Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 A kérdező kommentje:

utolsó

olvastad a kommenteimet?

én gyedet kapok - ő nyugdíjat

én 85 e ft-ot két picire - ő 90 e ft-ot

én fél lakás tulajdonos - ő fél lakás tulajdonos+haszonélvező

számlán mindketten vagyunk

és ha lesz mégegy gyerekünk,akkor még évekig nem lesz munkabérem, egyébként a pici gyerekem 1 éves, szóval két évig biztos.

2012. máj. 24. 13:04
 72/89 A kérdező kommentje:

Akkor pontosan mit is kellene tennem? míg él fizetni a tartozását, mert fél tulaj vagyok? havi szinten olyan 40 e ft-ot, ha az összes rezsit nézem??????

belinkeltem a tv-t a haszonélvező kötelessége a közüzemi számlák fizetése.


vagy mondjak le 4 millió ft-ról????

2012. máj. 24. 13:07
 73/89 A kérdező kommentje:

Mivel a díjbeszedő két tulajról tud, így írt nekem, én pedig felvilágosítottam őket, hogy anyám egy özvegyi haszonélvező is.

Várom a válaszukat.....

2012. máj. 24. 13:19
 74/89 anonim ***** válasza:

Igen, olvastam..

De ha nem leszel életed végéig otthon háztartásbeliként, lesz fizetésed, őt meg akárhogyan nézzük, nem lesz adófizető többet.

Nem várnék a díjbeszedő válaszára, mert addig is nő a kamat, meg stb. El kell menni egy tanácsadásra.


"Akkor pontosan mit is kellene tennem? míg él fizetni a tartozását, mert fél tulaj vagyok? havi szinten olyan 40 e ft-ot, ha az összes rezsit nézem??????

belinkeltem a tv-t a haszonélvező kötelessége a közüzemi számlák fizetése.


vagy mondjak le 4 millió ft-ról????"


Nem kell fizetni míg él, de ha arra vársz, hogy belészálljon a jó lélek (vagy a díjbeszedőkbe), akkor sajna fölöslegesen. Nyilván nem kell havonta 40-et fizetned, ha nem használod, de ha meghal, sajnos az adósságokat öröklöd, hiába mondogatod, hogy nem te használtad, kutyát nem érdekli.

Hát hogyha a 4 millióról nem akarsz lemondani, nem kell természetesen. De hidd el, hogy több lesz a tartozás. Láttál már pl. egy végrehajtói számlát? Több száz ezer! És gondolom pár évig még él, és addig lesz még bőven, kamat is.

2012. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:

Több lesz a tartozás a házon, mint 4 millió.


(off: van egy ismerősöm akit a nagyszülei neveltek fel, mert anyja meghalt, apját nem érdekelte. Mindig is mondogadta, hogy nem látogatja az apját, minek ő is szart rá, nem érdekli, ne hívja, hagyja békén. Erre megtudta, hogy az öreg nem valami jó állapotba van, és van egy háza ugyebár, és hirtelen annyira érdeklődött, ment utána. És nyilván a ház miatt.. De nem értettem és mondtam is neki, hogy nem bírt felnevelni, te is utálod, és az most mennyivel jobb, hogy na haldokolsz, hát nekem meg akkor kell a ház. Én úgy lennék vele, ha ilyen szemetek lennének a szüleim, hogy legyenek boldogok a nyamvadt házukkal, nem érezném magamat különbnek ha alig várom, hogy enyém legyen a ház. )

2012. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:

De akkor mit javasolsz? vigyem bíróságra és valahogy kérjem a közös tulajdon megosztását miközben ő a haszonélvező hivatkozva arra, hogy épp elherdálni készül az apai örökségemet?

mert elmegyek ügyvédhez, oké valahogy elintézi, hogy nekem ne keljen a jelenlegi tartozását kifizetnem, de mi van ha évek alatt tényleg milliós tételt halmoz fel? ki tudja ebben megakadályozni?


egyetlen megoldás az lenne, ha belátná, hogy a felét fizesse ki, de nem akarja, ezt számtalanszor elmondta.

Ha pedig felhalmozza, halála esetén kifizetem, addig elvből sem fizetek semmit helyette.

2012. máj. 24. 13:55
 77/89 A kérdező kommentje:
A teljes lakás 8,5-9 millió ft, apai rész a mai értékét nézve 4 millió ft.
2012. máj. 24. 13:57
 78/89 anonim ***** válasza:

Hát egy tanácsadásra mindenképp el kell menni, minél hamarabb, kamatoknál napok is számítanak.

Hát igen, sajnos szerintem is ez a mostani tartozás a "legkevesebb" baj, mert haláláig elég sokat tud még felhalmozni, ami ellen nem tudsz csinálni semmit.

De azért jó mi, törvénybe megszavazzák, hogy mint te gyerek a szülő öreg korára fizess tartásdíjat, de az semmi nem szabályozza, hogy milliós tartozásokat halmozzon fel halála előtt, amit a gyerek örököl...

Mert még ha csak fele-fele tulajok lennétek egyszerűbb lenne, de így hogy haszonélvező is, nehéz. Mert ha csak tulaj lenne, akkor kérhetnéd, hogy most fizesse ki a lakás értékének felét neked, és akkor az ő nevén lesz a ház, vagy mivel nem laksz ott, de amúgy a fele a tied, és ő az egészet használja, a felére lehetne lakbért kérni. De ez a haszonélvező, csak neki jó...

sajna pont ezt jelenti a haszonélvező, hogy ő csak "élvezi" a házat. Aki kitalálta is jó nagy marha volt.

2012. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 A kérdező kommentje:

És ez még nem minden.

Áruvásárlási hitelre vásárolta a bútorait

direkt nyitott számlát az otp-nél, majd igényelt folyószámlahitel keretet, ami a nyugdíja 3x-a.

Lehet, hogy már most több százezerrel csak az otp-nek tartozik.

Azt mondta anyu, hogy ő nem fog éhezni a haláláig, ő jól fog élni, utazni fog, majd fizessenek az örökösök, ha örökölni akarnak.

de, hogy még az apai részemet is elveri, nem ba..ott ilyet az ég. De tényleg.

Azért írtam, hogy egy életre el akarom felejteni. Nekem csak rosszat tett az életben és nemcsak anyagilag.


Gyerekkoromban lecsúnyázott, majd mondta, hogy nem baj, nem vagy okos, nem mindenki lehet.


Ezeket a párom meghallva már meggyűlölte az anyámat.

Mert se nem vagyok csúnya, és a diplomám, okj-s végzettségeim nem a butaságomról tanuskodnak.

Szóval lelki nyomorékká is akart tenni, már egész kisgyermekkorom óta.

2012. máj. 24. 14:17
 80/89 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy vannak számlák amiket fizet.

Ha 7 hónap alatt 54 ezer gyűlt össze, akkor miért félsz attól, hogy havi 40-et kell majd fizetned? Ha meg ő azt mondja, hogy nem tartozik, akkor biztos csak valamit nem fizet (mondjuk a vizet), mert az ritkán jön.


Jó tanácsként a vízóra témájában nézzetek szét, mert ha lejárt a hitelesítése (hatévente, azt hiszem) és nem hitelesítette újra, akkor most olyan, mint akiknek nincs vízórája.

Na ebben az esetben durva fogyasztást tudnak kihozni. A számolás módja: a ház összes fogyasztásából levonják a vízórásokét, a maradékot szétosztják a vízórások között (négyzetméter vagy létszám alapján). Sok helyen így az ő vizükből locsolnak, mosnak kocsit (a szemétledobó csapjáról) meg beszopják a csőtörést.

Na ilyenkor mondják, mivel a vízórát meg látják (csak a kutyát nem érdekli, mert nem hiteles), hogy nem is fogyasztottam annyit.

A vízóra cseréjéről értesítik a lakókat (lehet kapott értesítést jó anyád is), aztán vagy 20 ezerért (2 vagy 4 óra) ki kell cseréltetni. Aki nem csinálja, nagyot bukhat!

2012. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!