Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért létezik ennyi szerencsét...

Miért létezik ennyi szerencsétlen nő?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza meg,hogy miért hagyják magukat az otthon bántalmazott, lenézett, ledegradált nők?

Miért nem akarnak változtatni a helyzetükön? Inkább elviselik a megaláztatásokat, mert félnek?Én nem akarom elhinni,hogy egy otthon vert vagy lelki terrorban tartott nő nem tudna kitörni és tenni valamit? Nem véletlenül van a bíróság, ezeket a dolgokat elég súlyosan bírálják nálunk?

Én el sem tudnám képzelni,hogy a férjem megcsal, bánt(még ha nem is fizikailag, hanem csak lelkileg) még én főzök rá,mosok, takarítok meg stb és elviselek mindent? Ha gyerek van azzal nem törődik inkább eljár sörözni munka után mindennap?

Most komolyan ennyire szolgalelkűek, meghunyászkodóak a nők? Ha ők nem tesznek valamit akkor miért várják,hogy megváltozzon a helyzetük???


2012. júl. 17. 10:38
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
61%
Szintén 21 éves lány vagyok, együtt éltem egy nálam 6 évvel idősebb sráccal 1,5 évet. Bezárt, az ágyra tepert, megerőszakolt, kényszerített mindenre. Ő vitt kocsival suliba, tudta, mikor végzek, és addigra ott is volt értem. A suliban senki sem segített volna, az otthoni helyzet pedig alkalmatlan volt arra, hogy hazaköltözzek! Egyébként meg a környezet sem valami segítőkész, senki nem kérdezett semmit, pedig a cserfes lányból egy szótlan, karikás szemű zombi lett 1 év alatt. Egyetlen embernek mondtam el az igazat, ő a kezembe nyomta a lakáskulcsát, és azt mondta, költözzek hozzá, ha akarok. Megszöktem, szó szerint!! Nem volt alkalmam hamarabb menekülni, mert nem is dolgozott, hanem segélyeket kért mindenféle hülye indokkal, és mocskos pénzeket kapott, nem akarom tudni, honnan és miért... Vagy vitt magával, ha nem, akkor bezárt. Ítélkezni könnyű, ő is tudott mivel zsarolni...
2012. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van. Ezek a "férfiak" olyanok, mint a pók. Az sem támad, csak ha a légy már biztosan beleragadt a hálójába. Ők is csak akkor mutatják meg a valódi arcukat, amikor már nehezen tud szökni a nő, és ez a házasság.


Még mindig nem értem, hogyan vettél részt ilyen helyzetben? Te voltál a bántalmazott nő? Mert ha ezt is csak kívülről láttad, akkor nem érezhetted a bénító félelmet. Olyan mértékű pszichológiai rombolást végeznek ezek a "férfiak", hogy azt ép ésszel nem lehet elképzelni. És persze, hogy azokat választják, akik áldozattípusok. Egy tűzről pattant nő elküldi őket az első "idomítási kísérlet" alkalmával. A bántalmazott nők viszont valószínűleg gyerekként is ezt látták.


Én gyerekként ezt láttam, és még nem volt kapcsolatom, nem is akarok, mert rettegek, hogy anyám sorsára jutok. Még most is félek, pedig jó 15 évvel ezelőtt volt. De ha most ennyire félek, biztos nem lenne erőm kilépni egy ilyen kapcsolatból.

25/L

2012. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
93%

Én meg szívesen visszakérdeznék: Miért van ennyi felszínes, sztereotípiáit fennen hangoztató fiatal?


Bocsi, de neked 20 évesen az égvilágon semmi közöd sem volt azokhoz a szituációkhoz, amikről olyan nagy mellénnyel osztod itt az észt. Tojáshéj még ott a fenekeden és kiosztasz olyan embereket, akiknek az élethelyzetéről fikarcnyi tapasztalatod sincs. Ne tedd!

2012. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű. Sok nőnek nincs hova mennie, mert a szülei nem élnek, más rokonnal meg nem olyan a kapcsolata. A legtöbb ilyen feleség a gyerekek miatt viseli el az ilyen helyzetet. Amíg a férj őt veri és nem a gyereket, addig inkább eltűrik. Hidd el, a gyerekért az ember sok mindenre képes. Nem keres mindenki 200 ezer fölött, tehát nem is biztos, hogy el tudna tartani 2-3 gyereket egyedül.
2012. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
Heiszenberger Márta: nem is igyekeznek férjhez menni a nők a mostani generációból...
2012. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
84%

Igazából nem is az a lényeg mennyi idős vagy vagy mit tanulsz, azért mert jogot hallgatsz korán sem igaz hogy te értesz hozzá míg más nem. Azzal hogy évekig magolsz egy egyetemen nem jelenti azt hogy értesz is valamihez. Majd tegyél le az asztalra valamit, aztán arcoskodj. Dolgozz ebben, tapasztalj aztán oszd az észt itt.

Rossz szájízzel tölt el hogy míg mást szerencsétlenezel le, addig te magad teszel arról tanúbizonyságot mennyire beszűkült csőlátású ember vagy. Azért mert van személyes tapasztalatod még nem jelenti hogy a legtöbb bántalmazott nő helyzetét részletesen ismered. Senki nem ítélkezhet mások felett, és értetlenkedni sem érdemes amíg nincs benned nyitottság hogy megértsd ezeket.

Egyszerű azt mondani hogy miért nem szökik el dobja ki stb. sok ember tehet róla de sokan a helyzet áldozatai és kétségbeesetten próbálnak megoldást keresni de egyedül képtelenek. Vgay kitörnek vagy nem ez a saját döntése.

Kötelességünk segíteni ezeknek az embereknek ahogy tőlünk telik jó szóval, tanáccsal bármivel nem pedig itt hápogni hogy el sem tudod képzleni hogy ez meg az történjen veled. Lehet nagyon erősnek gondolod magad te tudod tökéletes ember nincs, szóval biztos vannak olyan területek ahol téged is ejtettek vagy fognak p*ofára ejteni. És az emberek többsége nem fog ettől életképtelennek nézni, hanem a többség segítnei fog. És ettől megy előre a világ, hogy nem hagyjuk sz*rban a másikat mert te is kerülhetsz még olyan bajba amiből egyedül nem tudsz kimászni....

2012. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

61%-os válaszoló vagyok.

Nem, képzeld senki nem mondta meg milyen lesz a férjem. Sőt nem is az első barátomhoz mentem hozzá. De látom neked sem a szövegértés: Olvass utána mi az a bipoláris zavar és hogyan kell vele inni. Engem amúgy tökéletesen hidegen hagy a nemed, a korod és a foglalkozásod illetve mit tanulsz. Ezek alapján nem lehet egy embert megítélni. Én is pusztán azért kérdeztem, mert már az első oldalon is messzemenő okossággal osztod az észt, holott ezt az idegőrlő érzést senki, hangsúlyozom SENKI nem tudja milyen személyes tapasztalat nélkül. A személyeset saját bőrödön értem. Kívülállóként nem lehet véleményt nyilvánítani. Tudod akinek sem rokona, sem anyagi háttere nincs bizony nehéz helyzetben van. Nekem volt, így erre nem panaszkodhatok. Mégsem léptem, és nem tehetetlenségből. Mert féltem, szerettem és egyszerre próbáltam óvatos lenni. Nehéz és irtó kemény helyzet. Közben persze add a jó pofát, tartsd fenn a háztartást, vigyázz és segítsd a gyermeked, aztán ne feledkezz meg magadról meg a férjedről, családról, barátokról, munkahelyről. Tényleg nagyon egyszerű. Amúgy ha már jogot tanulsz: Mit csináljon az ember 3 gyerekkel, alkoholista és beteg apával, 120000 FT-os fizetéssel+családi pótlék(nagyon sok tényleg) és félelemmel, megóvással. Ebből a pénzből sem a saját lelkedet, sem a hozzátartozóidét nem tudod megnyugtatni. Aztán ugye, ha fizikai sérelmeid is vannak, de ugye nem olyan, hogy látlelet legyen mire kérsz ügyvédet. meg miből? Na így már nem is olyan egyszerű. Hajrá, old meg. Segíts ezeknek az embereknek, mert hát szerinted ki lehet törni. Ki LEHET, de nagyon nehezen.

2012. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
62%

Na, elolvastam a válaszokat!


Kérdező! Bár ilyen egyszerű lenne minden, ahogy azt te írod. Én elhiszem, hogy voltál ilyen helyzetben,vagy tapasztaltad, de nem lehet mindet egy kalap alá venni. Nagy butaság lenne.


Írtam a saját példámat,én így nőttem fel. Szerinted a rendőrök mit csinálták anyám élettársával? Semmit. Bevitték, s 10 perc múlva kiengedték. Őrjöngve jött haza.

Anyám nem tudta kitenni(pedig a férfinak semmi köze nem volt a lakáshoz). Ránk törte, szakította az ajtót. Nem voltunk otthon, s bemászott egy kis ablakon, s elbújt a szekrénybe. Amikor mentünk haza ordítva ugrott elő, s fenyegetőzött.


Mit tettek ismét a rendőrök? Semmit? Amíg a bírósági ügy lezajlik, addig 1000szer megöli az ilyen ember a családját.

2012. júl. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen egyszerűnek -feketének vagy fehérnek - a kiskamaszok látják a világot.


Aki ilyen helyzetet már átélt - nem pedig másnál látott! -, az az ember nem nyilatkozik ennyire elítélően és érzéketlenül. Kivéve, ha ő maga volt az agresszor.


Éppen ma hallottam a rádióban három nővel ebben a témában riportot. Mindhárman intelligens, jól szituált, sőt kettőnek a szülei neves, ismert emberek. Mégis megtörtént velük. Kiszolgáltatottak voltak hosszú-hosszú ideig. Zsarolta őket a párjuk/férjük, rettegtek, és sokáig nem mertek lépni különböző okokból.


Anélkül, hogy tájékozott lennél a témában elítélni valakit öreg hiba. Különösen azért, mert máig igaz: ne ítélj, hogy ne ítéltess! (Remélem, jó a szövegértésed;P)

2012. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen családban nőttem fel.Anyámnak lett volna hova mennie,az egész családja mögötte állt.Mégis hagyta,hogy apám tönkretegyen mindent.Sok mindenkinek tönkre is ment az élete.Apám viszont egy nagyon gyenge személyiség,ezért anyám és a testvérei meg tudták fenyegetni,hogy legalább anyámat ne bántsa.Soha nem is bántotta,mert félt a következményektől.Viszont így az egész dühe rajtam csattant,engem vert sokáig.Én így azt mondom,hogy egyetértek,kérdező,sokszor van olyan,hogy a nő álomvilágban él és nem is látja,hogy igazából ki a férje,vagy jó ez neki így,ahogy van,jó neki az,hogy bántják,a környezetét meg le se sz@rja,meg a gyerekeit.Az ilyeneket én is elítélem,minden egyes pofont megérdemelnek,amit kapnak,mert tudnának tenni ellene,de nem érdekli őket.Viszont azért sok olyan eset van,ahol a nő szabadulni akar,de a férfi nagykutya,tele van kapcsolatokkal és a nő hiába vált el tőle,mégis gallyra ment mindenki a családból,olyan sokáig elhúzódott a válás.Több ilyen esetet is hallottam.Az biztos,hogy jól meg kell választani,hogy kihez mész hozzá.
2012. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!