek haza. Pl. a hétvégén megint volt egy nagycsaládi ebéd, ami 12:00-kor kezdődött, de este 22:00-kor mentek el.

Külön ki szoktuk hangsúlyozni, hogy ebédre hivatalosak. 16:00 körül megszoktam kérdezni, hogy "Egy kávét, még INDULÁS ELŐTT?"

Volt olyan, hogy mondtuk, hogy kora este moziba szeretnénk menni, mer érdekel minket egy film. Erre azt mondták, hogy csak nyugodtan, de hagyuk náluk a kulcsot, majd ők bezárnak.

Tapintatlan az egész család, de ugyanakkor meg nagyon kedvesek. Nincs velük baj. A párom nem akar nekik szólni, mert nem akarja megbántani az anyját (azt én se akarom), nagyon érzékeny.

Mit tegyek?



2012. júl. 31. 10:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Még annyi, hogy mikor sulisok voltunk, volt egy barátnőm, aki ugyanezt csinálta. Egyszerűen nem ment el! Már mindent megpróbáltunk, a szüleim is, de nem.

A végén közöltük vele, hogy késő van, most már hazakísérünk. És akkor jött.


Nem bunkó akart lenni, hanem tipikusan az a lány, akinek mindegy, csinálja, amit mondanak neki... Mi viszont nehezen küldünk el valakit... Szóval megértelek. Egy idő után inkább nem hívtam őt. :(

2012. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

akár az én szüleimről írtál volna, tesómékhoz délután valamikor betelepednek és nem hajlandóak hazamenni, sógornőm már fél a hétvégétől

Hozzám meg nem jönnek mert messze lakom, pedig itt maradhatnának napokig is én örülnék neki.

2012. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Jézus.. Hívd inkább őket vacsorára, csak nem maradnak éjszakára..:D

Tényleg anyagilag ezt hogy csináljátok?

2012. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Imádok főzni. És nagyon költséghatékony vagyok :)

+ A szüleinek van üvegháza. Így az aktuális zöldség az ingyen van.

Van rendszeresen tojásunk is.

Csak a husit kell venni. Rízst/krumplit/kenyeret...

Hóvégén májas ételeket szoktam csinálni...

Italokat meg ők hozzák.

És jól el vagyunk, kedvelem őket, de néha olyan rövid a hétvége, hogy nincs időm kipihenni magam.

2012. júl. 31. 12:02
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Atyaég, ennyi ember?? A gyerekeknek nem kell aludni meg fürödni?? Biztos nagyon jól érzik magukat.

Rossz a rendszer, bőven elég a havi egy ebéd, de inkább én is vacsira hívnám őket, akkor kevesebb ideig maradnak. Vagy lehet, 9-kor nekiállnék zuhanyozni, mert hogy korán kelek másnap.

2012. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
szerintem a kérdezőnek nincs gyereke csak a párjával élnek.
2012. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
Azért ez nem lehet annyira rossz.:)Jobb ötlet lenne,ha párod beszélne velük,végül is az ő szülei,aztán nehogy az legyen,hogy te leszel a gonosz mostoha,aki beszól nekik.
2012. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%
a vendéggyerekekre értettem a fürdést.
2012. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
fogod magad elmosogatsz és szépen mondom, hogy elnézést de én most lepihenek, mert egész héten dolgoztam és egész nap főztem szeretnék pihenni és szépen elvonult onnantól meg párodra marad hisz ő családja.. most ha erről nem veszik a lapot....
2012. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!