Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rajtam akarják behajtani...

Rajtam akarják behajtani anyám tartozását?!

Figyelt kérdés

Fele tulajdonos vagyok édesapám halála óta (82) egy panellakásnak. Anyám özvegyi haszonélvező.

Kidobott minket kétszer is a családommal (3 és fél éves gyerekkel), mert nem kíváncsi a bőgésre időskorára-ezt mondta.

Addig minden közüzemi számlát, biztosítás, minden, mi fizettünk.

Másodjára tavaly október 1-vel költöztünk el, de a díjbeszedő rajtam akarja, mint tulajdonos behajtani az anyám fogyasztását az elmúlt 7 hónapra. 54 e ft.

a ptk 99 paragrafusára hivatkoznak.

Mit tehetnék?

Mi bérelünk a két pici gyerekemmel és a párommal egy lakást, semmi közöm az anyám által lakott lakáshoz.

Megírtam ezt a díjbeszedőnek, de őket nem érdekli.


2012. máj. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 A kérdező kommentje:
Özvegyi haszonélvező és ő a másik fele tulajdonosa a lakásnak.
2012. máj. 23. 10:51
 2/89 A kérdező kommentje:

Anyámnak az otp számlára érkezik a 90 e ft-os havi nyugdíja. Telke is van.

Az én gyedem kevesebb.

2012. máj. 23. 10:52
 3/89 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki közüzemi dolog a te neveden vagy vagy te vagy a tulajdonos meg még sok minden más addig rajtad is behajthatnak dolgokat, szerintem beszélj egy ügyvéddel.
2012. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:

Igen, a nevemen van, hisz én intéztem, míg ott éltem minden hivatalos ügyet. (20-30 év között)

Valahogy meg lehet szüntetni a közös tulajdont így?

De több a bevétele, mint nekem, nekünk két pici gyerekünk van, miatta kell bérelni lakást, mert kidobott.

Tiszta őrület.

Leinkasszálhatják a számlámról? miért nem mennek ki hozzá behajtani?

2012. máj. 23. 10:57
 5/89 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetlen alternatíva, hogy beszélsz a szolgáltatóval, hogy kapcsolják ki nála az áramot és vizet, ez hátha fizetésre fogja ösztönözni az öreglányt...
2012. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kapcsoltasd ki ahhoz jogod van
2012. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 A kérdező kommentje:
Egy panelban nem kötik ki a vizet.
2012. máj. 23. 11:01
 8/89 A kérdező kommentje:

Felhívtam anyut tegnap, hogy nekem írogatnak, erre annyit mondott: "hazudnak a szemetek, nem tartozok semmivel"


Teljesen megbomlott az agya vagy nem tudom

70 éves lesz


De miért nekem írogatnak? van vonalas telefonja, számlaszáma rendszeres nyugdíjjal, szép bútorai.

2012. máj. 23. 11:03
 9/89 A kérdező kommentje:

Többször hangoztata, hogy beperel szülőtartásra.

Unokáira nem kíváncsi, de azt akarta, hogy segélyt kapjon, hogy az egyik gyereket behazudja, hogy ő neveli.

Lehet, hogy ezt is megtette

2012. máj. 23. 11:07
 10/89 anonim ***** válasza:

Ha a közüzemi számlák a te neveden vannak, akkor sajnos csak rajtad követelhetik számon, amúgy ha meghaladja a tartozás azt az előírt időt, nem akarok hülyeséget írni, de régen 3 hónap volt, mostanában lehetett hallani, hogy már csak 2 hónap, akkor amúgy is kikapcsolják az áramot. De attól még a tartozást szerintem rendezni kell. És sajnos neked kell rendezni, mert a te neveden van. Ezt úgy tudtad volna elkerülni, ha akkor amikor elmentek, akkor kikapcsoltatsz mindent és lekerült volna a nevedről. Ha anyukád vissza akarta volna köttetni, akkor meg az ő nevén ment volna minden tovább.

Annyit tehetsz szerintem, hogy kifizeted a tartozást, mivel kevés pénzből éltek, kérhetsz részletfizetést, de egyből kikapcsoltatsz mindent. Egyébként folyton követelni fogják rajtad.

De egy ügyvédet mindenképpen keress fel, azért ő jobban tudja ilyen helyzetben, mit lehet tenni.

A másik meg, hiába anyukád a haszonélvező, ha a lakás felének tulajdonosa vagy, anyukád nem tehet ki onnan. De mivel ő a haszonélvező, így te sem teheted ki őt, de szerintem ő sem téged. De lehet hogy rosszul tudom.

2012. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!