Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért létezik ennyi szerencsét...

Miért létezik ennyi szerencsétlen nő?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza meg,hogy miért hagyják magukat az otthon bántalmazott, lenézett, ledegradált nők?

Miért nem akarnak változtatni a helyzetükön? Inkább elviselik a megaláztatásokat, mert félnek?Én nem akarom elhinni,hogy egy otthon vert vagy lelki terrorban tartott nő nem tudna kitörni és tenni valamit? Nem véletlenül van a bíróság, ezeket a dolgokat elég súlyosan bírálják nálunk?

Én el sem tudnám képzelni,hogy a férjem megcsal, bánt(még ha nem is fizikailag, hanem csak lelkileg) még én főzök rá,mosok, takarítok meg stb és elviselek mindent? Ha gyerek van azzal nem törődik inkább eljár sörözni munka után mindennap?

Most komolyan ennyire szolgalelkűek, meghunyászkodóak a nők? Ha ők nem tesznek valamit akkor miért várják,hogy megváltozzon a helyzetük???


2012. júl. 17. 10:38
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

61%


meg kell választani az embert akivel leakarod élni az életed, ne mondja már nekem senki,hogy mindig házasság után változik meg egy férfi, addig angyal volt utána meg egyből alkoholista lett?

2012. júl. 17. 10:56
 12/60 anonim ***** válasza:
87%

A krízishelyzetekre adott válaszok, viselkedésmód okai részben gyermekkorunkban keresendők.

Ki mire szocializálódott, ki mit látott a szüleinél, ki mit élt meg a környezetében. Tanult-e ebből, nyitott szemmel él-e? Fogékony-e rá? Fejlődni képes-e a személyisége?

Kinek mire van igénye, lehetősége? Megtalálja-e a hozzá illő párt?


A "független-", és mégis egészséges párkapcsolatban élők, házasok, anyagilag szükség esetén egyedül is létezni tudók-, az önállóak, az érzelmileg érett nőkkel nincs semmi probléma. Lépnek, ha szükséges.

2012. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
83%
kedves kérdező. Vajon mit csináltál volna apámmal, aki volt nyomozó? Mentél volna a rendőrségre? Hová menekültél volna előle? Anyámat anyja nem szerette, különben is több száz km-re lakott, apja nem élt, több rokon nincs. Szerinted hová ment volna? A másik meg, hogy a fél lakás az övé, azt el kellett volna dobnia magától? Egyedül albérletet gyerekkel nem tudott volna fenntartani. Na? Adj tanácsot.
2012. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
87%
Szóval a tanulság, hogy aki soha nem szenvedett egy ilyen házasságban, az kívülről könnyen okos,könnyen bátor és könnyen hős. Vannak akik lépnek, lehet szerencséjük van, lehet bátrak, lehet nem is terrorizálták őket komolyan. Aki igazán nehéz helyzetben van az tuti meginog a váltás előtt.
2012. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek a 61%-os válaszolóval..

Ne haragudj meg kérdező de valóban fogalmad sincs arról milyen ez egészen addig amíg bele nem csöppensz.


Nálunk otthon rendszeresen ez ment, de anyukám nem tudott ellene tenni. Hogy miért? egyszerű, mert apám egyből elvett volna engem és a tesómat tőle. túl sok kapcsolata volt túl jó helyzetben volt anyához képest. tudod milyen nehéz kitörni egy ilyenből 2 kicsi gyerekkel, úgy hogy nem tudsz hova menni mert a szülők meghaltak, más rokon meg nincs? én sem kívánok neked ilyen sorsot, de attól még nem jutott mindenkinek olyan "szerencsés" élet mint neked, és nem kell egyből szerencsétlennek meg szolgalelkűnek titulálni ezeket a nőket, főleg hogy fogalmad sincs róla hogy milyen is az életük.

2012. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

Audrey


ha a fél lakás az övé, akkor kéri a közös tulajdonjog megszüntetését, ekkora hülyeséget,hogy eldobnia magától..kicsit jártasabbnak kéne lenni a jogban..

nyomozó volt és? az nem mentség semmire. ha tényleg elkövetett bűnöket, akkor nem fogják azt mondani,hogy te nyomozó vagy neked lehet..ezek csak kifogások.

2012. júl. 17. 11:08
 17/60 A kérdező kommentje:

85%

honnan veszitek,hogy nem volt már tapasztalatom ilyen dologban? írtam én bárhol is? most is ilyen helyzetben vagyok, vagyis már megoldódni látszik, igaz a szenvedő nő nem én vagyok, de pontosan tudom milyen dolgok ezek. érdekes ebben a szituációban a nő lett a nyertes és nem a férfi, sok kapcsolattal meg a többi hülye kifogással amivel jöttetek. a nőt még ki is rúgták a balhé közepette a munkahelyről mégis talpra állt, gyerekkel.

2012. júl. 17. 11:10
 18/60 anonim ***** válasza:
75%

nem kérdező ez nem ilyen egyszerű mint ahogy te gondolod...ott ahol nyomozó/rendőr az apa vagy magas beosztásban dolgozó személy ott meg pláne nem.

az a baj hogy hírből sem ismered hogy milyen volt egy ilyen család egy-egy estéje, vagy hogy hogyan viszonyult a rendőrség a panaszokhoz.

2012. júl. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
2012. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
79%

Undorító a hozzáállásod. Teszed itt a nagylányt, azt sem tudod, hogy milyen ebben élni.

Szerinted egy fizetésből hogy lehet megélni 2-3 gyerekkel?!

Igaz, minek szült gyereket, benne volt a pakliban, hogy pár év múlva a férfi agresszív alkoholista lesz, mert mondjuk meghal valakije, és ezt nem tudja máshogy kezelni.

Kívülről könnyű ám okosnak lenni:)


Egyébként meg, minek foglalkozol ezzel? Élj a saját, tökéletes kis világodban, ezek a nők meg élnek, ahogy akarnak/tudnak. Mindenki a saját háza táján sepregessen.

2012. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!