Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, amikor a lányom...

Mit tegyek, amikor a lányom barátja vendégségbe jön hozzánk, megeszi az étel 70%-át?

Figyelt kérdés

A lányom és a barátja pár hónapja vannak együtt, már hazahozta bemutatni, együtt is laknak, az egyetem miatt egy másik városban, de nem túl messze.

Bőségesen szoktam főzni, sütni, úgy hogy mindenki tudjon még repetázni is, plusz mindig marad másnapra is. Ez van a hétvégéken is, amikor jönnek hozzánk. A lányom barátja viszont az összes étel 70%-át megeszi egyszerre, tehát nekünk csak kb. a 30%-a marad, hármunkra (férjem, lányom és rám).

Nem sajnálom én senkitől az ételt, de 2 minimálbérből élünk a férjemmel, és őket minden hétvégén vendégül látjuk, amit szívesen teszünk, de anyagilag ezt már nem bírjuk. A lányomnak nem lehet szólni, mert hisztizik, hogy nem tudjuk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki.

Az volt a hab a tortán, amikor az ebédnél a lányomtól kérte el a rántott szeletet, ami a lányom tányérján volt, mert ő még éhes volt. A lányomnak alig jutott, a férjemmel 1-1et ettünk. Ekkor járt már a 6. rántott szeletnél, csak fél szemmel néztem oda... ez megy 3 napig, amíg itt van a hétvégén.

Mit lehet ebben az esetben csinálni? mégsem mondhatom nekik, hogy ne gyertek mert nincs pénzem ennivalóra.

Ja, igen, ami még bosszant, hogy a fiú részéről semmilyen támogatást nem kapnak a lányomék, csak tőlünk, már amennyit tudunk nekik adni. Ráadásul a fiú szülei jobban is állnak mint mi, még egy kiló gyümölcsöt sem adnak nekik!

Nagyon el vagyok keseredve.


2012. aug. 14. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
95%
Főzz kiadósabb, de olcsóbb ételt. Abból nincs sértődés. Pl. krumplit, tésztát, húsmentes ételeket.
2012. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat:) az az igazság, hogy nem eszik meg mindent, nagyon szereti a húst, csak bírja a pénztárcánk is ezt. A lányom pedig inkább neki adja az utolsó falatot is, ilyen típus... Szerintem nekik nem esik le, hogy ez a helyzet, de igyekszem húsmentes ételt főzni, vagy pedig csak levest fognak kapni.
2012. aug. 14. 15:50
 13/77 anonim ***** válasza:
95%
A szavaidból úgy vettem ki, hogy egyedüli gyermeked a lányod, lehet, hogy ezért kicsit el lett "kényeztetve". Egyetemre jár, valószínűleg elég érett és értelmes gyerek ahhoz, hogy felfogja ezeket a dolgokat. Igenis mondd meg neki, hogy nincs pénzetek minden hétvégén etetni a fiúját, úgyhogy vagy ne hozza haza minden hétvégén, vagy mondjuk két hétvégén hozzátok menjenek, két hétvégén meg hozzájuk. És nincs olyan, hogy "nem lehet vele beszélni, mert hisztizik". Ti vagytok a szülei, ti tartjátok még el, úgyhogy az van, amit ti mondotok. Tessék kicsit szigorúbbnak lenni!
2012. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem itt első sorban a lányod a hülye, már ne haragudj.

Nem tudja elmagyarázni, hogy figyumár, mi lenne, ha nem zabálnád meg az én kajámat is?

2012. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
97%
Főzz paprikás krumplit, krumplis tésztát, ilyeneket. Vagy tudd meg, hogy mit nem szeret, és főzz azt. Hátha észbe kap! :)
2012. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 A kérdező kommentje:
igazatok van.
2012. aug. 14. 15:52
 17/77 anonim ***** válasza:
92%
Ez a srác lehet, hogy bulémiás vagy nagyon ki van éhezve. Tegyél csak annyit az asztalra, hogy ne lehessen többet szedni. A többit meg tedd el sutyiban. Ez egy gátlástalan srác.
2012. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
92%

két lehetőség,előbbi vitamentesebb,utóbbi talán jobb.


1: főzz olcsóbb kajákat: krumplis tészta,főzelékek,rakott krumpli...

2: főzz annyit ami elvileg elég lenne négyőtöknek,aztán ha elkéri a lányodtól és ő oda is adja,akkor első pár alkalommal korogni fog a hasa,aztán majd rászól,ő párja...

2012. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
93%
Főzz sokat, de csak keveset tegyél ki az asztalra, a többit rakd félre magatoknak. + olcsóbb kajákat csinálj.
2012. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
94%

1. Nem kell minden ételt az asztalra tenni.

2. Egyszerűen nem kell annyit csinálni.

3. Csinálj olyasmit, amit nem szeret annyira.

2012. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!