Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
*szétosztják a nem vízórások közt
2012. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mennyivel tartozik. Emailban keresett meg a díjbeszedő faktorház. valahogy elértek. ott 54 eft a tartozása, azt nem fizeti egyáltalán 7 hónapja.


Hogy mi a helyzet a

-közös költséggel,

-villannyal,

-fűtésszámlával,

- egyéb nem tudom. Más még nem ért el. Ideiglenes lakcímemet nem tudják a szolgáltatót, a tartozásról őhozzá megy a felszólítás.

Anyu meg mindent tagad.

2012. máj. 24. 14:25
 83/89 A kérdező kommentje:

vízórája jól mér, 2011-ben cserélték - hitelesítették.

7 hóra 54 e ft kamattal, behajtási díjjal, szemétdíjjal, csatornadíjjal nem sok.

2012. máj. 24. 14:27
 84/89 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom, de úgy látom anyukád úgy gondolja, hogy amíg él, azt királyi módon megteheti mindenféle koczákat nélkül, és még szemrebenés nélkül be is vallja. És sajnos meg is teheti. De sose értem meg, hogy a bank, hogy adhat nyugdíjra folyószámla hitelt!! Nem olyan mint a dolgozó ember, hogy majd kifizetem, vállalok több munkát vagy valami. A nyugdíj nem változik, max csökken.
2012. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 A kérdező kommentje:

és gyedre is adnak.

amikor először elköltöztünk, a költözés +kaukció miatt én is kérem, és adtak. méghozzá egyből a gyed 3x-át nekem is.

hm.

2012. máj. 24. 14:44
 86/89 A kérdező kommentje:

de áruhitelt is kapott, több helyről is.

68 évesen.

2012. máj. 24. 14:45
 87/89 anonim ***** válasza:
Hát de a gyed és nyugdíj közt ugye van különbség, hogy te előbb-utóbb visszamész dolgozni és többet fogsz keresni, mint a gyed, és ugye akkor jobban vissza tudjátok fizetni, de a nyugdíjból nem lesz több, és nem is hiszem, hogy dolgozni fog valaha.
2012. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:

Az áruhitel meg hát külön téma. :)

Ismerősöm mondta, bankba dolgozik, hogy áruhitelt csak annak adnak akiről látják, hogy valószínűleg nem fogja tudni visszafizetni, mert ugye jó sok kamat van rajta.

Járt is így ismerősöm, jól keresett, elromlott a tévéje, de pont másra is költött abba a hónapba, és bement egy üzletbe, hogy áruhitellel venne, úgyis jól keres, valószínű a futamidő végét se kell kivárni, kifizeti, de hát azt mondták, bocs nem adjuk meg a hitelt...

2012. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:

Ha felszámolás alatt van a cég nem vesznek vissza, és a legtöbb nem veszi vissza a kismamákat, csak a kötelező időre.

Van itt pár kismama. Egy gyereknél még oké, de kettő vagy több vállalásánál már nemigen van az a munkahely, ahova szívesen visszavárják.

Sajnos.

2012. máj. 24. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!