Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, amikor a lányom...

Mit tegyek, amikor a lányom barátja vendégségbe jön hozzánk, megeszi az étel 70%-át?

Figyelt kérdés

A lányom és a barátja pár hónapja vannak együtt, már hazahozta bemutatni, együtt is laknak, az egyetem miatt egy másik városban, de nem túl messze.

Bőségesen szoktam főzni, sütni, úgy hogy mindenki tudjon még repetázni is, plusz mindig marad másnapra is. Ez van a hétvégéken is, amikor jönnek hozzánk. A lányom barátja viszont az összes étel 70%-át megeszi egyszerre, tehát nekünk csak kb. a 30%-a marad, hármunkra (férjem, lányom és rám).

Nem sajnálom én senkitől az ételt, de 2 minimálbérből élünk a férjemmel, és őket minden hétvégén vendégül látjuk, amit szívesen teszünk, de anyagilag ezt már nem bírjuk. A lányomnak nem lehet szólni, mert hisztizik, hogy nem tudjuk őt elfogadni, annyit eszik amennyi jólesik neki.

Az volt a hab a tortán, amikor az ebédnél a lányomtól kérte el a rántott szeletet, ami a lányom tányérján volt, mert ő még éhes volt. A lányomnak alig jutott, a férjemmel 1-1et ettünk. Ekkor járt már a 6. rántott szeletnél, csak fél szemmel néztem oda... ez megy 3 napig, amíg itt van a hétvégén.

Mit lehet ebben az esetben csinálni? mégsem mondhatom nekik, hogy ne gyertek mert nincs pénzem ennivalóra.

Ja, igen, ami még bosszant, hogy a fiú részéről semmilyen támogatást nem kapnak a lányomék, csak tőlünk, már amennyit tudunk nekik adni. Ráadásul a fiú szülei jobban is állnak mint mi, még egy kiló gyümölcsöt sem adnak nekik!

Nagyon el vagyok keseredve.


2012. aug. 14. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
91%

a legnyíltabb és legegyszerűbb ha beszélsz a lányoddal hogy ne hozza el őt minden hétvégén ebédre hanem csak ritkábban vagy esetleg beszéljen a fiú fejével hogy illetlenség amit csinál.

ha megsértődik és a helyzet változtlan marad elég akkor taktikázni és csak kevés ételt az asztalra tenni.

ha elkéri a lányodtól elkéri, ha éhen marad párszor észre fogja venni hogy valami gubanc van. ha emiatt rád haragszik meg továbbra se lágyulj el, tarts ki az álláspontod mellett hogy márpedig a fiúnak kellene kevesebbet enni, nincs pénz több ételre és kész.

ha még ez sem működne, akkorlehet ilyen

megjegyzéseket tenni, minthogy: nálunk nem szokás ennyit enni. vagy: mindenkinek 2 húst főztem ma. esetleg: sajnos alig van pénzünk ezért nem főzök minden nap csak 3 naponta.

ha ebből sem esik le a fiúnak hogy szégyen gyalázat amit csinál, akkor mondd a szemébe nyíltan hogy örömmel vendégül látjátok de legyen szíves elégedjen meg mindenből egy tányérral, 1-2 szelet süteménnyel mert nincs többre pénz és ha többet eszik a család többi tagja éhen marad. tedd hozzá hogy a lányodtól se kérje el az adagját mert nincs több és csak nem nézheti el hogy a szerelme éhen maradjon. vondd be a férjed is ha lehet, bólogasson hozzá meg mondja ő is hogy: igen, sajnos nincs pénzünk.

ha máshogy nem lehet, így kell ezt megfékezni.

2012. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
88%

Hozzánk egy rokoncsalád jön néha. Anyuka normál adagot eszik, a férje húsból legalább 3szor repetázik, az ovis lányuk fújjog a levesre, és húsból többet eszik, mint az apja.

Mikor először jöttek, leves, köretek, főzelék, meg egy jó nagy tepsinyi sült csirkecomb volt, utána süti.

Gondoltuk mindenki eszik a csirkecombból, és még pont lesz másnapra a családnak maradék. Hát...

Úgy nekiálltak a comboknak, hogy mind elfogyott. Az apuka nem aggódott, látta még van süti, de a gyerek megkérdezte, hogy van-e még. Legalább 7-et elrágcsált, én nem is tudom, mennyit tudott volna még megenni. Már láttam anyám is nagyban hallgat, és le van döbbenve, de persze nem szólt.... :)

Lehet, hogy mi vagyunk kisétkűek, hgoy 1 comb is elég a menübe... De ha annyit zabálnánk mi is, akkor semmi félretett pénzünk nem maradna.


Azóta ha jönnek, nem visszük túlzásba a kaját. Olcsó kiadós kaját főznünk, mindenkinek 1 szelet hússal és kész. Inkább a végére egy kiadósabb sütit csinálunk. Nem ingyenvendéglő ez.


Te is szépen számold ki mindenkinek az adagot, és ha elfogy, elfogy. A lányod meg ha odaadja a sajátját, akkor ránéz. Majd felébred egyszer...

2012. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
61%

Gyerekek! Itt a mértékletességről van szó! És nem arról, hogy ki mennyit eszik! A kérdezőnek tanácsra van szüksége és nem a ti napi beviteleitektől...

Sütemény helyett desszertként gyümölcs és ha nálatok vacsiznak akkor is csak gyümölcsöt tegyűél az asztalra meg egy-egy joghurtot.

2012. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
60%
Legközelebb főzz egy nagy fazék babgulyást, belekockázol egy db füstölt csülköt. Utána pedig egy adag túróscsusza, annyit főzz, hogy ha te elosztod mindenkinek a tányérjára jusson belőle. És kész. Pár szem gyümölcs, esetleg egy-egy szelet dinnye, nincs más. Utána beviszed a kávét, ezzel jelezve, hogy vége az ebédnek.
2012. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
87%

44-es vagyok!

Amikor a levest első alkalommal mindenki kiszedte a tányérjára, a maradékot vedd le az asztalról azzal a szöveggel: no akkor ennyi lesz a holnapi ebédünk!

Egyszerűen ne adj neki lehetőséget arra, hogy telezabálja magát!

2012. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
74%
Vagy szedd ki neki és vidd el a tálat. Annyit kap. Örülhet még ki is szolgálják. :D
2012. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is, ha a tányért viszed oda neki, a szánt adaggal, nem teszed ki az egész tálat. Mi pl. mindig így csináljuk, jobban el lehet férni, mintha mindent oda pakolnánk.
2012. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
86%

Az en ferjem is nagyetku.Anyuek nem milliomosok es ezt en is tudtam.Igy mikor meg csak jartunk is keveset vittem el anyuekhoz mert rengeteget eszik.

A mi csaladunk negy fos volt es anyu ugyanannyit fozott negyunkre mint most en kettonkre(:

En nem akartam megbantani senkit, soha nem volt semmilyen konffontacio, mert jol alakitottam.

Ebben a tortenetben a lanyod a buta es sajnos miatta kerultetek ilyen helyzetbe.Nem kontorfalaznek, mert a celzasokbol sem fog erteni szerintem.Ha meg ezen besertodik...haaat....

2012. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
57%
Konfrontacio*
2012. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon kellemetlen lehet. Én a férjemre simán rászólok, hogy ne egye már fel anyámék kajáját, ha látom, hogy túlzásba szalad.


Nem tudom, hogy mekkora balhé lenne belőle de hogyha ebéd közben szólnál rá a fiúra, hogy talán ez már kicsit sok??


De amúgy az elöttem szólók is jókat írtak:

- ne főzz. Mond hogy most nem volt kedved

- ők miért nem hívnak meg titeket????

- szedd ki előre a tányérba az ételt

- beszélj a lányoddal, hogy ez így nem pálya.


Utóbbit ajánlom a leginkább

2012. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!